×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Duetam Inga un Normunds ir ko teikt

Inga_Un_Normunds_6

Latvijas Šlāgeraptaujas veterāni, pirmās aptaujas uzvarētāji duets Inga un Normunds arī šogad piedalās aptaujā ar dziesmu “Viens rīts”. Mūziķi mīl to, ko dara, un savus klausītājus. Viņi nešauboties atzīst: “Pat tad, ja zālē būs tikai daži cilvēki, mēs dziedāsim viņiem.”

Lai arī katru gadu Šlāgeraptaujā parādās jauni vārdi, bet ir vērtības, kas šīs mūzikas cienītājiem ir nemainīgas, un ir mākslinieki, kas vienmēr tiek silti uzņemti. To noteikti var teikt arī par Ingu un Normundu. Kad aicināju viņus uz sarunu, Inga uzreiz pateica, ka “patiesībā mums ir ko pastāstīt!”. Šis ir tāds zīmīgs laiks, mākslinieki kopā dzied jau 15 gadus, pirms 10 gadiem uzvarēja pirmajā Šlāgeraptaujā, gatavo 10. dueta albumu, un pavasarī Inga svinēs apaļu dzīves jubileju, protams, ar koncertu. Šoreiz Latgales vēstniecībā “Gors”.

Visus šos gadus duets gājis pa mīlestības ceļu. Lai gan tagad Inga un Normunds ir pāris tikai uz skatuves, viņi dziesmās vienmēr iet pa mīlestības ceļu. “Tas, ka vairs neesam kopā, mums absolūti netraucē dziedāt, tāpēc to darīsim arī turpmāk. Mēs esam mākslinieki, kuri prot arī uz skatuves izspēlēt jūtas. Ne jau vienmēr tiešām jābūt pārim, lai uz skatuves ļautos nelielai koķetērijai,” domā Inga. Jāteic, ka arī dziesmu izvēlē abiem domstarpību nav, jo vienu reizi dziesmu izvēlas Inga, bet otru – Normunds. Retas ir tās dziesmas, kuras Normunds izpilda viens, jo pats uzskata, ka viņam neesot izteiktas solo balss. Tā piemīt Ingai, kura to lieliski prot likt lietā. “Izvēloties, ko dziedāt, mēs lielākoties vadāmies pēc izjūtām. Strādājot pie mūzikas albuma, izraugāmies dažāda stila dziesmas, lai klausītājiem tas nešķistu vienveidīgs,” teic Normunds.

Aplūkojot dueta ieņemtās vietas aptaujā no tās pirmsākumiem līdz 2010. gadam, tās ir no 1. līdz 12. vietai. Kas tad noticis pēc tam? “Turpmākajos gados mūsu dziesmas starpposmos bieži palika tieši “aiz svītras”, piemēram, “Dzērves” 2013. gada pavasara aptaujā palika 4. vietā, līdzīgs liktenis bija arī dziesmām “Kubula dybins” un “Viena diena”,” atklāj Inga un par dalību aptaujā saka: “Domāju, šāda aptauja ir ļoti svarīga! Citādi mūsu klausītāji neiepazītu arvien jaunus un jaunus izpildītājus! Pateicoties tam, mūziķiem ir uzstāšanās un koncertēšanas pieredze, arī darbs.”

Lai arī duetam ir 15 gadu, kopīgā sadarbība aizsākās jau agrāk. “Sadarbība mums sākās jau 1995. gadā, pateicoties komponistam Andrim Eriņam, bet aktīva muzicēšana – 1999. gadā. 2000. gadu sagaidījām, muzicējot Pļaviņu kafejnīcā “Ūdensrozes”… Un tad – neskaitāmas balles, kāzas, jubilejas, koncerti, festivāli… Man ienāca prātā paskaitīt – cik tad uzstāšanos 15 gados varētu būt?… Rēķinot vidēji – pāri 1200… Un pats labākais, ka viss turpinās,” smaidot atceras Inga. Mūziķi nekad nav slēpuši, ka tā ir bijusi liela svētība satikt tādu cilvēku kā Andris Eriņš. Savulaik paužot apbrīnu par Andri, Normunds ir teicis: “Es apbrīnoju Andri, ka viņam vēl ir laiks sacerēt tik skaistas dziesmas, lai gan Andris dzīvo Rēzeknes novada nomalē, Dricānu pagastā, un ir lielas zemnieku saimniecības vadītājs.”

Duetam izdoti deviņi albumi un visiem dueta cienītājiem top 10. albums. “Tas būs albums ar nosaukumu – “Munai Latgolai”. Tajā būs gan oriģināldziesmas, gan folkdziesmas, gan tautas dziesmas mūsu radošu un talantīgu autoru apdarē. Starp tiem ir Ilona Rupaine, Sandra Mežore, Guntra Kuzmina, Artūrs Uškāns, Einārs Lipskis un citi. Vienojošais elements – latgaliešu valoda,” radošos plānus atklāj Inga un piebilst: “2015. gada 2. martā es svinu arī savu apaļu dzīves jubileju, un tāpēc visi tiek mīļi aicināti uz mūsu jubilejas koncertu 14. martā Latgales vēstniecībā “Gors”, kur notiks arī albuma prezentācija. Koncertā piedalīsies Arvīds Babris, Atis Auzāns ar grupu, manis vadītās bērnu un jauniešu popgrupas “Pepijas”, “Šurumburums”, Rēzeknes 5. vidusskolas akordeonistu ansamblis “Rondo”.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+