×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Dūklavs aicina EK nekavējoties lemt par zaudējumu kompensēšanu ražotājiem (3)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) nosūtījis vēstuli Eiropas Komisijas (EK) lauksaimniecības komisāram Dačanam Čološam ar aicinājumu nekavējoties lemt par zaudējumu kompensēšanu Krievijas sankciju dēļ cietušajiem ražotājiem, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Vēstulē izklāstītas sekas un iespējamie finansiālie zaudējumi Latvijas piena un citās nozarēs, ja pēc Krievijas aizlieguma importēt lauksaimniecības un pārtikas preces steidzami netiks īstenoti pasākumi Eiropas Savienības (ES) līmenī.

“Esmu aicinājis Eiropas Komisiju nekavējoties lemt par zaudējumu kompensēšanu ražotājiem un par vairāku pasākumu tūlītēju īstenošanu ar mērķi mazināt tirgus piedāvājuma spiedienu un tā izraisīto cenu lejupslīdi. Šie pasākumi ietvertu eksporta kompensāciju pagaidu atjaunošanu un valsts intervences un privātās uzglabāšanas atvēršanu tiem produktiem, uz kuriem sankcijas ir vērstas,” uzsver zemkopības ministrs.

Latvija EK prasa palielināt valsts intervencē iepērkamo produktu apjoma limitus, paaugstināt intervences iepirkuma cenas un samazināt nepieciešamo nodrošinājumu summas, kā arī privātās uzglabāšanas shēmā noteikt garākus uzglabāšanas periodus un atvieglotus nosacījumus avansa maksājuma saņemšanai.

Turklāt vēstulē norādīts, ka piena ražotāju atbalstam svarīgi ir atcelt soda naudas piemērošanu par pārsniegto piena kvotu pēdējā kvotas gadā, lai samazinātu jau tā smago finansiālo slogu, ko Krievijas sankcijas varētu radīt piena ražotājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ZZS un Dūklava komanda strādā. Skatos ka katru dienu ir notikumu attīstība un virzība!

  2. Pilnīgi piekrītu Dūklavam. Tas ir steidzami jādara.

    • Sekoju notikumiem. Tik tiešām tik kārtībā ar visiem šiem datiem, skaitļiem, kas kur un kā!!! Tur ir galvenais nekļūdīties! Nu jācīnās un pēc iespējas lielāks pīrāgs priekš ražotājiem un zemniekiem jāizdabū no ES

Draugiem Facebook Twitter Google+