Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
2. marts, 2015
Drukāt

Dūklavs brīdina zemniekus par ļoti stingru attīstības projektu kontroli (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Eiropas Savienības (ES) revīzijas ziņojumos atklājies, ka daudzi Latvijas lauksaimnieku realizētie attīstības projekti nav īstenoti saskaņā ar plānoto, līdz ar to jaunajā plānošanas periodā no ES puses ir gaidāma daudz stingrāka projektu kontrole, šodien lauksaimnieku organizācijas “Zemnieku saeima” ikgadējā kongresā sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

“Mums ir slikts ES revīzijas ziņojums. Arī Valsts kontrole ir konstatējusi, ka daudzos projektos nav izpildīti rādītāji. Tas nozīmē, ka projektu nauda būs jāatmaksā,” sacīja Dūklavs.

Viņš atzīmēja, ka nākamajā plānošanas periodā netiks pieļautas atkāpes no projektu finansējuma, tādēļ zemniekiem nav ieteicams pirkt tehniku un paplašināt saimniecības “pirms laika”.

“Jau šogad 1.kārtā bija liels pieprasījums, mazajām saimniecībām pietrūka 1,69 miljoni eiro no izsludinātā ES finansējuma, lielajām – deviņi miljoni eiro, lai visi, kas bija pieteikušies, varētu naudu saņemt. Bet daudzi zemnieki bija riskējuši un iegādājušies tehniku. Ja viņus atstātu “aiz svītras”, rastos lielas problēmas. Pieņēmām lēmumu papildināt finansējumu, bet citu izmaiņu vairs nebūs. Katrs, kas sāks projektu pirms laika, ļoti riskēs,” sacīja Dūklavs.

Kā ziņots, šodien Ādažu Kultūras un radošās izglītības centrā notiek lauksaimnieku organizācijas “Zemnieku saeima” ikgadējais kongress.
Patlaban “Zemnieku saeimas” valdes priekšsēdētājs ir Juris Lazdiņš (Zemgale), savukārt valdē augkopības nozari pārstāv Artūrs Akmens (Latgale), Mareks Bērziņš (Vidzeme), Arnis Burmistris (Zemgale), Aivars Trons (Latgale), piena lopkopību pārstāv Ieva Alpa-Eizenberga (Vidzeme) un Juris Cīrulis (Zemgale), gaļas lopkopību – Kaspars Sūniņš (Kurzeme), savukārt lauku attīstību pārstāv Maira Dzelzkalēja (Zemgale).

“Zemnieku saeima” dibināta 1999.gadā un pārstāv vairāk nekā 900 biedrus, kas kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru zemes un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk nekā 4000 darbinieku.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. VēL šodien es kā zemnieks atceros, kā ZM Slakteris sūkstījās, ka kaimiņš nupat nopircis supermodernu kombainu par pāris simts tūkstošiem latu! Protams, izmantojot ES fondu naudu. Jau tajā laikā sākās ES naudas izsaimniekošana, pērkot super dārgu tehniku un būvējot super dārgas būves! Bez kādiem saprātīgiem naudas ierobežojumiem, jo Slakteris bija savējais no ZSA. Vai vēl kādu piemēru?

  2. tā nauda tiek tikai izniekota……

  3. Nu kā gan neiedos papildus naudu, kad kāds no Zemnieku saeimas valdes locekļiem , iegādājis tehniku par vairākiem simtiem tūkstošu, bet palicis aiz svītras..

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+