×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Duetam “Inga un Normunds” jubilejas koncerts un jauns albums

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latgales vēstniecībā “Gors” 14. martā visi aicināti uz dueta “Inga un Normunds” 15 gadu radošās darbības jubilejas koncertu un jaunā albuma “Munai Latgolai” prezentāciju. Jubilejas koncertā uzstāsies arī Atis Auzāns, Rēzeknes 5. vidusskolas popgrupas “Pepijas” un “Šurumburums”, akordeonistu ansamblis “Rondo”. Koncertu vadīs Arvīds Babris.

Šis ir īstais brīdis atskatīties uz dueta 15 radošajiem gadiem. “Mūsu duetam aizsākumi jāmeklē 1995. gadā, kad mūs ar Ingu mūzikā kopā saveda Andris Eriņš, lielas zemnieku saimniecības vadītājs un ļoti talantīgs muzikants un dziesmu autors, tagad arī aktīvs šlāgeraptaujas dalībnieks, kurš atpazīstamību ieguva, piedaloties LNT “Dziedošo ģimeņu” šovā. Viņš vēlējās sapulcināt dziedošus rēzekniešus savu sacerēto dziesmu albuma “Andris Eriņš un draugi” izdošanai. Albumā dažas dziesmas iedziedājām duetā ar Ingu, arī dziesmu “Likteņa sūtnis”, kas arī ir tāds savdabīgs vadmotīvs mūsu muzikālās darbības pirmsākumiem,” smaidot saka Normunds un atklāj: “Kā duets muzicēt sākām pirms 15 gadiem, kad nospēlējām pirmo balli Lieldienās Rēzeknes kultūras namā.” Inga, atskatoties uz radošo darbību, nosaka: “Man ienāca prātā paskaitīt – cik tad uzstāšanos 15 gados varētu būt?… Rēķinot vidēji – pāri 1200… Un pats labākais, ka viss turpinās.” Mūziķi nekad nav slēpuši, ka tā bija liela svētība – satikt tādu cilvēku kā Andris Eriņš.

Radoši plāni ir katram mūziķim, bet ar kādu veiksmīgi sadarboties un uzstāties kopā 15 gadu garumā jau ir notikums. “Lai mēs tik ilgi turētos kopā, pats vienojošākais nenoliedzami ir mūsu balsu tembru saskanīgums. Praksē tas ir 100% pierādījies, liela daļa cilvēku, kas apmeklē mūsu balles, koncertus zina, uz ko iet. Bieži pasākumos, sevišķi ballēs, ir bijis tā, ka mums tik tiešām dziedot tik labi saskan, ka reizēm dejotāji vai klausītāji domā, ka skan tīrs māsterēts ieraksts no diska, lai gan vienmēr esam dziedājuši, dziedam un dziedāsim tikai un vienīgi, kā to mēdz saukt, “dzīvajā” izpildījumā. Tam pierādījums bija laika posms, kad Inga piedalījās “Koru karu” šovā un man krietnu laiku vajadzēja meklēt viņas aizvietotāju, kas dažos gadījumos derēja, bet lielākajā daļā pasākumu piedāvājumi atkrita, jo cilvēki vēlējās dzirdēt tieši mūsu balsis. Protams, bez tā visa pamatu pamats ir svarīgas cilvēcisko attiecību saiknes, pie kurām mums katram diendienā nemitīgi jāstrādā un kas jābalsta uz pacietību, sapratni un lēnprātību. Nav jau tā, ka balsis super, viss notiek un ceļš iet kā pa sviestu,” nopietni nosaka Normunds.

