×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
14. jūlijs, 2017
Drukāt

Dūklavs neplāno demisionēt, jo pret viņu vērstie pārmetumi esot meli (27)

Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Dūklavs

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) neplāno demisionēt, jo publiski izskanējusī informācija, ka viņš, iespējams, slēpis no sabiedrības savā īpašumā esošus īpašumus un tieši vai netieši izmantojis savus politiskos amatus savu interešu realizācijai, esot meli.

Dūklavs aģentūrai LETA uzsvēra, ka aktīvi sadarbojas ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) un tiesībsargājošajām institūcijām, sniedzot visu nepieciešamo informāciju lietā par publicētajām “Rīdzenes sarunām”. “Esmu izpildījis savus solījumus. Atliku visus savus darbus un vakar biju Valsts ieņēmumu dienestā (VID), bet šodien – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB),” teica zemkopības ministrs. Viņš stāstīja, ka atbildējis uz visiem abu institūciju uzdotajiem jautājumiem, taču neatklāja, kādus jautājumus viņam uzdeva VID un KNAB.

Dūklavs ir pārliecināts, ka LRA pamatojums viņa demisijas pieprasījumam ir meli. “Katrs var izpausties, kā tikai viņš māk. Piemēram, [LRA politiķis Mārtiņš] Šics un citi. Ko es tur varu teikt? Tās muļķības, ko viņi tur bija sarakstījuši, ir pilnīgs ārprāts,” izteicās Dūklavs.

Uz jautājumu, vai apsver iespēju demisionēt, Dūklavs atbildēja noraidoši: “Es neesmu apsvēris tādu iespēju, jo absolūti nekas no tā, kas tur tiek publicēts un stāstīts, neatbilst patiesībai.”

Politiķis piebilda, ka ir arī lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas, kā arī bijušie deputāti un sabiedrības pārstāvji, kas viņam izteikuši atbalstu, “taču diemžēl tas publiskajā telpā parādās maz”.

Jau ziņots, ka opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcijas deputāti rosina Saeimu lemt par zemkopības ministra demisiju.

Ministra demisijas rosināšanai nepieciešams savākt desmit Saeimas deputātu parakstus, bet LRA frakcijā ir septiņi parlamentārieši. LRA deputāti aicina par ministra demisijas pieprasījumu parakstīties arī citus Saeimā ievēlētos deputātus. Pagaidām citu partiju pārstāvju paraksti nav savākti.

“Ņemot vērā, ka šobrīd ir jārod skaidra pārliecība, ka Dūklavs nav slēpis no sabiedrības savā īpašumā esošus uzņēmumus, īpašumus vai citas mantiskas vērtības un tieši vai netieši izmantojis savus politiskos amatus savu interešu realizācijai, viņam būtu jāatkāpjas no ministra amata,” norādīja deputāts Juris Viļums, komentējot, LRA Dūklava demisijas pieprasījumu.

Kā ziņots, KNAB sācis pārbaudi par Dūklava, iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā. KNAB, balstoties uz žurnālā “Ir” publiskoto informāciju, sadarbībā ar VID ir sācis resorisko pārbaudi par publiski izskanējušo informāciju, ka, iespējams, valsts amatpersonas deklarācijās nav uzrādīts īpašums Rīgas brīvostas teritorijā, aģentūrai LETA pavēstīja KNAB Sekretariāta vadītāja Māra Priedīte.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume paziņoja, ka birojs pārbaudīs žurnālā “Ir” publicēto “oligarhu sarunu” autentiskumu. Ja šī informācija ir autentiska, tad noteikti daļa no tās neesot skatīta kriminālprocesā. Gadījumā, ja pārbaudes laikā sarunu saturā būs informācija par iespējamiem amatpersonu noziegumiem, tad
KNAB to pārbaudīs, solīja Straume.

Dūklavs noliedz žurnālā “Ir” publicēto, no viesnīcā “Rīdzene” noklausītajām sarunām izrietošo informāciju, ka viņam pastarpināti piederētu zemesgabals Rīgas brīvostas teritorijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. tad sarunās nevajag melot……………….

