×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. septembris, 2015
Drukāt

Dūklavs Briselē aicinās piešķirt papildu 23,5 miljonus eiro Āfrikas cūku mēra apkarošanai (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Saasinoties situācijai saistībā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) nākamnedēļ, 7.septembrī, Briselē plānotajā Eiropas Savienības lauksaimniecības ministru ārkārtas sēdē aicinās Latvijai piešķirt papildu 23,5 miljonus eiro.

Kā šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina Dūklavs, ja finansējums tiks piešķirts, to novirzīs ciltsdarba materiāla glābšanai.

“Kopumā prasām 23,5 miljonus eiro, lai varētu glābt lielās cūku fermas, kur ir 5000-10 000 cūku. Tad varētu saglabāt cilts materiālu un sivēnmātes genotipu, bet neiznīcināt saimniecību,” sacīja Dūklavs.
Tāpat finansējums varētu segt kontroles izmaksas par saimniecību atbilstību biodrošības prasībām, transportēšanas izmaksas beigto mežacūku savākšanai un citiem mērķiem, kas saistīti ar šīs slimības ierobežošanu.

Kā aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā, šogad ĀCM apkarošanas programmai ir piešķirti 2 894 399 eiro, no tiem Pārtikas un veterinārajam dienestam – 2 556 654 eiro, bet zinātniskajam institūtam “Bior” analīžu veikšanai – 337 740 eiro.

Kā ziņots, iepriekš, 13.augustā, Baltijas valstu un Polijas lauksaimniecības ministri vērsušies ar vienotu aicinājumu Eiropas Komisijā (EK), aicinot palielināt finansējumu ĀCM apkarošanai. Vēstulē ministri aicina EK palielināt līdzfinansējumu no pašreizējiem 75% līdz 100% vismaz nākamajiem trim līdz pieciem gadiem.

Kā ziņots, kopumā ĀCM šovasar skāris jau 200 mājas cūkas – Rēzeknes, Mazsalacas, Ainažu, Staiceles, Ambeļu un Vecsalienas pagastā. Savukārt mežacūku populācijā līdz 28.augustam konstatēti 636 slimi dzīvnieki 37 novadu 111 pagastos.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dezinformācija, ĀCM ir izdomāta slimība,lai likvidētu Latvijas zemniekus ,kā sugu, tāpat kā likvidēja cukura nozari. PVD pats braukā par lauku sētām un ievazā visādu zarazu.

  2. Nav jalūdzas nauda Briselei, bet gan japaņem no Saimas budzeta.Nav noslepums ka deputati8 strada ļoti ļoti slikti.

Draugiem Facebook Twitter Google+