Laukos
Politika

Dūklavs: Tiešmaksājumi arī nākotnē jāfinansē no ES budžeta 0

Foto LETA

Eiropas Savienības Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Briselē, turpinoties diskusijām par Kopējo lauksaimniecības politiku pēc 2020.gada, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs atkārtoti norādīja, ka nākamajā periodā ir jāpabeidz tiešo maksājumu izlīdzināšana, lai dalībvalstu lauksaimnieki būtu līdzvērtīgās pozīcijās.

Šogad Latvijas lauksaimniekiem tiešie maksājumi ir tikai 56% apmērā no ES vidējā līmeņa.

“Vēlos uzsvērt, ka tiešmaksājumiem arī turpmāk ir jābūt pilnībā finansētiem no ES budžeta. Nedrīkst radīt situāciju, ka tiešmaksājumi tiktu līdzfinansēti no nacionālajiem budžetiem, jo tas viennozīmīgi radītu papildus nevienlīdzīgas konkurētspējas nosacījumus ES dalībvalstu lauksaimnieku starpā,” uzsvēra Dūklavs.

Zemkopības ministrs arī norādīja, ka nevajadzētu mainīt patlaban pastāvošo tiešmaksājumu struktūru, kas funkcionē labi un ir izprotama lauksaimniekiem. Taču sistēma ir jāvienkāršo, turklāt tiešmaksājumi jāfokusē uz tiem atbalsta pretendentiem, kam lauksaimnieciskā ražošana ir galvenais ienākumu avots.

“Sniedzot dalībvalstīm lielāku brīvību lauku attīstības politikas īstenošanā, spēsim efektīvāk veicināt lauku attīstību, radīt jaunas darba vietas un attīstīt lauku ekonomiku. “Ļoti pozitīvi skatāmies uz Eiropas Komisijas centieniem lauku attīstības politikas vienkāršošanā un lielākas elastības nodrošināšanā dalībvalstīm,” sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Jau ziņots, ka ES dalībvalstu ministri turpina diskutēt par EK pērn gada nogalē publicēto paziņojumu “Pārtikas un lauksaimniecības nākotne”, kurā definētas KLP prioritātes pēc 2020. gada – KLP modernizācija un vienkāršošana.

Tāpat ziņots, ka tiešmaksājumi Latvijas lauksaimniekiem 2015.gadā bija 55,34 eiro/ha, 2016.gadā – 67 eiro/ha, 2017.gadā – 76 eiro/ha, 2018.gadā – 85 eiro/ha,savukārt 2019.gadā tie būs 93 eiro.ha, bet 2020.gadā – 99 eiro/ha.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
Skandināvu ‘elfi’, Lietuvas čigānalus un klasika. “Riga Craft Beer Weekend” pulcēsies labākie meistaralus darītāji
2 dienas
LE
LETA
Laukos
“Eurostat”: Latvijā pērn bijis straujāks lauksaimniecības izlaides vērtības kāpums nekā vidēji ES
2 dienas
LE
LETA
Laukos
Alus ražošana Latvijā deviņos mēnešos samazinājusies par 4,4%
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Foto. Latvijas armijas parāde valsts simtgadē
6 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Tiešraide: Latvijas Nacionālā teātra koncertuzvedums “Dzimšanas dienas nakts”
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Desmitiem tūkstošu cilvēku noskatās Latvijas simtgades salūtu
1 stunda
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Dažāda augstuma karogi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Simtgades lāpu gājiena kolonna Rīgā izstiepjas garāka par kilometru
4 stundas