×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Ko lauksaimnieki vēlētos redzēt zemkopības ministra amatā? (9)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Juris Cīrulis Jelgavas novada z/s “Mežacīruļi” saimnieks: “Par zemkopības ministru vēlos redzēt esošo ministru Jāni Dūklavu, jo no pārējiem kandidātiem tautsaimnieku neredzu. Dūklavs ir tautsaimnieks, viņš darbojies biznesā un tāpēc labi redz un saprot lauksaimniekus. Arī uz kritiku viņš spēj reaģēt adekvāti. Par valdības veidošanu runājot, viss notiek adekvāti pēc labākajām Latvijas tradīcijām un iespējām. Par premjeru labprāt redzētu Valdi Dombrovski.”

Edgars Ruža LPKS “Latraps” ģenerāldirektors: “Šajos gados, kad Jānis Dūklavs bija zemkopības ministrs, nozare attīstījusies gana stabili un prognozējami. Skatāmies pozitīvi, ja viņš saglabātu savu amatu arī jaunajā valdībā. Laimdota Straujuma sevi ir pragmatiski parādījusi kā premjere, un mums nav iebildumu, ka viņa savu darbu tupina. Jo miers un stabilitāte ir viena no svarīgākajām lietām, īpaši jau uzņēmējiem. Taču mēs redzam, ka budžets netiek pildīts un valstī ir liela pelēkās ekonomikas sadaļa. Lēni uz priekšu virzās lietas ar lielo nodokļu nemaksātāju sasaistīšanu, ar mazo nodokļu nemaksātāju ierobežošanu – ātrāk. Nodokļu izzagšana valstī ir augstā līmenī, un tam ir jādara gals. Tas ir viens no svarīgākajiem veicamajiem darbiem. Jo nevar attīstīties nodokļus maksājošs uzņēmums, ja blakus ir nodokļu nemaksātājs. Tāpat svarīgi – valstiski jāatbalsta vietējā uzņēmējdarbība.”

Dace Pastare LPKS “Māršava” valdes priekšsēdētāja: “Dūklavam jāpaliek, jo viņš ir viens no sakarīgākajiem ministriem. Protams, ka domas par to dalās, bet viņš vismaz runā skaidru valodu. Dūklavs ir uzņēmējs, un tas viņa darbā palīdz. Uzskatu, ka jebkuram ministram jābūt savas nozares speciālistam. Ja man būtu jāveido valdība, grūti pateikt, ko izraudzītos. Neesmu pārliecināta, ka līdzšinējā premjere būtu labākais variants, bet, iespējams, Straujuma ir labākā iespēja no citiem kandidātiem. Viņa gan pārāk ietekmējas, viņai pietrūkst stingras nostājas. Esmu pārliecināta, ka premjeram jābūt ar stingru nostāju un savu harismu. Pat neatceros, kurš no iepriekšējiem valdības vadītājiem būtu bijis harismātisks, ja nu vienīgi Ivars Godmanis. Tā kā neesmu eksperte šajos jautājumos, šobrīd nevaru pateikt, tieši kurš būtu labākais valdības vadītājs nākamajos četros gados.”

Ingrīda Vīķe Mazsalacas novada z/s “Vīķi” saimniece: “Dūklavs kā ministrs nav sliktākais variants, bet vajadzīgas jaunas idejas un jaunas vadīšanas metodes. Viņš tomēr ir vecā kaluma cilvēks, bet šobrīd vajag svaigāku domu. Manuprāt, Laimdota Straujuma kā zemkopības ministre bija ar plašāku skatījumu Eiropas līmenī. Šobrīd vairāk nekā jebkad vajadzīgs, lai kāds Eiropā aizliktu savu vārdu par Latviju. Arī Armands Krauze daudz dara un būtu vēlamais zemkopības ministra amata kandidāts. Domāju, ka valdībā noteikti būtu jāņem arī Latvijas Reģionu apvienība, viņus atstāt ārpus valdības veidošanas ir nepareizi. Droši vien, ka esošās partijas grib sadalīt ministru portfeļus un jaunos nelaist pie vārda. Izskatās, ka vecajiem bukiem ir bail no jaunajiem. Valdības vadītāja amatam vispiemērotākais būtu Andris Pie­balgs – Eiropas līmeņa cilvēks ar plašu pieredzi un popularitāti Eiropā.”

Ruta Eglīte Naukšēnu novada z/s “Eglītes” saimniece: “Nesaku “nē” Jānim Dūklavam, tomēr domāju, ka katram savs laiks un jānāk kādam jaunam viņa vietā. Lauki ir iznīcināti, mazie un vidējie saimnieki vēl spirinās, bet viegli neklājas. Piena cena šobrīd nokritusies, un tiem, kas ņēmuši kredītus, situācija ir traģiska. Bet to neviens, arī ministrs, nevarēja paredzēt, ka būs tik lielas problēmas. Laimdota Straujuma kā valdības vadītāja ir nosvērta. Man šķiet, ka viņa ir kā mamma visiem – tad ir kārtība mājās un neviens neplūcas. Ja viņa var pavilkt, lai velk to vezumu tālāk.”

