×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2015
Drukāt

Dūklavs: Ukraiņiem milzīga interese par sadarbību graudkopībā un piensaimniecībā (7)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Saistībā ar ģeopolitiskajiem notikumiem un produkcijas noieta meklējumiem Ukrainā patlaban īpaši aktivizējusies interese par sadarbību ar Latviju graudkopības un lopkopības jomā, atzina zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

“Karš ir karš, tikmēr Ukrainā, neraugoties uz visu, pilnā sparā notiek lauku darbi, pašā karstumā ir sēja un cilvēki strādā ļoti godprātīgi. Ukrainu ļoti interesē mūsu ostas, elevatori un attiecīgi – iespēja tieši caur Latviju eksportēt graudus. Tā būtu lieliska abpusējās sadarbības perspektīva, ņemot vērā Ukrainas zemju auglību un izcilās ražas,” sacīja Dūklavs.

Tāpat viņš norādīja, ka tikpat liela interese esot par sadarbību arī piena lopkopības jomā, kur Ukrainas piensaimniekus interesē iespēja sertificēt savu produkciju tālākam eksportam un Eiropas Savienību.

“Protams, ka ukraiņus patlaban īpaši interesē iespējas sertificēt piena produkciju un izvērst eksportu Eiropā. Esmu jau apmeklējis vairākas graudkopības un piena saimniecības un esam runājuši par reālas sadarbības iespējām. Turklāt rīt paredzētas vēl vairākas tikšanās, tostarp runāsim arī par iespējām sadarboties mežsaimniecības jomā. Latvijā drīzumā varētu ierasties Čerņigovas gubernators un tad jau būs runa par konkrētām sadarbības lietām,” atzina ministrs.

Kā ziņots, Dūklavs vakar devās triju dienu darba vizītē uz Ukrainu, kur tiekas ar Čerņigovas apgabala administrācijas vadītāju Mikolu Zverevu, lai pārrunātu aktuālos jautājumus lauksaimniecībā. Tāpat vizītes laikā plānoti apgabala saimniecību un uzņēmumu apmeklējumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Tu, .., mēs jau sen to izgājām. Ukraiņiem par visu ir liela interese, tikai līdz tai vietai, kad jāsāk maksāt! Nemāni cilvēkus, amerikāņu svilpe!

  2. Jautājums Dūklavam. Kāpēc joprojām Latvijā valstiskā līmenī netiek veicināta dīķsaimniecība un saldūdens zivju tirdzniecība? Zivis joprojām pārmērīgi dārgas. Varētu taču ierīkot dīķus, audzēt, piemēram, amūrus, kas pārtiek no ūdens zāles vien, pašizmaksa zema… Varētu arī ražot izcili garšīgus konservus, protams bez konservantiem un citām e-vielām, arī Ukraina būtu ieinteresēta… Kur Latvijai saimnieks?!!

  3. Ar graudu audzētājiem un meža nozari varētu attīstīt sadarbību, bet piena produktu eksports no Ukrainas uz ES tikai veicinās Latvijas piensaimniecības pagrimumu. Kur tad liksim paši savu pienu?

  4. Tas virsraksts atkal, kā medz teikt “garām”. Bet tomēr ar Ukrainu Latvijai varētu būt ļoti daudzpusīga sadarbība un pēc būtības. Atliek cerēt ka karš drīz beigsies un pie varas paliks pareizie cilvēki. Vajadzētu palīdzēt Ukrainai tikt vaļā no korumpētiem “oligarhiem”. Kā māca vēsture: revolūcijas gaitā pie varas nāk pavisam citi, – ne ar tiem mērķiem.

  5. Drīzāk Ukrainu interesēs Lietuvas ostas.Arī Baltkrievijai neinteresē Latvijas ostas,jo pēc Čepāna vārdiem Latvijas amatpersonas no baltkrievu biznesmeņiem prasot tādas MARGARIČAS par kādām Baltkrievijā Lukašenko liek cietumā.

  6. Dūklavs bīda savu graudkopības biznesu,

  7. un ko mes mazini graudauguaudzetaji darisim.

Draugiem Facebook Twitter Google+