Mobilā versija
+17.8°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
22. maijs, 2014
Drukāt

Dubultpilsonība – 3,3 tūkstošiem

Foto - LETAFoto - LETA

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) septiņos mēnešos dubultpilsonību piešķīrusi 3,3 tūkstošiem cilvēku, vakar Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijā informēja PMLP pārstāve Sanda Kundrāte.

Šāds skaits personu ieguvuši Latvijas pilsonību kā otro pilsonību laika posmā no pērnā gada oktobra līdz šā gada aprīlim. Pērn stājās spēkā grozījumi Pilsonības likumā, kas to pieļauj. PMLP pieņēmusi 2,4 tūkstošus lēmumu par ārvalstīs dzimušo bērnu reģistrēšanu, 626 – par trimdinieku reģistrēšanu dubultpilsonībā, vairākums ir no ASV, Kanādas, Austrālijas, Izraēlas un Krievijas. Tāpat dubultpilsonība ir 159 latviešu skolu absolventiem, 94 lēmumi pieņemti par latviešu reģistrēšanu, bet 47 – par pilsonības atjaunošanu, liecina statistika.

Kundrāte klāstīja, ka pirmajos mēnešos pēc grozījumu stāšanās spēkā potenciālo dubultpilsonības ieguvēju aktivitāte neesot bijusi augsta. Tas skaidrojams ar nepieciešamību sagatavot dokumentus, kā arī gaidīšana līdz vasarai, kad Latvijā ierodas daudz tautiešu no ārzemēm.

“Mūsu tautieši, kuri dzīvo ārvalstīs, atvaļinājuma laikā dodas uz Latviju apciemot radiniekus. Un līdz ar to ir nepieciešams reģistrēt bērnus, kas dzimuši ārvalstīs,” viņa sacīja. Tāpat esot arī ar trimdiniekiem, kuri labprātāk izmanto iespēju vasarā ierasties dzimtenē un personīgi PMLP iesniegt dokumentus dubultpilsonības iegūšanai.

Kopumā PMLP saņēmis 4,1 tūkstoti pieteikumu dubultpilsonībai. Līdz šim tā piešķirta 3,3 tūkstošiem cilvēku. Lielākā daļa no iesniegumiem joprojām tiek izskatīti. Atteikums piešķirt dubultpilsonību ir reta parādība.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+