Latvijā
Politika

Dūklavs: ar Dvorkoviču parunājām par futbolu, pagaršojām pa reņģītei9


Jānis Dūklavs
Jānis Dūklavs
Foto – Karīna Miezāja

Neformālās tikšanās laikā ar Krievijas vicepremjeru Arkādiju Dvorkoviču, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) pārrunājis arī futbolu, bet, viesojoties Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumos, “norāvuši no līnijas pa reņģītei un pagaršojuši”, žurnālistiem pirmdien skaidroja pats ministrs.

Dūklavs norādīja, ka šādas, neformālas tikšanās valsts amatpersonu starpā ir notikušas un notiks arī turpmāk, jo viņa izpratnē tā ir tikai norma. Ministrs atkārtoti noraidīja pārmetumus, par to, ka tikšanās tikusi organizēta slepeni, uzsverot, ka par tikšanos esot tikuši informēti mediji un Ārlietu ministrija. Oficiāla preses konference neesot tikusi rīkota, jo Dvorkovičs ticies sava atvaļinājuma laikā un neesot apstiprinājis, ka piekrīt žurnālistu klātbūtnei.

Taču pats Dūklavs atsevišķiem medijiem norādījis – ja nāksiet uz Zemkopības ministriju, tad prom jūs nedzīs un arī Krievijas vicepremjers ejot garām, gan jau neatteiks komentāru. Tomēr mediju pārstāvji neesot izrādījuši interesi tobrīd.
“Es pieļauju, ka saceltais tracis ir kāda pasūtījumus. Kad es tiekos ar Baltkrievijas ministriem vai Ķīnas pārstāvjiem, nevienu tas neinteresē, bet te pēkšņi desmit dienas pēc tikšanās tiek taisīts skandāls,” sacīja Dūklavs.

Saistītie raksti

Jautāts par tikšanās otru daļu, uz kuru tikuši pieaicināti arī satiksmes ministrs Uldis Augulis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (abi ZZS), Dūklavs skaidroja, ka pieaicinājis tos ministrus, kurus viņam licies par vajadzīgu. Nereti šādās tikšanās reizēs tiekot aicināts arī viņš pats un tiekot iesaistīti arī citu partiju ministri, taču šoreiz viņš vienkārši neesot iedomājies pieaicināt arī ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu (“Vienotība”), kura pārziņā būtu gāzes jautājumi.

Jau vēstīts, ka Krievijas premjerministra Medvedeva vietnieks Dvorkovičs apmeklējot Rīgu, ticies ar trīs Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ministriem. Neformālā tikšanās notikusi zivju pārstrādes rūpnīcā “Karavela”, un tajā piedalījušies finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, satiksmes ministrs Uldis Augulis un Dūklavs .

LA.lv