×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. februāris, 2014
Drukāt

Dubra radījis mūziku filmai par Latgales partizāniem

latgale3

Komponists Rihards Dubra radījis muzikālo partitūru dokumentālajai filmai “Segvārds vientulis”, kas vēsta par LTS(p)A (Latvijas Tēvzemes Sargu partizānu Apvienības) priekšsēdētāja Antona Juhņeviča traģisko likteni pēckara Latgalē, portālam LA.lv pastāstīja filmas scenārija autors Normunds Pucis.

Antons Juhņevičs bija Vanagu Romas katoļu draudzes prāvests, kurš iesaistījās nacionālo partizānu cīņās pret padomju okupācijas režīmu. Šī ir pirmā filma, kurai mūziku radījis ievērojamais latviešu komponists.

Filma ir veidota doku-art žanrā, kurā dokumentāli notikumi ir interpretēti inscenējuma formā. Vēstījuma struktūru veido arī vēsturiski dokumenti un fotogrāfijas. Filmas scenārija autors un režisors ir Normunds Pucis, kuram šī ir pirmā pilnmetrāžas filma. Dažādu Latvijas teātru aktieri atveido filmas varoņus, kuri ir reālas vēsturiskas personas. Priestera Antona Juhņeviča lomā ir aktieris Varis Piņķis, čekas vecākā leitnanta Longina Avdjukeviča – aktieris Vilis Daudziņš, LTS(p)A štāba priekšnieka – aktieris Edgars Samītis, Jaunais Rīgas teātris. Arhibīskapu Springoviču atveido Dailes teātra aktieris Juris Bartkevičs, Vili Lāci – Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts, Jāni Klimkānu – Teātra Observatorijas aktieris Andris Bulis, skolotāju Vilcānu – Nacionālā teātra aktieris Juris Jope, Jāni Franci Klimkānu – Valmieras teātra aktieris Rihards Rudāks. Tāpat filmā piedalās Daugavpils teātra aktieri – Ritvars Gailums, Egils Viļumovs, Māris Korsietis un Valdemārs Karpačs. Kopā ar profesionāļiem filmā piedalās cilvēki, kuriem šī ir pirmā kino pieredze.

Filmā ir iekļautas vairākas bruņotu sadursmju epizodes, kuru rekonstrukcijas tika īstenotas ar biedrības “Latviešu karavīrs” atbalstu. Lai labāk varētu izjust notikumu dinamiku, kauju epizodes tika filmētas dokumentālā stilistikā. Filmas operators-inscenētājs ir Andrejs Verhoustinskis un operators Oto Ailts.

Filmēšana tika veikta rekonstruēto notikumu īstajās norises vietās Latgalē un Rīgā, kā arī Ogres, Ikšķiles un Tērvetes lauku teritorijās. Šā gada februārī tika filmētas pēdējās dokumentālās filmas epizodes, un šogad filmu arī paredzēts pabeigt. Lentes plānotā hronometrāža ir 90 min.

Patreiz tiek meklēti līdzekļi filmas pabeigšanai – montāžas, krāsu korekcijas un ieskaņošanas darbiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+