 

Zemkopības ministri kopš neatkarības atjaunošanas:
Ministrs Termiņš
Dainis Ģēģeris* 15.05.1990. – 04.05.1993.
Jānis Kinna 03.08.1993. – 19.09.1994.
Ārijs Ūdris 19.09.1994. – 21.12.1995.
Alberts Kauls 21.12.1995. – 06.05.1996.
Guntars Krasts (p. i.) 06.05.1996. – 03.06.1996.
Roberts Dilba 03.06.1996. – 07.08.1997.
Andris Rāviņš 07.08.1997. – 26.11.1998.
Vilis Krištopans (p. i.) 26.11.1998. – 23.12.1998.
Vents Balodis (p. i.) 23.12.1998. – 04.02.1999.
Pēteris Salkazanovs 05.02.1999. – 16.07.1999.
Aigars Kalvītis 16.07.1999. – 05.05.2000.
Atis Slakteris 05.05.2000. – 07.11.2002.
Mārtiņš Roze 07.11.2002. – 12.03.2009.
Jānis Dūklavs 12.03.2009. – 24.10.2011. Laimdota Straujuma 24.10.2011. – 22.01.2014.
Jānis Dūklavs kopš 22.01.2014.
*Līdz 1993. gadam pastāvēja Lauksaimniecības ministrija
Avots: Valsts kanceleja

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Ir jau ir gana sazadzies savā alus brūzī un vēl…, vai tad nu šim nepietiek ? Nu,jā ,apetīte aug ēdot…,un siltais mīkstais sēdeklis pielipis pamatīgi…Un politiskajiem spokiem šķiet ,ka viņi ir visu vareni un neaizstājami!

  2. Es arī par Dūklavu, jo viņš prot veikli runāt un paklusēt, kur vajag, viņam patīk viss lielais, tāpēc aizstāv lielos no ZSA, bet neliekas zinis par mazajiem, viņš ir konservatīvs, tāpēc nekādu pārmaiņu vai reformu laukos nebūs, viņš prot alu brūvēt, viņam patīk vara, viņš prot vienīgi latviešu un krievu valodu un viņam ir laba, padzīvojuša ierēdņa frizūra un stāja. Ko gan vēl var vēlēties no Zemkopības ministra šodien? Varbūt kā sasaistīt laukos ekonomisko un sociālo (bezdarba un mazapdzīvotības) faktoru? Ko jūs! Par to lai domā Dombrovskis Briselē! Es par…

  3. Es par Dūklavu.Ģēģeris kopā ar Andri zaga.Pāŗējie varbūt ņēma kukuļus,bet par Jāni d. nekas slikts nav dzirdēts.

  4. Pēdējos gados labākais zemkopības ministrs bija straujuma, jo domāja arī par mazajiem lauksaimniekiem. Savukārt Dūklavs (to apstiprina arī bioloģisko zemnieku asociācijas vadītājs) aizstāv lielos zemniekus…

  5. Dūklavs neskatās,ka notiek zemes pārmēslošana un pārķimizēšana.Notiek zemes noplicināšana un pārvēršana tuksnesī.Dūklavam- nē ! Drīz būs soda naudas par jūras piemēslošanu un ne jau viņš tos sodus maksās,bet mēs visi,kas neesam vainīgi pie Dūklava nestrādāšanas

  6. ZSA biedri iestājas par Dūklavu , jo viņš atbalsta lielos. Bet kas atbalstīs kopējo lauku attīstību un rosinās jaunas idejas laukos? Dūklavs tas nav un nebūs, jo viņš ir konservatīvs, izbijis kolhoza priekšnieks un skumīgi, ka viņš pats to neapzinās. Varas sajūta viņam svarīgāka par lauku likteni. Tad jau Cimermanis no konsultāciju dienesta būtu daudz piemērotāks šim amatam, būtu vismaz kādas jaunas vēsmas. Bet Straujumas tante jau nebūs tā, kas te kaut ko mainīs. Viņi baidās no jaunajiem un pārmaiņām, tāpēc tikai skandina :profesionalitāte, pieredze un turpina vadīt pa vecam.

  7. Straujuma mūs mazliet saglāba citādi Dūklavs būtu iznīdējis un atkal viņš ,cerējām uz citu . Straujuma varētu nākt atpakaļ, jo kā premjers ir nederīga.

Draugiem Facebook Twitter Google+