Latvijā
Politika

Dūklava medības Lietuvā: Kučinskis uzskata, ka ministrs neko nav pārkāpis 9

Foto-LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) uzskata, ka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) saistībā ar piedalīšanos vakariņās un medību braucienā Lietuvā ir rīkojies atbilstoši.

Vaicāts, vai pēc Dūklava skaidrojuma uzklausīšanas šodien Zaļo un zemnieku savienības valdes sēdē viņš uzskata, ka ministrs ir rīkojies atbilstoši, Kučinskis atbildēja apstiprinoši. “Domāju, ka jā, pilnībā,” sacīja valdības vadītājs.

Ministru prezidents uzsvēra, ka viņam nav ne mazākā pamata neuzticēties ministra sniegtajam skaidrojumam un teikt, ka viņš kaut ko būtu pārkāpis.

Kučinskis norādīja, ka Latvijas un Lietuvas kopējās attiecības pārrunātas ar kaimiņvalsts premjeru Aļģirdu Butkeviču, un Lietuvā pašlaik ir priekšvēlēšanu periods, kura laikā arī turpinās ministru tikšanās. Jautājums par ministru tikšanos tiek nedaudz pārspīlēts, piebilda premjerministrs.

Savukārt Dūklavs žurnālistiem norādīja, ka jautājumi saistībā ar Lietuvā notikušajām vakariņām un medību braucienu ir jāuzdod Lietuvas pusei.

Vaicāts, vai ir painteresējies, kurš ir sedzis vakariņu un medību brauciena izmaksas, Dūklavs atbildēja apstiprinoši, taču norādīja, ka viņš nav paredzējis šo informāciju publiskot. “Es esmu painteresējies, bet tas nav publikai domāts. Lai Lietuvas puse stāsta, viņiem ir iespējas visu to pateikt – kurš, par ko un cik maksāja,” skaidroja ministrs.

Politiķis atkārtoti uzsvēra, ka viņam nav nekādas saistības ar to, kas tika aicināts piedalīties pasākumā. Lietuvas pusei ir iespējas savās “mājās” satikties un aprunāties, kas un ko ir aicinājis, pauda Dūklavs.

Kā ziņots, Dūklavs  iepriekš teica, ka viņu vakariņās un medībās bija uzaicinājusi Lietuvas zemkopības ministre Virgīnija Baltraitiene un viņam neesot bijis informācijas, ka uz pasākumu tiks uzaicināti arī uzņēmēji.

Atsaucoties uz Lietuvas mediju vēstīto, Dūklavs pieļāva, ka vakariņas un medību braucienu, kurā viņš piedalījies, ir apmaksājis Baltraitienes vīrs. Politiķis arī pauda gatavību painteresēties, lai precīzi noskaidrotu, kas sedza pasākuma izdevumus.

Saistītie raksti

Baltraitiene un Dūklavs ir snieguši pretrunīgu informāciju par vakariņām. Lietuvas ministre paziņoja, ka uzņēmējus uzaicinājis Dūklavs, kurš to noliedza. Nav skaidrības, kas apmaksāja pasākumu. Lietuvas Lauksaimniecības ministrija ir paziņojusi, ka nekādus rēķinus nav saņēmusi.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite paziņojusi, ka Lietuvas ministres Baltraitienes skaidrojums par vakariņām un medībām ar Dūklava piedalīšanos ir neattaisnojams un ministres interpretācija par to rada saspīlējumu diplomātiskajās attiecībās ar Latviju.

LA.lv