Latvijā
Politika

Dūklavs aicina VID iespējami ātri pārbaudīt viņa amatpersonas deklarāciju 10


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS)
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS)
Foto – Evija Trifanova/LETA

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs aicina Valsts ieņēmumu dienestu iespējami operatīvi pārbaudīt amatpersonas deklarācijā norādītos datus, portālu laukos.lv informēja Zemkopības ministrijā.

“Ņemot vērā izskanējošo informāciju plašsaziņas līdzekļos par notikušajām “Rīdzenes sarunām” un to interpretāciju par it kā manis veiktajiem prettiesiskiem darījumiem, aicinu VID pēc iespējas ātrāk pārbaudīt manā valsts amatpersonas deklarācijā norādītos datus. Aicinu arī attiecīgās kompetentās tiesībaizsardzības institūcijas pēc iespējas ātrāk veikt visas nepieciešamās pārbaudes, lai pēc iespējas ātrāk rastu skaidrību “Rīdzenes sarunu” lietā,” norādīts Dūklava izplatītajā paziņojumā.

Tajā arī norādīts, ka Dūklavs gatavs pārbaudēm, proti, “arī tagad esmu gatavs jebkurā brīdī gan Valsts ieņēmumu dienestam, gan tiesībaizsardzības institūcijām sniegt visu nepieciešamo informāciju, kas ir manā rīcībā”.

Jau vēstīts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi par zemkopības ministra, iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā. KNAB priekšnieks Jēkabs Straume šonedēļ žurnālistiem paziņoja, ka birojs pārbaudīs žurnālā Ir publicēto “oligarhu sarunu” autentiskumu. Ja šī informācija ir autentiska, tad noteikti daļa no tās neesot skatīta kriminālprocesā. Gadījumā, ja pārbaudes laikā sarunu saturā būs informācija par iespējamiem amatpersonu noziegumiem, tad KNAB to pārbaudīs, solīja Straume.

Dūklavs pēc šīs publikācijas aģentūrai LETA noliedza, ka viņam piederētu minētais zemesgabals. “Tās ir muļķības, cilvēkiem laikam nav, ko rakstīt. Neesmu lasījis žurnālu Ir, un nelasu to,” sacīja Dūklavs, vienlaikus noliedzot, ka viņam piederētu zeme Rīgas brīvostas teritorijā.

Kā ziņots, viesnīcā Rīdzene noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

LA.lv