×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Duets Kaspars un Marita ar dziesmām no sirds sirdīs

Foto - Uldis TomsonsFoto - Uldis Tomsons

Marita, Kaspars un Edvīns Jansons (vidū).

Vasaras posmā aptaujā ar romantisku dziesmu “No tavas mīlestības” pirmo reizi piedalās duets Kaspars Krastiņš un Marita Snipke. “Laikam ritot, darbojoties, viss it kā pats no sevis veidojas – saskanīgi, likumsakarīgi, bez steigas un īpašas iespringšanas. Pašiem sajūta: ir pavērta radošā taciņa un strādājot tikai atliek pa to iet,” nosaka Marita.

Marita un Kaspars neslēpj, ka dalība aptaujā – tā ir iespēja. “Mēs to pieņemam un kā vienmēr dziedam no sirds! Apliecinot sevi, apdziedot visu skaisto, kas vien cilvēkā var ziedēt. Pasaulē ir lietas, kuras nevar notēlot. Patiesi priecājamies, ja mūsu kopdarbs un dueta starojums uzrunā cilvēku sirdis,” atklāj Marita.

Šis ir trešais rudens, kopš mākslas un mūzikas vidē viņi satikušies un laika gaitā izveidojies romantisks duets. Marita ir mūzikas skolotāja, Kaspars – namdaris, amatnieks un dvēselē – mākslinieks. “Abi nākam no Latvijas skaistajām mazpilsētām – Kuldīgas un Cēsīm. Šobrīd dzīvojam, strādājam Jūrmalā un Rīgā. Mūs pazīst dzejiski muzikālos pasākumos. Dziedam bibliotēkās, kultūras namos, muzejos – cilvēkiem, kuriem svarīgas garīgās vērtības un dvēseliskums,” teic Marita. Dzejas draugu vidē viņus raksturo kā saskanīgus un pieklusinātus. Par šo raksturojumu Marita saka: “Tādi arī esam. Neuzbāzīgi. Pasaules uztverē un izjūtā – līdzīgi kā divas ūdens lāses… Paši rakstām, saceram. Dziedam savas un arī populāras melodijas.”

Šī vasara duetam skanējusi īpaši! “Vispirms Valmierā Igora Vītola studijā ierakstījām dziesmu “No tavas mīlestības” ar Edvīna Jansona vārdiem un Kaspara mūziku. Ar to Vasarsvētkos bijām Bīriņos. Pēc tam sekoja pārsteigums – ziņa par dalību LTV Šlāgeraptaujas koncertā Ventspilī. Tajā pašā vakarā – ceļš uz Talsiem, lai dziedātu ikgadējā dzejas draugu saietā. Augusta beigās bijām aicināti Aspazijas mājā Dubultos. Tā varētu uzskaitīt vēl un vēl…,” atklāj Marita un īpaši uzsver: “Kas gan mēs būtu vieni paši bez saviem atbalstītājiem! Atskatoties var teikt, ka dueta attīstībā ikviens notikums nācis ar savu nozīmi. Daudzkrāsainai emociju gammai cauri esam gājuši. Bet viss vienmēr pavērsies arvien tālāk, radošāk un skanīgāk. Par to liels prieks! Paši esam sapratuši: lai vai kā, tomēr – mums ir jādzied!”

Jau pašā sākumā dueta tuvumā allaž bijis dzejnieks Edvīns Jansons. “Tā saveidojās, ka tieši viņa dzejolis, Kaspara mūzika un sadarbība ar I. Vītolu mums pavēra plašākus apvāršņus! Tagad “Radio 2” varat klausīties ne tikai “No tavas mīlestības”, bet arī “Uzdāvini mirkli” ar Egila Dambja vārdiem. Iesākumā attālināti – kā paziņa un draugs visam līdzi dzīvoja Uldis Tomsons. Taču nupat ir vēl tālāki plāni,” smaidot nosaka Marita. Bieži vien ar fonogrammām un padomiem viņiem palīdz Maritas brālis Jānis Ventspilī. “Pasākumos piedalāmies divatā ar Kasparu. Iespējami arī izbraucieni kopā ar muzikāli pavadošo sastāvu Jāņa Snipka vadībā. Taču ir arī lieliska sadarbība ar Saldus dzejnieku Ojāru Ulmani un pianistu virtuozu Zigurdu Tursu. Kopā esam bijuši Lutriņos, Brocēnos, Dobelē… Aiciniet,” teic Marita.

Kaspars, aptaujas dziesmas “No tavas mīlestības” tapšanu atceroties, stāsta: “Kādu dienu, sēžot pie sintezatora, pārlasīju Edvīna dzejoļus. Uzmanību piesaistīja virsraksts “No tavas mīlestības” un saturs, kas atbilda tā brīža dvēseles stāvoklim… Prātā uzreiz ieskanējās piedziedājums! Dienas laikā saveidoju arī panta melodiju. Ļoti pateicīgs esmu Maritai un Igoram par aranžējumu, skanējumu padarot krāšņāku. Dziesmas teksts un melodija ir kā radīta duetam! Tā paliek atmiņā, un viss kopā jūtami uzrunā klausītāju sirdis – to esam jutuši, saņemot atzinīgus vārdus pēc koncertiem un arī patlaban, aptaujas laikā. Edvīna dzejoļi man liekas saprotami, ar dziļu jēgu un muzikāli. Tādi, kurus lasot uzreiz skan melodija.”

Runājot par dueta radošajiem plāniem, Marita izjūt, ka ar dziesmām ir apritē. Un šobrīd vēl izteiktāk! “Vienu pēc otra saņemam piedāvājumus. Ja ir sava vide un atbalsta loks, tas ir stimuls. Strādājam. Protams, šobrīd aktīvi sekojam Šlāgeraptaujas gaitai. Lielu paldies sakām visiem, kuri par mums balso un atbalsta,” smaidot saka Marita un atklāj: “Ik dienu sazināmies ar Edvīnu. Regulārā saziņā esam ar U. Tomsonu. Šobrīd studijā top Ulda dziesma ar A. Čaka vārdiem “Randiņš”. Nupat ceļi saveda kopā ar cienījamo aktieri Paulu Butkēviču, un veidojam dziesmu “No pamales” ar Edvīna vārdiem, Kaspara mūziku, lai to iedziedātu studijā. Viss top! Patiesībā – liela ir tā priekšrocība, ka paši saceram. Atliek tikai darboties.” Marita pastāsta, ka šobrīd vislielākais plāns saistās ar grāmatas veidošanu. “Tas būs apjomīgs un skaists kopdarbs! Mīlestībā veidots. Ar U. Tomsona speciāli apstrādātajām fotogrāfijām. Edvīns, Marita un Kaspars – mēs visi trīs esam radoši. Gaidāma grāmata ar dzejoļiem un dziesmām – no sirds sirdī.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+