×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2013
Drukāt

Duets starp kontinentiem – Viktors Zemgals un Sandra Maija Ķuze

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Pie Latvijas mūzikas apvāršņiem parādījies jauns un interesants duets – pazīstamais dziedātājs un grupas “Eolika” dalībnieks Viktors Zemgals ieskaņojis vairākas jaunas dziesmas kopā ar pašmāju klausītajiem labi zināmo Kanādas latviešu dziedātāju Sandru Maiju Ķuzi. 


 

Viktora un Sandras pirmā tikšanās bijusi dziesmota – tā notikusi pirms gada Ventspils Sirdsdziesmas fināla koncertā, kur Sandra, profesionāla džeza dziedātāja un mūzikas skolotāja Kanādā, bija aicināta uzstāties kā viesmāksliniece, savukārt Viktora izpildītā dziesma “Vasaras vīns” piedalījās dziesmu sacensībā kā fināliste. “Viss kā pirmajā randiņā – vai nu ir, vai nav,” pasmaida Zemgals, piebilstot – izrādījies, ka “ir”.

Par dueta krustmāti gan uzskatāma Baiba Palkavniece, kura abus iepazīstinājusi – līdz šim Viktoru Zemgalu esam dzirdējuši gan leģendārās “Eolikas” sastāvā, gan dziedot solo projektā, savukārt Sandru Maiju – gan solo dziesmās, gan sadziedot ar “Balto lāču” līderi Andri Baltaci.

“Bieži gadās, ka tu par kaut ko interesantu tepat līdzās nezini,” saka Viktors. Sandra tikmēr atklāj, ka neklātienē Viktoru pazīstot jau sen – savulaik Kanādā aktīvi klausīti “Eolikas” ieraksti, dziedāja atzīst – iepatikusies tieši Viktora Zemgala balss.

“Jau toreiz bija tāda maza cerība, ka nebūtu slikti kādreiz sastrādāties,” pasmaida Sandra. Kamēr sapnis nav īstenojies, dziedātājas koncertu repertuārā viņpus okeānam nonākusi “Pasaule, pasaulīt”.

“Man ir ļoti interesanti sadziedāties ar Latvijas mūziķiem, tas man vienmēr ir kas jauns, tādēļ priecājos arī par šo jauno tikšanos ar Viktoru un iespēju darboties mūzikā Latvijā. Arī Latvijas publika ir ļoti sirsnīga un mīļa.” Sandra atzīst, līdz šim aizkustinošākie brīži, tiekoties ar Latvijas klausītājiem, bijuši Dziesmu svētkos, uzstājoties 90. gadu sākumā kopā ar Kanādas un Amerikas trimdas latviešu kori, kā arī spēlējot Nacionālā teātra dziesmu spēlē “Eslingena” (2006).

Šovasar Sandra ieradusies Latvijā uz neilgu laiku – vien lai ieskaņotu viņas un Viktora dziedātās pirmās trīs dziesmas. Dziedātāja secina – radošais process bijis ļoti intensīvs.

“Lai gan neviens no mums sevi neuzskata par profesionālu dziedātāju, es apbrīnoju, cik pārsteidzoši ātri Sandra uztver ideju un kādās niansēs viņa strādā. Panākt rezultātu bija viegli,” piebilst Viktors.

Viena no abu kopīgi dziedātājām dziesmām pirmatskaņojumu piedzīvoja aizvadītajā nedēļā Ventspilī koncertā “Dziesmu sirdij rodi Ventspilī” – “Es rakstu vēstules” ir Barija Gibsa (“Bee Gees”) senas dziesmas jauna, krietni modernizēta versija, kurā savu gaumi un izdomu ielicis arī Viktora Zemgala dēls, dziesmas aranžētājs un skaņu režisors Silvestrs Zemgals. “Man ļoti patīk romantiskas dziesmas,” pasmaida Sandra Maija.

Dziedātāji sola – pie klausītājiem pavisam drīz nonāks arī abu iedziedātā “Ir laiks nosvinēt” ar Gata Zotova tekstu – versija par grupas “ABBA” melodiju. “Vienmēr savu repertuāru esmu veidojis, galvenokārt vadoties pats pēc savas gaumes,” stāsta Viktors. “Ir bijis tā, ka dziesmu noturu pat desmit gadus, kamēr atrodu autoru, kas tai rada latviešu tekstu. Šī dziesma manā skatījumā ir ļoti svinīga, piemērota jebkuram sveicienam,” spriež Viktors.

“Nenoliedzami, “ABBA” nevar dēvēt par šlāgeri, taču, mainot dziesmas saturu un saklausot, pielāgojot to šim mūzikas stilam, ir skaidrs, ka šlāgeris var būt arī ļoti nopietna mūzika. Patīk tas kādam vai ne, bet šobrīd tieši šlāgermūzikai ir lielākais klausītāju skaits, arī Latvijā,” uzskata Viktors, piebilstot – varbūt ar savām dziesmām viņš un Sandra mēģinot celt šlāgera kvalitātes latiņu.

“Esmu prasīgs gan pret mūziku, gan pret vārdiem.” Sandra piebilst: “Arī Kanādā cilvēku vairākums ciena šādu mūziku, bet latviešu sabiedrība alkst pēc latviskā, tautas bagātības. Tādēļ arī dziedu šajā stilā. Tajā iespējama arī kas labs.” “To, kā mums izdevies, novērtēs klausītāji,” teic jaunais duets.

Pagaidām kopīga koncertēšana gan neesot plānota – pēc uzstāšanās Ventspilī Sandra Maija atgriežas Kanādā, kur uzstāsies Toronto “Beaches International” džeza festivālā, ciemoties Latvijā iznāk reti, savukārt Viktors turpina koncertēt Latvijā. “Rakstīsim vēstules, apmainīsimies ierakstiem – tagad viss ir iespējams. Nākotne rādīs,” smej mūziķi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+