Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
22. maijs, 2014
Drukāt

Dubultpilsonība – 3,3 tūkstošiem

Foto - LETAFoto - LETA

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) septiņos mēnešos dubultpilsonību piešķīrusi 3,3 tūkstošiem cilvēku, vakar Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijā informēja PMLP pārstāve Sanda Kundrāte.

Šāds skaits personu ieguvuši Latvijas pilsonību kā otro pilsonību laika posmā no pērnā gada oktobra līdz šā gada aprīlim. Pērn stājās spēkā grozījumi Pilsonības likumā, kas to pieļauj. PMLP pieņēmusi 2,4 tūkstošus lēmumu par ārvalstīs dzimušo bērnu reģistrēšanu, 626 – par trimdinieku reģistrēšanu dubultpilsonībā, vairākums ir no ASV, Kanādas, Austrālijas, Izraēlas un Krievijas. Tāpat dubultpilsonība ir 159 latviešu skolu absolventiem, 94 lēmumi pieņemti par latviešu reģistrēšanu, bet 47 – par pilsonības atjaunošanu, liecina statistika.

Kundrāte klāstīja, ka pirmajos mēnešos pēc grozījumu stāšanās spēkā potenciālo dubultpilsonības ieguvēju aktivitāte neesot bijusi augsta. Tas skaidrojams ar nepieciešamību sagatavot dokumentus, kā arī gaidīšana līdz vasarai, kad Latvijā ierodas daudz tautiešu no ārzemēm.

“Mūsu tautieši, kuri dzīvo ārvalstīs, atvaļinājuma laikā dodas uz Latviju apciemot radiniekus. Un līdz ar to ir nepieciešams reģistrēt bērnus, kas dzimuši ārvalstīs,” viņa sacīja. Tāpat esot arī ar trimdiniekiem, kuri labprātāk izmanto iespēju vasarā ierasties dzimtenē un personīgi PMLP iesniegt dokumentus dubultpilsonības iegūšanai.

Kopumā PMLP saņēmis 4,1 tūkstoti pieteikumu dubultpilsonībai. Līdz šim tā piešķirta 3,3 tūkstošiem cilvēku. Lielākā daļa no iesniegumiem joprojām tiek izskatīti. Atteikums piešķirt dubultpilsonību ir reta parādība.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+