×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

Dūklavs: lauksaimniecībā galvenokārt meklē darbiniekus ar zemu kvalifikāciju (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Lauksaimniecībā galvenokārt tiek meklēti darbinieki ar zemu kvalifikāciju, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

“Šobrīd lauksaimniecībā galvenokārt tiek meklēti darbinieki ar zemu kvalifikāciju. Ja kādam nepieciešams speciālists ar vidējo profesionālo vai augstāko izglītību, ir iespēja iesaistīties duālās izglītības programmā, piedāvāt saimniecību kā prakses vietu, maksāt stipendiju,” sacīja zemkopības ministrs, piebilstot, ka Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā pieprasījums pēc darbiniekiem ir daudzās nozarēs, pie tam ievērojami lielāks nekā lauksaimniecībā, kur šobrīd ir aktuālas nedaudz vairāk kā 200 vakances.

Tāpat Dūklavs piebilda, ka ne tikai lauksaimniecībā, bet arī citās nozarēs šobrīd ir problēmas ar kvalificēta darbaspēka atrašanu. “Visās nozarēs, ja nesaimnieko pati ģimene un nav ilglaicīgas attiecības ar algoto darba spēku, ir problēmas ar vidējo posmu – kvalificētu darbaspēku. Tā ir bijis visos laikos un nekas nav mainījies, jo tehnikumu sistēma nestrādā efektīvi,” atzina Dūklavs.

Zemkopības ministrs arī norādīja, ka viens no veidiem, kā lauksaimniecībā ir iespējams sameklēt darbinieku, ir biedrības “Lauksaimnieku apvienība” sadarbībā ar NVA un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi (LOSP) šogad rīkotās lauksaimniecības darbu vakanču tirgus reģionālās akcijas, kur piedalījās 20 darba devēji, meklējot darbiniekus lopkopībā, graudaugu, dārzeņu un ogu audzēšanā, to pārstrādē un dārzkopībā, kā arī 151 darba meklētājs.

“Kopā darba meklētājiem tika piedāvātas 40 lauksaimniecības vakances. Darba devēji bija apmierināti ar iespēju klātienē tikties ar potenciālajiem darba ņēmējiem un vairumam darba devēju akcijas laikā izdevās atrast darbiniekus sezonas darbiem, dažos gadījumos notika vienošanās arī par pastāvīga darba iespējām,” sacīja Dūklavs, piebilstot, ka darba devēji ierosina turpmāk lauksaimniecības vakanču tirgus pasākumus rīkot agrā pavasarī, pirms sezonas darbu sākšanās, pieaicinot lielāku darba devēju un darba meklētāju skaitu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. samaksai kā zemākai kvalifikācijai !
    prasības ir kā profesoram !
    nevajag pūderēt tautai smadzenes !

Draugiem Facebook Twitter Google+