×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Duets Gunārs&Zane – ar savu skanējumu

Foto - Jānis DeinatsFoto - Jānis Deinats

Ziemas posmā Latvijas šlāgeraptaujā klausītājus siltajā vasarā aizved dueta Gunāra&Zane dziesma “Liepziedu atmiņas”. Tas ir duets, kas visu mūžu ir kopā un pēdējos deviņus gadus dzied kopā. Tas ir Zanes sapņa piepildījums – dziedāt kopā ar tēti.

Pirmo reizi Gunārs Plukšs un Zane Sīle Latvijas šlāgeraptaujā piedalījās 2006. gadā ar dziesmu “Div sirsiniņas”. “Šī dziesmiņa ir viena no manis sarakstītajām dziesmām teātra izrādei “Preilenīte”. Daudziem cilvēkiem šī dziesmiņa likās mīļa, tāpēc nolēmām ar to piedalīties aptaujā. Protams, piedalīšanās aptaujā rada atpazīstamību sabiedrībā, vairo cilvēku interesi par mums kā duetu, ir vairāk piedāvājumu. Viennozīmīgi – televīzija ir pati labākā reklāma. Tiesa gan, ka nekad neesam piedalījušies ar domu, ka par katru cenu vajadzētu iegūt pirmo vietu, bet ir ļoti, ļoti patīkami dzirdēt labus vārdus un atsauksmes par mūsu piedalīšanos raidījumā,” atklāj Gunārs. Zane smaidot nosaka: “Tā kā mana pamatnodarbošanās ikdienā ir darbs ar cilvēkiem, komunicēt ar viņiem ir pavisam citādi, jo tie, kas skatās šo raidījumu, vienmēr saka: “Man šķiet, ka tu esi tā meitene, kas dzied kopā ar tēti šlāgeraptaujā,” un tā mūsu sarunas atraisās, ir ārkārtīgi pozitīvas un sniedz tādu darba sparu un uzmundrinājumu, lai varētu darboties atkal. Ir prieks, ka novērtē to, ko mēs abi ar tēti darām.”

Zane ir lepna, ka var būt kopā ar tēti uz skatuves, kur piedzīvoti daudzi patīkami mirkļi. “Reizēm, protams, arī pakašķējamies, bet kopumā esam laba komanda. Mēs jūtam viens otru intuitīvi. Tā kā šobrīd mums pašiem mājās ir izveidota ierakstu studija, savas dziesmas varam ierakstīt paši. Šajā ziņā gan tētis ir prasīgs un vēlas panākt maksimāli labu skanējumu dziesmai. Patiesībā es jau kopš bērnības gribēju dziedāt kopā ar tēti – mans sapnis ir piepildījies, tas turpinās un esmu viņam par to ļoti pateicīga. Man daudzi jautā, kāpēc nedziedu viena – es saku: bez sava tēta es nedziedāšu,” atklāti nosaka Zane.

Duetā saskaņa valda arī repertuāra izvēlē, jo viņi spēlē to, kas viņiem pašiem patīk. “Mums ir ļoti dažāds repertuārs, ir daudz manis paša rakstītu, nedzirdētu dziesmu, ko spēlējam tikai ballēs. Cilvēki brīnās, ka tādas nekad nav dzirdējuši, ieklausās, pievērš uzmanību. Mūsu dziesmas skan arī Latvijas Radio 2. Pārsvarā katrai dziesmai es veidoju savu aranžējumu, man tas ļoti patīk – panākt dziesmai savu, atšķirīgu skanējumu, spēlējam ārzemju dziesmas atkarībā no situācijas. Pēc ballēm un kāzām cilvēki nāk pie mums un saka lielu paldies, nereti saņemam labus vārdus un apstiprinājumu tam, ka spēlējam atšķirīgāk no citiem,” atklāj Gunārs.

Zane un Gunārs kopā ir visu mūžu, bet uz skatuves kopā kāpa pirms deviņiem gadiem. “Protams, mūsu skanējums ir uzlabojies, nostiprinājusies mūsu divu cilvēku komanda, kad vajag – abi sakraujam aparatūru mašīnā un braucam tur, kur mūs gaida. Tagad es pats mācos savas dziesmas ierakstīt un miksēt – tas ir izaicinājums un interesanti, jo daudz ir jāapgūst, jālasa internetā, jākonsultējas ar citiem mūziķiem, bet galarezultāts ir mans ieguldītais darbs. Protams, ne vienmēr viss sanāk un izdodas, bet mēs pie tā strādājam un mācāmies no kļūdām,” teic Gunārs. Dueta dzīve pamainījās pirms četriem gadiem, kad uz mirkli pārtrauca muzicēt, jo viņu prioritāte bija Gunāra mazmeitiņa Emīlija. Gunārs smaidot saka: “Šķiet, ka mazmeitiņa Emīlija būs tiešām laba dziedātāja. Viņa jau tagad izsaka savu viedokli par dziesmām, kuras ierakstām mājās. Sēž man klēpī, mēs varam ilgi tā sēdēt un domāt, kā dziesmai likt skanēt labāk. Pēdējā gada laikā gan es biežāk atrodos Vācijā nekā Latvijā, bet arī Vācijā par mūziku neaizmirstu, jo esmu iepazinies ar mūziķi no Mozeles ielejas un iespējams, ka nākotnē taps kāds interesants, kopīgs projekts.”

Duets daudz izpilda Gunāra rakstītās dziesmas. “Iedvesmu smeļos ikdienā no saviem mīļajiem cilvēkiem, no dabas. Šobrīd, kad atrodos ārzemēs, ļoti vēroju cilvēkus, klausos mūziku, kādu spēlē Vācijā. Redzēs, kādi secinājumi mūzikas veidolā man būs radušies,” smaidot nosaka Gunārs. Zane nemaz neslēpj, ka viņa apbrīno tēta radošās spējas. “Es brīnos par tēti, no kurienes viņam tā mūzika, melodija, dziesmu teksti. Viņš nezina, ko atbildēt. Tikai nosaka, ka melodija atnāk pati un dzejas grāmata atveras pati vajadzīgajā vietā. Tētim ir vēl daudz nearanžētu dziesmu, gribu, lai viņš tās atdzīvina, un mēs varam spēlēt, jo tās ir tik neparastas ar interesantiem, ikdienā nedzirdētiem tekstiem, man patīk tādas smeldzīgākas melodijas, viņam tādas ir krājumā,” teic Zane.

Duetu var redzēt un dzirdēt saviesīgos pasākumos, mūzikas klubos, ballēs, kāzās, ģimenes svinībās. “Esam vairākas reizes pabijuši Igaunijā. Arī tur mums ir savs fanu lociņš. Mūsu trīs dziesmas ir iedziedātas igauņu valodā,” atklāj Gunārs un piebilst: “Gribam teikt, ka, neskatoties uz to, ka bieži esmu ārzemēs, mēs tāpat esam aktīvi un muzicējam. Ir pat gadījies tā, ka, izkāpjot no lidmašīnas, uzreiz braucu spēlēt. Tā ka viss ar mums notiek!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+