 2. Precizēsim – LAUKI NEATBALSTA Dūklavu!!!
  Realitāte un nopirkta PR taktika nav viens un tas pats.

 3. Ja par ģenerālprokuroru un VID direktoru ieliktu kādu ko kriminālzonas sēdējušām ”autoritātēm” – uzreiz atrastu tos zemes gabaliņus kaut Bahamu saliņas papīros paslēptus… BET NAV JAU LĪZŠINĒJIEM TĀS GRIBĒŠANAS MEKLĒT UN NEMEKLĒŠANA DOD IESPĒJU PELNĪT PAŠAM KĀDU ZEMES GABALIŅU TUR BAHĀMĀS…

 4. Kā lai dzīvo, ja apkārt vieni skauģi un kaitnieki !
  Jāiet karāties !

 5. Kāpēc tad melojāt, biedri Dūklav?

  • dūklavs atbild: taisnību saka tikai VIENTIEŠI & NAIVIE. mēs- treknie un bagātie- uzspļaujam jums no 10. stāva! vot šitā!tfū, tfū, tfū! un ko jūs ,tur apakšā, MUMS padarīsiet?! hga-ha-ha.

 6. Ak,jele,nedariet Latviju nelaimígu

 7. Kur tu liki 300 000 latviešu mazo zemnieku ar viņu ģimenēm…..

 8. Dūklav,jūs nu tik ļooti atgādinat ar savu uzvedību tādu noēdušos PSKP MTS pirmo sekretāru ar “nevainojamu”reputāciju un pārspīlētu sevis vērtējumu un nepieļaujamu jūsu stāvokļa un viedokļa apšaubīšanu.Pat autoritārie citu valstu monstri ko tādu nepieļauj.Ieskataties spogulī.Par jums nu gan nevar teikt,ka esat vēlēts !!tautas “kalps”.Cerat būt mūžīgs kā Iļjičs mauzolejā? Piebremzejiet !!

 9. nevajag apgalvot , ka šito atbalsta lauki un zemnieki, tie ir konkrēti cilvēki.Es ar no laukiem un šito neatbalstu, jo visi padomijas āpši ar savu neizglītotību tirgus ekonomijai ir noziedzīgi bremzes, jo savā augstprātībā un vecuma kukušā nesaprot realitāti.

 10. SILE . līdz nāve mūs šķirs !

  ar visām četrām , silē ! siles malā ,vēl ar zobiem iekodies ! neies prom !

 11. Nopārdeva zemnieku koop.Zemnieki zaudēja piena naudas,jo Latvijas Piens kā zemnieku koop.piekrāpa viņus.Bet Dūklava kungs taču to zināja,būtu kaut no kādiem fondiem atdevis zemniekiem nopelnīto.Neprasa jau pabalstu,kuri jau visi gandrīz nogriezti,bet savu naudu.

 12. Turies Jàni ! Lauki ar Tevi !

 13. kāda tur izmeklēšana un pierādījumu meklēšana ,ja žurnāls ir ,atradis par vainīgu ,tad tā tas arī ir.

 14. Vai tad Dūklavs nebija pie pilna prāta, kad kā Ķencis gāja pie Šlesera izlūgties zemes gabaliņa pārdošanu?

 15. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  bet limončiku pieprasīja? Tad par ko?

 16. Tieši tā! kāds grupējums , kas būtu krimināli saucams pie atbildības uztieps savas prasības, ko likvidēt, ko izbarot zvēriem kuru nolinčot utt! Viens murgs! Pieprasa Generālprokurora demisiju, izsvilpj Prezidentu, pieprasa divu pašu labāko ministru atkāpšanos. Kādā valstī mēs dzīvojam? Un visiem dreb ļipas, lai apturētu un sauktu kādu pie atbildības!

 17. Vai pats ļimončiks sevi apmeloja? Vecumā jau grūtāk ar atmiņu. Vienalga dabūs vilka pasi.

Draugiem Facebook Twitter Google+