Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
18. augusts, 2014
Drukāt

Dūklavs aicina EK nekavējoties lemt par zaudējumu kompensēšanu ražotājiem (3)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) nosūtījis vēstuli Eiropas Komisijas (EK) lauksaimniecības komisāram Dačanam Čološam ar aicinājumu nekavējoties lemt par zaudējumu kompensēšanu Krievijas sankciju dēļ cietušajiem ražotājiem, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Vēstulē izklāstītas sekas un iespējamie finansiālie zaudējumi Latvijas piena un citās nozarēs, ja pēc Krievijas aizlieguma importēt lauksaimniecības un pārtikas preces steidzami netiks īstenoti pasākumi Eiropas Savienības (ES) līmenī.

“Esmu aicinājis Eiropas Komisiju nekavējoties lemt par zaudējumu kompensēšanu ražotājiem un par vairāku pasākumu tūlītēju īstenošanu ar mērķi mazināt tirgus piedāvājuma spiedienu un tā izraisīto cenu lejupslīdi. Šie pasākumi ietvertu eksporta kompensāciju pagaidu atjaunošanu un valsts intervences un privātās uzglabāšanas atvēršanu tiem produktiem, uz kuriem sankcijas ir vērstas,” uzsver zemkopības ministrs.

Latvija EK prasa palielināt valsts intervencē iepērkamo produktu apjoma limitus, paaugstināt intervences iepirkuma cenas un samazināt nepieciešamo nodrošinājumu summas, kā arī privātās uzglabāšanas shēmā noteikt garākus uzglabāšanas periodus un atvieglotus nosacījumus avansa maksājuma saņemšanai.

Turklāt vēstulē norādīts, ka piena ražotāju atbalstam svarīgi ir atcelt soda naudas piemērošanu par pārsniegto piena kvotu pēdējā kvotas gadā, lai samazinātu jau tā smago finansiālo slogu, ko Krievijas sankcijas varētu radīt piena ražotājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ZZS un Dūklava komanda strādā. Skatos ka katru dienu ir notikumu attīstība un virzība!

  2. Pilnīgi piekrītu Dūklavam. Tas ir steidzami jādara.

    • Sekoju notikumiem. Tik tiešām tik kārtībā ar visiem šiem datiem, skaitļiem, kas kur un kā!!! Tur ir galvenais nekļūdīties! Nu jācīnās un pēc iespējas lielāks pīrāgs priekš ražotājiem un zemniekiem jāizdabū no ES

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+