×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. oktobris, 2015
Drukāt

Dubultos izstādīs Džemmas Skulmes jubilejai par godu tapušos mākslas darbus

DZEMMA90_Dubulti

16. oktobrī Mākslas stacijā Dubulti Jūrmalā tiks atklāta grupas izstāde “#Džemma90 – MVT Vasaras Mājas noslēgums”, LA.lv uzzināja fondā “Mākslai vajag telpu”.

Izstāde apkopos šīs vasaras garumā Vasaras mājā Kalnciema ielā 36/38 skatāmo personālizstāžu sēriju, kuru veidoja septiņu latviešu mākslinieku darbi, pastāstīja fonda vadītājas asistente Ieva Nagliņa. Izstādes atklāšanas ietvaros tiks prezentēts arī projektam veltītais katalogs.

Izstāžu cikla galvenā varone bija latviešu māksliniece – gleznotāja Džemma Skulme, kurai šogad aprit 90 gadu. Septiņi mākslinieki – Arnis Balčus, Darja Meļņikova, Raitis Hrolovičs, Paula Zariņa, Krista Dzudzilo, Kristians Brekte un Indriķis Ģelzis vasaras garumā centās atklāt veidus, kādos uztverama lokālās mākslas ainā nozīmīgāko personību un viņu darbu ietekme un dzīvotspēja caur paaudzēm.

Izstāžu sērijas autorus un tās galveno varoni Džemmu Skulmi šķir pusgadsimts, tomēr viņus interesējošo tēmu lokā iespējams vilkt tiešas paralēles. Cilvēka un mākslas nacionalitātes jautājums, paša mākslas procesa un mākslinieka personas būtība, kā arī izteiksmes līdzekļu nozīme arvien nodarbina mākslinieku prātus, un ir interesanti vērot tā rezultātā tapušo pārdomu līkni.

Katrs no autoriem projekta ietvaros ir būvējis savu personisku dialogu un meklējis veidus, kādos interpretēt kanoniskajā Skulmes mantojumā ietvertās idejas vai formālos risinājumus, skatītus mūsdienu kontekstā un attiecībā pret savu līdzšinējo radošo darbību.

Izstādes atklāšanas neoficiālā daļa turpināsies pasākuma “Absolut Nights” (Zundas dārzs, Ūdens iela 2) ietvaros, kur nepieradinātā lielpilsētas vidē tiks “servēts” svaigs un laikmetīgs mākslinieciskais saturs.

Jau no plkst. 21 “Absolut Nights” apmeklētājus sagaidīs speciāli pasākumam radīta modes mākslinieku MAREUNROLS mākslas instalācija, labi slēpts Latvijas mūzikas jaunums un visbeidzot kolorīts muzikālais priekšnesums no Parīzes mākslinieka KIDDY SMILE.

Pasākumā ieeja iespējama ar vienu no 500 ielūgumiem, kuru iespējams iegūt, piesakoties pasākuma Facebook lapā “AbsolutLatvia”. Rīkotāji brīdina, – ieeja tikai no 18 gadu vecuma!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+