×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Dūklava prioritātes: LAP 2014.-2020.gadam un zeme ražošanai

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Lauksaimnieki pieprasa atbalstu zemes iegâdes kritçrijiem. Lauksaimnieku organizâciju pârstâvji pulcçjuðies protesta akcijâ pie Ministru Kabineta çkas, lai mudinâtu valdîbas pârstâvjus apstiprinât zemes iegâdes kritçrijus lauksaimniecîbas zemei.. 21/01/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Lauku attīstības programmas 2014.-2020. apstiprināšana, lauksaimniekiem paredzētā atbalsta izmaksa bez kavēšanās un lauksaimniecībā izmantojamās zemes izmantošana tās galvenajam mērķim – lauksaimnieciskās produkcijas ražošanai. Tās ir Jāņa Dūklava galvenās prioritātes zemkopības ministra amatā, portālu “LA.lv” informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Ne mazāk svarīga ir arī rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020. gadā, līdzekļu savlaicīga izmaksa zivsaimniekiem, lai turpinātos arī šās nozares attīstība, piebilst ZM.

Dūklavs atzīmē, ka ZM darīs visu, lai Latvijas lauksaimnieki iespējami ātrāk un bez kavēšanās varētu saņemt visus viņiem pienākošos ES un valsta atbalsta maksājumus, neraugoties uz to, ka šis ir pārejas posms pēc 2007.-2013.gada plānošanas perioda un ES Kopējās lauksaimniecības politikas 2014.-2020. gadam apstiprināšanas.

“Tieši mazās un nelielās lauku saimniecības nodrošina Latvijas lauku apdzīvotību, tāpēc mani uzskati par atbalstu šiem zemniekiem nav mainījušies. Savā iepriekšējā darbības laikā uzsvēru, ka jāatbalsta ir visi, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu, neatkarīgi no saimniecību lieluma,” uzsver ministrs.

Darbības paplašināšanai un attīstībai zemniekiem aizvien nepieciešami kredītresursi. Tāpēc jaunizveidotajai Latvijas Attīstības finanšu institūcijai “Altum”, kurai pakāpeniski piesaistīs arī Lauku attīstības fondu, jādara viss iespējamais, lai nekādi neciestu atbalsts lauksaimniecības uzņēmējiem kredītu un kredītgarantiju izsniegšanā, uzskata jaunais zemkopības ministrs.

Tāpat Dūklavs domā, ka pēc iespējas ātrāk ir jāveic visas nepieciešamās izmaiņas normatīvos, lai ierobežotu lauksaimniecībā izmantojamās zemes nonākšanu nekustamo īpašumu uzpircēju un ārvalstnieku īpašumā.

“Lauksaimniecībā izmantojamajai zemei, kas šobrīd netiek apstrādāta, ir jānonāk lauksaimnieku rokās, jo lauksaimniecības zemei ir jāražo, tā ir pats galvenais pamatnosacījums lauksaimnieciskajai darbībai,” norāda Dūklavs.

Lai īstenotu šos uzdevumus, Dūklavs turpina tikties un apspriesties gan ar lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām, gan ar par zemkopības nozari atbildīgo institūciju vadību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+