Mobilā versija
+1.8°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
29. septembris, 2016
Drukāt

Dūklavs apmeklē Centrāltirgu: sola rīkoties, lai mazinātu krāpniecību (1)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ceturtdien apmeklēja “Rīgas Centrāltirgu” (RCT). Nav noslēpums, ka šobrīd tirgotāji un pārtikas preču piegādātāji veic dažādas nelikumības, no ārvalstīm ievesto lauksaimniecisko produkciju uzdodot par Latvijā audzēto, piemēram, zemenes, tomātus, kā arī patērētājiem pārdodot nezināmas izcelsmes pārtiku un nemaksājot nodokļus, sacīts ministrijas preses relīzē.

“Galvenā atbildība par notiekošo Rīgas Centrāltirgū ir jāuzņemas tirgus saimniekam, kas tālāk organizē tirgus darbību un nodrošina tajā kārtību. No savas puses mēs esam gatavi plašāk iesaistīt Pārtikas un veterināro dienestu, lai mazinātu gadījumus, kad pircējiem kā Latvijā audzētā produkcija tiek pārdota citās valstīs ražotā. Tāpat Zemkopības ministrija rosinās virkni izmaiņu normatīvajos aktos, kas samazinās krāpnieciskos gadījumus Rīgas Centrāltirgū, citos tirgos Latvijā un citās līdzīgās tirdzniecības vietās,” paziņojis Dūklavs.

ZM sagatavos izmaiņas normatīvajos aktos, lai noteiktu, ka tirgus pārvaldītājam ir pienākums prasīt no tirgotāja, kas tirgo  pašu ražotu lauksaimniecības produkciju, informāciju par realizējamajām pārtikas precēm un to izcelsmi, kā arī attiecīgās pašvaldības, kur lauksaimnieciskā produkcija ražota, izsniegto izziņu par zemes piederību un tās izmantošanas veidu.  Tāpat tirgus pārvaldītājam būs jāpārbauda šī informācija, ja radīsies aizdomas par sniegtās informācijas patiesumu. Savukārt pašvaldībām būs jāizsniedz izziņas par zemes piederību un tās izmantošanas veidiem tirdzniecības dalībniekam, kas plāno tirgos un citās līdzīgās tirdzniecības vietās pārdot paša ražoto lauksaimniecības produkciju. Izsniedzot šīs izziņas, pašvaldības varēs izmantot Lauku atbalsta dienesta (LAD) datu bāzi par tirdzniecības dalībnieka pašu audzētās produkcijas sortimentu un tam izmantoto zemes platību. LAD ir dati par zemniekiem, kas audzē lauksaimniecisko produkciju vismaz viena hektāra un vairāk platībā. Savukārt tos ražotājus, kas lauksaimniecisko produkciju audzē mazākās platībās, būs jāpārbauda – kas, kur un kādā platībā tiek audzēts – pašvaldībām.

RCT valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs solījis, ka turpmāk RCT veiks padziļinātas tirgotāju pārbaudes un vairāk popularizēs Latvijas zemnieku produkciju, tajā skaitā arī “Zaļās karotītes” produktus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tad vēlēšanas tuvojas? Tur neviens nekad neko nav izmainījis, ne TB, ne šleserieši, ne tagadējā Rīgas dome. Poļskij fiļial kā bija, tā..

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+