Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
27. maijs, 2014
Drukāt

Druviete sola, ka obligāta eksāmena fizikā un ķīmijā nebūs (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Obligātā centralizētā eksāmena fizikā un ķīmijā vidusskolēniem nebūs, otrdien LNT raidījuma “900 sekundes” teica izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (“Vienotība”).

“Manā darbības laikā šāds lēmums netiks pieņemts,” atbildot uz jautājumu, vai vidusskolēnus sagaida obligātie eksāmeni fizikā un ķīmijā, teica ministre. Druviete vienlaikus uzsvēra, ka darīšot visu, lai stiprinātu eksakto zinātņu jomu.

Fizikas vai ķīmijas centralizētā eksāmena ieviešanu rosināja iepriekšējais izglītības ministrs Vjačeslavs Dombrovskis un tas guva arī valdības atbalstu.

Izglītības un zinātnes ministrija bija plānojusi, ka jaunā ierobežotās izvēles eksāmena fizikā vai ķīmijā pilotēšana notiks 2015./2016.mācību gadā, savukārt 2016./2017.mācību gadā 12.klašu absolventiem jau būs jākārto jaunais eksāmens.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. un atkal piteiksies šefot plānprāši, kuriem šķiet, ka Nātrija Hlorīds ir ārkārt bīstama sprāgstamviela!

  2. Ko gan var gaidīt no nenobrieduša pusaudža sajēguma-kādas zinības viņam nākotnē būs nepieciešamas,ja pat pieaudzis cilvēks-ministre izceļas ar šaurpierību?! Nespēja un nevēlēšanās domāt ir jaunās un,diemžēl, arī ne tik jaunās paaudzes raksturīga īpašība.Garīgs kūtrums, izmisīga vairīšanās no pat vismazākās piepūles kāda šķēršļa pārvarēšanā; dzīve pēc principa – tūlīt,daudz un viegli . Bet eksaktās zinātnes prasa domāšanu, pacietību,neatlaidību,mērķtiecību.Un mūsu sabiedrībā inteliģentie,vispusīgi izglītotie nav tie,par kuriem runā.

  3. Pēc šā rīta intervijas izskatās, ka šī kundzīte dzīvo pa mākoņiem un uz zemes nemaz netaisās nolaisties.

  4. pagaidām vēl skolotājs Atbildēt

    1) Vakar LTV 1. kanāla šovā V.I.P. (veiksme, intuīcija, prāts) ekrānā bija 3 jauni, augstskolu beiguši, it kā gudri vīrieši, kuri nevarēja pateikt, kādās vienībās mēra strāvas stiprumu?! Paldies bijušajam izglītības ministram Andrim Piebalgam par viņa valdīšanas laikā uzsākto eksperimentu, kad vidusskolēniem atļāva nemācīties dabas zinības.
    2) Smalks vidusskolēnu vecākiem – ja nevēlaties centralizētos eksāmenus ķīmijā un fizikā, arī pēc rudens saeimas vēlēšanām Druvietes kundzei jāvada ministrija – citēju LA: “Manā darbības laikā šāds lēmums netiks pieņemts”

  5. ķimiju nevajag, fiziku nevajag, krieviem valsts skolās latviski nav jālauzās – vai nav laba ministre. Lai bērniem bez piepūles nepaliktu garlaicīgi ieviesīs sex mācību vai kā?

  6. ministre apliecina savu dumjumu.

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+