×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

Dubultu stacijā atklāta jauna mākslas telpa

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Pēc rekonstrukcijas trešdien atklāta Dubultu dzelzceļa stacija Jūrmalā, kurā turpmāk līdztekus vilcienu pasažieru apkalpošanai ikvienam apmeklētājam turpmāk bez maksas būs pieejama laikmetīgās mākslas izstāžu zāle Mākslas stacija “Dubulti”, aģentūrai BNS pavēstīja projekta pārstāve Elīna Kaniņa.

Viņa uzsvēra, ka tā ir Eiropā vienīgā laikmetīgās mākslas telpa, kas darbojas joprojām funkcionējošā dzelzceļa stacijā.

Pirmā izstāde – “Man sirdī tīģer’s” – jaunajā izstāžu telpā būs apskatāma no 29. maija.

“Latvijas dzelzceļa” prezidents Uģis Magonis uzsvēris, ka pēdējo gadu desmitu laikā dzīves ritms kļuvis daudz straujāks un cilvēki vairs neuzkavējas stacijās, lai gaidītu vilcienu, tādēļ ekonomisku apsvērumu dēļ stacijas tiek slēgtas.

“Taču sadarbībā ar pašvaldībām mēs tām atkal varam piešķirt sabiedriskās dzīves funkciju, un Jūrmala ir atradusi brīnišķīgu veidu, kā izmantot šo staciju savu iedzīvotāju labā,” sacīja Magonis.

“Latvijas dzelzceļš”, kura pārziņā ir dzelzceļa infrastruktūra, tostarp stacijas, veicis Dubultu stacijas ēkas kapitālo remontu, nomainot logus un durvis, rekonstruējot grīdas segumu un atjaunojot griestus. Stacijā izbūvētas mūsdienīgas tualetes, arī personām ar kustību traucējumiem.

Dubultu stacijas ēka uz 12 gadiem nodota Jūrmalas pašvaldībai, kas nodrošinās ēkas apsaimniekošanu un mākslas funkcijas īstenošanu. Ēkā līdzās laikmetīgās mākslas izstādēm arī turpmāk būs iespēja iegādāties vilciena biļetes.

Pirmā stacija Dubultos, kas ir jūrai tuvākā pasažieru stacija Jūrmalas pilsētā, tika uzbūvēta 1877. gadā. 1977. gadā tika pabeigta jaunā ēka pēc Krievijas transporta arhitektūras teorētiķa un praktiķa Igora Javeiņa projekta, kas būves formās izpaudis asociācijas ar jūras vilni.

Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas programmas izstādes “Man sirdī tīģers’s” nosaukums radies no Raiņa lugas “Jāzeps un viņa brāļi”. Tā iekļauta Latvijas Rakstnieku savienības pasākumu programmā “Pastāvēs, kas pārvērtīsies”, aģentūrai BNS pavēstīja projekta pārstāve Inga Šteimane.

Tajā piedalīsies Tomass Hiršhorns (Thomas Hirschhorn, Šveice), Venēcijas biennāles nacionālo paviljonu pārstāvji Žarko Bašeski (Zarko Baseski, Maķedonija), Šadi El Nošokati (Shady El Noshokaty, Ēģipte), režisors Cēzars Oiticica Filho (Cesar Oiticica Filho, Brazīlija), kā arī pazīstamais Izraēlas fotogrāfs Adī Ness (Adi Nes). No Latvijas izstādē piedalīsies tekstgrupa “Orbīta”, gleznotāja Ieva Iltnere, režisore Dzintra Geka ar filmu izlasi, konceptuālists Arturs Bērziņš, tēlniece Olga Šilova un sociāli izaicinošu projektu meistars Kristaps Gulbis. Izstādes kuratori ir mākslas kuratore, kritiķe Inga Šteimane un publicists, vairāku romānu autors Arno Jundze. Programmas “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” direktore ir muzeju speciāliste Sigita Kušnere.

Izstāde “Man sirdī tīģer’s” Dubultu stacijā būs skatāma līdz 15. septembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+