Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
1. septembris, 2015
Drukāt

Dūklavs Briselē aicinās piešķirt papildu 23,5 miljonus eiro Āfrikas cūku mēra apkarošanai (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Saasinoties situācijai saistībā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) nākamnedēļ, 7.septembrī, Briselē plānotajā Eiropas Savienības lauksaimniecības ministru ārkārtas sēdē aicinās Latvijai piešķirt papildu 23,5 miljonus eiro.

Kā šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina Dūklavs, ja finansējums tiks piešķirts, to novirzīs ciltsdarba materiāla glābšanai.

“Kopumā prasām 23,5 miljonus eiro, lai varētu glābt lielās cūku fermas, kur ir 5000-10 000 cūku. Tad varētu saglabāt cilts materiālu un sivēnmātes genotipu, bet neiznīcināt saimniecību,” sacīja Dūklavs.
Tāpat finansējums varētu segt kontroles izmaksas par saimniecību atbilstību biodrošības prasībām, transportēšanas izmaksas beigto mežacūku savākšanai un citiem mērķiem, kas saistīti ar šīs slimības ierobežošanu.

Kā aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā, šogad ĀCM apkarošanas programmai ir piešķirti 2 894 399 eiro, no tiem Pārtikas un veterinārajam dienestam – 2 556 654 eiro, bet zinātniskajam institūtam “Bior” analīžu veikšanai – 337 740 eiro.

Kā ziņots, iepriekš, 13.augustā, Baltijas valstu un Polijas lauksaimniecības ministri vērsušies ar vienotu aicinājumu Eiropas Komisijā (EK), aicinot palielināt finansējumu ĀCM apkarošanai. Vēstulē ministri aicina EK palielināt līdzfinansējumu no pašreizējiem 75% līdz 100% vismaz nākamajiem trim līdz pieciem gadiem.

Kā ziņots, kopumā ĀCM šovasar skāris jau 200 mājas cūkas – Rēzeknes, Mazsalacas, Ainažu, Staiceles, Ambeļu un Vecsalienas pagastā. Savukārt mežacūku populācijā līdz 28.augustam konstatēti 636 slimi dzīvnieki 37 novadu 111 pagastos.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dezinformācija, ĀCM ir izdomāta slimība,lai likvidētu Latvijas zemniekus ,kā sugu, tāpat kā likvidēja cukura nozari. PVD pats braukā par lauku sētām un ievazā visādu zarazu.

  2. Nav jalūdzas nauda Briselei, bet gan japaņem no Saimas budzeta.Nav noslepums ka deputati8 strada ļoti ļoti slikti.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+