Mobilā versija
+9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
22. maijs, 2014
Drukāt

Dubultpilsonība – 3,3 tūkstošiem

Foto - LETAFoto - LETA

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) septiņos mēnešos dubultpilsonību piešķīrusi 3,3 tūkstošiem cilvēku, vakar Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijā informēja PMLP pārstāve Sanda Kundrāte.

Šāds skaits personu ieguvuši Latvijas pilsonību kā otro pilsonību laika posmā no pērnā gada oktobra līdz šā gada aprīlim. Pērn stājās spēkā grozījumi Pilsonības likumā, kas to pieļauj. PMLP pieņēmusi 2,4 tūkstošus lēmumu par ārvalstīs dzimušo bērnu reģistrēšanu, 626 – par trimdinieku reģistrēšanu dubultpilsonībā, vairākums ir no ASV, Kanādas, Austrālijas, Izraēlas un Krievijas. Tāpat dubultpilsonība ir 159 latviešu skolu absolventiem, 94 lēmumi pieņemti par latviešu reģistrēšanu, bet 47 – par pilsonības atjaunošanu, liecina statistika.

Kundrāte klāstīja, ka pirmajos mēnešos pēc grozījumu stāšanās spēkā potenciālo dubultpilsonības ieguvēju aktivitāte neesot bijusi augsta. Tas skaidrojams ar nepieciešamību sagatavot dokumentus, kā arī gaidīšana līdz vasarai, kad Latvijā ierodas daudz tautiešu no ārzemēm.

“Mūsu tautieši, kuri dzīvo ārvalstīs, atvaļinājuma laikā dodas uz Latviju apciemot radiniekus. Un līdz ar to ir nepieciešams reģistrēt bērnus, kas dzimuši ārvalstīs,” viņa sacīja. Tāpat esot arī ar trimdiniekiem, kuri labprātāk izmanto iespēju vasarā ierasties dzimtenē un personīgi PMLP iesniegt dokumentus dubultpilsonības iegūšanai.

Kopumā PMLP saņēmis 4,1 tūkstoti pieteikumu dubultpilsonībai. Līdz šim tā piešķirta 3,3 tūkstošiem cilvēku. Lielākā daļa no iesniegumiem joprojām tiek izskatīti. Atteikums piešķirt dubultpilsonību ir reta parādība.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+