×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. februāris, 2014
Drukāt

Dūklavs: programmā “Skolas piens” un “Skolas auglis” jāņem vērā ēšanas paradumi dalībvalstīs (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Rîgas 2.vidusskolas skolçni nobauda pienu, kuru piedâvâ skolas çstuvç.

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Briselē tika apspriests Eiropas Komisijas priekšlikums par programmu “Skolas piens” un “Skolas auglis” nākotni, kuras īstenojot skolēni arī turpmāk saņemtu īpaši izraudzītus produktus.

Kā portālam “LA.lv” pastāstīja Zemkopības ministrijā, Latvija kopumā atbalsta veicināšanas un informācijas politikas pārskatīšanu.

Latvija ir viena no aktīvākajām ES valstīm, kas izmanto abas programmas. Tā kā EK paredz abas programmas apvienot, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs rosināja tās turpmāk īstenot tā, lai neradītu papildu administratīvo slogu.

Latvija uzskata, ka porcijas lieluma programmās “Skolas piens” un “Skolas auglis” noteikšana augļiem, dārzeņiem un pienam ir jāatstāj dalībvalsts ziņā.

“Mēs nepiekrītam, ka porcijas lielumu noteiks Eiropas Komisijas, jo produktu cenas un ražošanas izmaksas dalībvalstīs mēdz būtiski atšķirties. Uzskatām, ka vienota atbalsta likme un porcijas lielums var apdraudēt programmu turpināšanu un līdzšinējo rezultātu sasniegšanu,” uzsvēra Jānis Dūklavs.

Latvija arī uzskata, ka finansējuma aploksnes noteikšanai gan augļiem un dārzeņiem, gan pienam ir jābalstās uz vienotiem objektīviem kritērijiem, kas būtu, piemēram, bērnu skaits un reģiona attīstības līmenis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Parakstu vākšana bērnu aizsardzībai
    «Dzimta» Referendums

    Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā — par homoseksuālisma propagandas aizliegšanu bērniem. 2013. gada 9. decembrī oficiāli tiek sākta parakstu vākšana par grozījumiem Bērnu tiesību aizsardzības likumā. Savu parakstu var nodot līdz 2014. gada 30. septembrim.

  2. un atcerēties kaut vai apr laktozes nepanesamību…

  3. Vajadzētu gan ņemt vērā ēšanas paradumus ES valstīs Grieķijā,Kiprā,Maltā,Itālijā,Spānijā un Portugālē! Vispirms jau saulespuķu eļļu nomainot ar olīveļļu!

Draugiem Facebook Twitter Google+