×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
7. jūlijs, 2017
Drukāt

Dūklavs aicina VID iespējami ātri pārbaudīt viņa amatpersonas deklarāciju (10)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS)

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs aicina Valsts ieņēmumu dienestu iespējami operatīvi pārbaudīt amatpersonas deklarācijā norādītos datus, portālu laukos.lv informēja Zemkopības ministrijā.

“Ņemot vērā izskanējošo informāciju plašsaziņas līdzekļos par notikušajām “Rīdzenes sarunām” un to interpretāciju par it kā manis veiktajiem prettiesiskiem darījumiem, aicinu VID pēc iespējas ātrāk pārbaudīt manā valsts amatpersonas deklarācijā norādītos datus. Aicinu arī attiecīgās kompetentās tiesībaizsardzības institūcijas pēc iespējas ātrāk veikt visas nepieciešamās pārbaudes, lai pēc iespējas ātrāk rastu skaidrību “Rīdzenes sarunu” lietā,” norādīts Dūklava izplatītajā paziņojumā.

Tajā arī norādīts, ka Dūklavs gatavs pārbaudēm, proti, “arī tagad esmu gatavs jebkurā brīdī gan Valsts ieņēmumu dienestam, gan tiesībaizsardzības institūcijām sniegt visu nepieciešamo informāciju, kas ir manā rīcībā”.

Jau vēstīts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi par zemkopības ministra, iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā. KNAB priekšnieks Jēkabs Straume šonedēļ žurnālistiem paziņoja, ka birojs pārbaudīs žurnālā Ir publicēto “oligarhu sarunu” autentiskumu. Ja šī informācija ir autentiska, tad noteikti daļa no tās neesot skatīta kriminālprocesā. Gadījumā, ja pārbaudes laikā sarunu saturā būs informācija par iespējamiem amatpersonu noziegumiem, tad KNAB to pārbaudīs, solīja Straume.

Dūklavs pēc šīs publikācijas aģentūrai LETA noliedza, ka viņam piederētu minētais zemesgabals. “Tās ir muļķības, cilvēkiem laikam nav, ko rakstīt. Neesmu lasījis žurnālu Ir, un nelasu to,” sacīja Dūklavs, vienlaikus noliedzot, ka viņam piederētu zeme Rīgas brīvostas teritorijā.

Kā ziņots, viesnīcā Rīdzene noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. dūklavampapildus pārbaude nav vajadzīga pārbaudi jau ir izdarījušas potapova ar ločmeli ,rezultātā dūklavs ir pieskaitīts pie valsts izzadzējiem.

 2. Zinot, ka VIdā priekšniekos ir pašu ielikta , diezgan nekompetenta priekšniece, tātad arī rezultāti, tāoat jau ir zināmi :)))))))

 3. Šā purna papīrus vajag pārbaudīt nevis pēc iespējas ātri, bet gan pēc iespējas pamatīgāk / kvalitatīvāk!
  Par rezultātiem pat nešaubos nez kādēļ.

 4. Var pārbaudīt vai nepārbaudīt, – kauns un negods tikpat mājā. Bet tādiem smalkumiem jau ministra kungs acīmredzot nekādu vērību nepiegriež.
  Kaunu un godu nevar pārdot par ļimončikiem, kuram gan tādi nieki vajadzīgi.

 5. KĀDĀS GAN AFĒRĀS NEIESAISTĀS MŪSU VALDOŠĀS KLIĶES PARTIJU CILVĒKI??? VĀJPRĀTS!!! JA DŪKLAVS IR SAISTĪTS AR TO BANDU, TAD DIEZ VAI KO PĀRBAUDĪTĀJI ATRADĪS VIŅA DEKLARĀCIJĀ?! TUR VISS BŪS TĪRS KĀ KRISTĀLS! ZZS IR PARAZĪTISKA, KLUSA, LIENOŠA UN NEKAUNĪGA MEĻU PARTIJA, KURA SADARBOJAS VIENALGA AR KO , KA TIKAI BŪT VALDĪBĀ UN SAEIMĀ, KA TIKAI RADĪT SPRIEDZI UN NESTABILITĀTI! Domāju, ka attiecībā uz REGULĀRU NEAPMIERINĀTĪBU medicīnas, izglītības, darba spējīgo cilvēku aizbraukšanas un pensionāru dzīves jomās , GALVENĀS VADLĪNIJAS NOSAKA LEMBERGS UN ZZS! KAUT KĀDU IEMESLU DĒĻ VALDĪBAS UN SAEIMAS 26 GADUS NAV VARĒJUŠAS STRĀDĀT SAVU IEDZĪVOTĀJU LABKLĀJĪBAS CELŠANAI UN LATVIJAS EKONOMIKAS AUGŠUPEJAI. KAS PAR TO LIECINA? NU KAUT VAI SADARBĪBA AR DARBA DEVĒJU KONFEDERĀCIJU – NORUNĀ, BET PREMJERS VĒLĀK PĀRKĀPJ NORUNU UN DARA PA SAVAM…. ŠĪ PARTIJA ATKLĀTI ARĪ DEKLARĒ SADARBĪBAS IESPĒJAS AR SASKAŅU UN SUDRABU!?? TIKAI 4 GADUS NO VIŅAS BIJA MIERS UN LIETAS GĀJA TIEŠĀM UZ AUGŠU BEZ LEMBERGA UN OLIGARHU IETEKMES! DOMĀJAM………SECINĀM……

 6. Visiem ministriem tikai rindas kārtībā!

 7. Dūklav, ko tad nu steidzini VID un tiesībsargus, gan jau viņi savu darbu padarīs! Nevajag tā satraukties, ja
  sirdsapziņa tīra. Neesi jau tu vienīgais rindā. Negodīgu ministru un valsts ierēdņu ko pārbaudīt, kā redzi, viņiem netrūkst.

 8. Kas pārbauda – valsts VID ( apšaubu viņu spējas un gribēšanu to veikt) vai kāds no kaut Haritonova bara ( neapšaubu viņu spējas, sameklēs ) – tur būs arī divi rezultāti = tīri tiešie papīri un ar 9 starpniekiem īpašnieks….
  Var jau būt ka VID uzdrošināsies meklēt tajā mīnu laikā – un sameklēs jaunu priekšnieku …

 9. p - jau apnikusi tā blefošana Atbildēt

  Pārbaudīs tik ilgi, kamēr orģināllentām ( diskiem, fleškām ) nepielaidīs uguni un tad – kopijas jau nav orģināli… Ko jūs? Tur nav orģināla, kur foto, kur notāru apstiprināti protokoli? Nav? Ko jūs gribat? Tās tikai privātsarunas par atpūtu kādā jūrmalā …

Draugiem Facebook Twitter Google+