×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
30. marts, 2018
Drukāt

Dūklavs: Krievija neko nevar mums aizliegt eksportēt, jo viss jau ir aizliegts (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Savienības (ES) valstu, tostarp Latvijas, lēmums izraidīt Krievijas diplomātus saistībā ar bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanu Lielbritānijā, un iespējamā Krievijas pretreakcija, Latvijas pārtikas eksportētāju situāciju nepasliktinās, aģentūrai LETA teica zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Viņš skaidroja, ka Krievijas embargo sarakstā jau tāpat ir iekļauti visi iespējamie pārtikas produkti. “Nav vairāk produktu, ko aizliegt eksportēt uz Krieviju, jo viss jau ir aizliegts,” teica Dūklavs.

Vienlaikus Dūklavs piebilda, ka tuvākajā laikā nekas neliecina arī par to, ka Krievija varētu kādus pārtikas produktus izņemt no importa aizliegumam pakļauto produktu saraksta. “Nekas pašreiz neliecina, ka kaut kas varētu mainīties,” teica zemkopības ministrs.

Viņš piebilda, ka nekādi uzlabojumi šajā ziņā nav paredzami arī zivrūpniecības sfērā. Lai arī Krievijas Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” pērnā gada nogalē atcēlis ierobežojumus Latvijas uzņēmuma “Karavela” ražotās zivju produkcijas importam, ministra rīcībā nav informācijas par pārējo Latvijas uzņēmumu produkcijas importa ierobežojumu atcelšanu.

Zemkopības ministrijā (ZM) aģentūrai LETA atgādināja, ka Krievijas no 2014. gada 7. augusta spēkā esošajam importa aizliegumam (embargo) ir pakļauta svaiga, atdzesēta un saldēta liellopu gaļa, cūkgaļa, putnu gaļa un mājputnu subprodukti, kā arī sālīta, sālījumā, žāvēta vai kūpināta gaļa. Tāpat embargo pakļautas dzīvas zivis (izņemot lašu un karpu mazuļus), kā arī vēžveidīgie, moluski un citi jūras bezmugurkaulnieki. Krievijas noteiktajam importa aizliegumam pakļauts arī piens un piena produkti (izņemot bezlaktozes pienu un bezlaktozes piena produktus), dārzeņi, pārtikas sakņaugi un bumbuļaugi (izņemot sēklas kartupeļus, sēklas sīpolus, sēklas kukurūzu un sēklas zirņus), kā arī embargo pakļauti augļi un rieksti.

Tāpat uz Krieviju no Latvijas aizliegts eksportēt desas un tamlīdzīgus izstrādājumus no gaļas, subproduktus vai asinīm (arī uz to bāzes gatavotus pārtikas produktus), gatavus izstrādājumus, ieskaitot sieru un biezpienu (mājas sieru) uz augu tauku bāzes, kā arī jauktus pārtikas produktus (izņemot bioloģiski aktīvas piedevas, vitamīnminerālu kompleksus, proteīna koncentrātus un to sajaukumus, pārtikas piedevas).

No 2016.gada 27. maija embargo vairs neattiecas uz saldētu liellopu gaļu, svaigu, atdzesētu un saldētu putnu gaļu un saldētiem un kaltētiem dārzeņiem, ja šie produkti tiek ievesti izmantošanai bērnu pārtikas ražošanā.

Kopš 2017. gada 10. oktobra Krievija ir paplašinājusi embargo produktu sarakstu, iekļaujot aizliegto produktu sarakstā arī vaislai neparedzētas dzīvas cūkas, farmaceitiskiem mērķiem neparedzētus gaļas subproduktus, kā arī cūku un liellopu taukus.

Kā ziņots, ASV, 18 Eiropas Savienības (ES) valstis, tostarp Latvija, kā arī Kanāda un Ukraina saistībā ar Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušam dubultaģentam Sergejam Skripaļam paziņojušas, ka izraida Krievijas diplomātus. ES un ASV ir vienisprātis, ka uzbrukumu Skripaļam Lielbritānijā, visticamāk, sarīkojusi Krievijas valsts.

Krievija paziņojusi, ka tās atbilde uz 60 tās diplomātu izraidīšanu no ASV un Krievijas konsulāta Sietlā slēgšanu būs tāda paša skaita ASV diplomātu izraidīšana un piekrišanas atsaukšana ASV ģenerālkonsulāta darbam Sanktpēterburgā.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs ceturtdien paziņoja, ka Maskava spers simetriskus soļus arī pret citu valstu diplomātiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. tur bija ar tām vakariņām?

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  un skrēja uz ”klusām” vakariņām ar Krievijas amatvīriem – ludzās gubernatora krēslu – nu netiks – būs citi vel veiklāki no jūras krasta…

 4. putjka obkakajetsa un nebūs tualetes papīra vajadzēs pēcpusi slaucīt ar savas propogandas avīzi un portretu savu izmantot .

 5. Līdz 2023 gadam ES iepirktais gāzes apjoms Krievijā saruks par 15% no apjoma.

 6. labi būtu atteikties no Krievijas gāzes, mēs taču varētu pirkt no Amerikas, kur tā ir gan dārgāka, tomēr Amerikas.

 7. Eiropas Savienība aiziešana no Krievijas tirgus nav sevišķi gudra rīcība. Es nepārteicos… “aiziešana”. Jo, realizēt tādu politiku, kur par 300% paredzamas Krievijas pret-sankcijas – tas ir tas pats, kā aiziet pēc savas iniciatīvas. Jo ko tad Eštones kundze citu gaidīja? Ka Putins nāks un prasīs, kurā vietā drīkst nomesties ceļos, lai lūgtu piedošanu???

  • Krievu pirktspēja ir būtiski mazinājusies un aizliegtos produktus vienalga tur var atļauties tikai augstmaņi. Ierindas bidļjaķina ēd Ķīnas produktus ar beigušos derīguma termiņu un konservus un desas no Ķīnas slimām un sprāgušām cūkām. Putina un viņa gomoseku svītai vienmēr ledusskapī ir Rīgas šprotes, Boržomi, franču zoss pastēte un Spānijas vītinātā gaļa.

 8. Krievijas preces vajag izvākt no Latvijas veikaliem .

 9. ZZS aprobežotam ministram jau grūti būt,tauta tik iesmej.

 10. Mēs varētu eksportēt vates kušķus-ušakuskas-5. kolonnu!

 11. America first! Šādus duklavus Tramps uzslavēs 3.aprīlī Vašingtonā! Pa pareizo ceļu ejat, kungi.

 12. ministrs tagad lielās ar to ka mēs savā stulbumā esam sev slēguši milzigo krievijas tirgu:)

  • Prakse rāda, ka bez šī “milzīgā” tirgus mierīgi var iztikt, neviens tāpēc nobankrotējis nav, ir veiksmīgi atrasti citi realizācijas kanāli. Toties drošība lielāka, jo nav jābaidās, ka neprognozējamais Putlers atkal kaut ko savārīs.

   • tu to savu “mierigi varam iztikt”pasaki acīs kādam lauksaimniekam un nākamos komentus rakstisi no slimnīcas ar mēslu dakšām pakaļā

    • Mēslu dakša ir tavs “krutākais” darba rīks, laikam tāpēc bez krievijas nevari iztikt. Citi lauksaimnieki gan pielāgojušies situācijai!

Draugiem Facebook Twitter Google+