Duetam izdoti deviņi albumi, un visiem dueta cienītājiem šajā koncertā tiks prezentēts 10. albums “Munai Latgolai”, kas ierakstīts latgaliešu valodā. “Albumā būs pavisam 16 dziesmas, no kurām 13 būs pilnīgi jaunas. Šis albums no deviņiem iepriekšējiem atšķirsies ar to, ka pirmo reizi nolēmām visu dziesmu aranžēšanas darbu uzticēt brīnišķīgajam mūziķim Atim Auzānam un neesam kļūdījušies ar izvēli, par ko viņam arī vislielākais paldies. Daudzās albuma dziesmās mūsu balsis skanēs jaunās kvalitātēs, būs dzirdamas arī mūsu katra atsevišķi, solo izpildījumā, dziedātas dziesmas. Koncertā mūsu uzstāšanās nokrāsas papildinās Ata Auzāna grupa, kas arī studijā iespēlēja visus pavadījumus. Koncerta režijā mums palīdzēs un visu koncertu vadīs “Latvijas šlāgeraptaujas” un daudzu citu populāru koncertu režisors Arvīds Babris. Koncertu padarīs krāsaināku Ingas vadītās bērnu un jauniešu popgrupas, ar kurām viņa strādā ilgus gadus Rēzeknes 5. vidusskolā, un arī šīs skolas akordeonistu ansamblis, kam Inga ir koncertmeistare,” atklāj Normunds. Savukārt Inga par jauno albumu teic: “Tajā būs gan oriģināldziesmas, gan folkdziesmas, gan tautas dziesmas mūsu radošu un talantīgu autoru apdarē. Starp tiem ir Ilona Rupaine, Sandra Mežore, Guntra Kuzmina, Artūrs Uškāns, Einārs Lipskis un citi. Vienojošais elements – latgaliešu valoda.”

Šis nebūs dueta vienīgais koncerts. Normunds smaidot atklāj: “Jā, būs arī koncerti citās Latvijas vietās, bet mēs parasti to neafišējam kā koncerttūri, jo nepiekopjam taktiku apbraukāt tikai lielākās Latvijas pilsētas, bet braucam visur, kur aicina. Pats arī darbojos kā menedžeris un daudz kas atkarīgs no tā, kādus pasākumus mums piedāvā, ir jābūt elastīgiem. Domāju, ka lielākais akcents uz tādu pamatīgāku koncertēšanu sāksies ar septembri, jo šajā posmā – marta otrajā pusē, aprīlī un maija sākumā – mums ir koncerti, bet pēc tam līdz vasarai un vasarā nav pats aktīvākais koncertu rīkošanas laiks kultūras namos. Vasaras sezonā pasākumu spektrs, kuros mūs aicina piedalīties, ir visdažādākais.”

Normunds un Inga ir pateicīgi visiem, ka tik ilgus gadus ir varējuši uzstāties un priecēt savas mūzikas cienītājus, jo mūziķis bez klausītājiem jau nevar pastāvēt. “Mēs esam bezgalīgi pateicīgi, ka varam savu mīļāko talanta izpausmi dziedāšanu apvienot ar darbu, kas dod iespēju arī nopelnīt dienišķo maizi. Tā ir tā vieglā puse. Lai gan es personīgi priecājos par katru iespēju dziedāt, bet vienīgi būtu ideāli, ja balles notiktu dienas laikā, jo nakts darbs, jebkurš, bet jo sevišķi tāds, kur tu uz skatuves naktī atrodies piecas sešas stundas un vēl izliec sevi par visiem 100%, savu iespaidu uz organismu un režīmu atstāj diezgan lielu. To zina daudzi, bet ir daļa cilvēku, kas nenovērtē. Ikdienā neslinkojam, vienkārši tikai nenoguļam iztrūkstošās stundas, bet katrs ar sevi strādājam,” atklāj Normunds un sirsnīgi teic: “Sakām lielu paldies visiem mīļajiem cilvēkiem Latvijā, kuri klausās mūsu dziesmas, apmeklē mūsu pasākumus un arī balso par mums. Pavisam drīz, tieši 14. martā, Latvijas šlāgeraptaujā prezentēsim jaunu aptaujas dziesmu no mūsu jaunā albuma ar nosaukumu “Jauneiba”, ar kuru piedalīsimies pavasara posmā. Lai jums un visiem jūsu mīļajiem brīnišķīgs, harmonisks, bezgalīgas mīlestības, radošās enerģijas un izaugsmes piepildīts šis 2015. Zaļās Kazas gada turpinājums!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+