×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. decembris, 2012
Drukāt

Druviete: Ķīlim jāpārskata attieksme par diskusijām ar nozari

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim ir jāpārskata sava attieksme par diskusijām ar nozari, jo šobrīd ministra un augstākās izglītības profesionāļu attiecībās ir strupceļš, kurš ne uz kurieni neved, trešdien intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas Izglītības komisijas vadītāja Ina Druviete.

Viņa sacīja, ka nekādā gadījumā nevar atbalstīt ministra nostāju, ka diskusijas ir bezjēdzīgas, jo tās vienmēr ved uz rezultātu.

“Mēs varam vienoties par visu sarunu procesā, to pierāda arī līdzšinējais darbs pie augstskolu likuma grozījumiem. To pierāda arī tas, ka augstskolas pašas ir ieinteresētas šo pārmaiņu procesā un lietišķu diskusiju mēs nevarēsim aizstāt ar retoriskiem saukļiem. Mēs esam pārliecinājušies, ka rezultāta nav, vai arī tas ir pilnīgi negatīvs,” sacīja Druviete.

Viņa norādīja, ka situācijā, kad Latvijas lielāko augstskolu senāti, kuros apvienoti universitāšu rektori, studenti un mācībspēki, izteikuši neuzticību ministram, ir grūti vai pat neiespējami veikt reformas.

“Viss ir ministra ziņā. Vai nu viņam ir radikāli jāpārskata sava attieksme pret profesionālām diskusijām ar nozares speciālistiem, jo mēs esam pārliecinājušies, ka nepietiek ar atsevišķu saukļu izsaukšanu publiskajā telpā, vai arī jāmeklē cita izeja no situācijas. Pašreizējā situācija ir strupceļš, es tai neredzu risinājumu. Un bumba šajā gadījumā ir tikai un vienīgi ministra pusē, jo augstākās izglītības sabiedrība daudzreiz ir aicinājusi ministru uz argumentētām diskusijām,” uzsvēra Druviete.

Jau vēstīts, ka Ķīlis, stājoties amatā, nāca klajā ar idejām reformām augstākajā izglītība. Līdz šim gan ministram nav vedies komunikācijā ar augstskolām, kuras pārmet ministram skaidra reformu plāna trūkumu un augstākās izglītības prestiža graušanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+