Mobilā versija
+5.6°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Dūklavs: vēl nav zināms, cik lielus izdevumus radīs cūku mēris

Foto: LETAFoto: LETA

Zemkopības ministrijas budžetā patlaban nav līdzekļu Āfrikas cūku mēra radīto izdevumu segšanai, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Viņš atzina, ka, aprēķinot visus izdevumus, būs jāvēršas valdībā, prasot nepieciešamo finansējumu no budžeta līdzekļiem neparedzētiem izdevumiem.

Pēc Dūklava teiktā, pagaidām nav iespējams pateikt pat aptuveno nepieciešamo summu dažādiem izdevumiem – slimības ierobežošanai, lopu nokaušanai, kompensācijām un dažādiem citiem pasākumiem. To varēšot izdarīt, kad būs lielāka skaidrība par slimības izplatības apmēriem un citiem jautājumiem.

Tāpat Dūklavs intervijā sacīja, ka varētu tikt ieviesti cūku audzēšanas ierobežojumi vai aizliegumi slimības skartajās Latgales teritorijās.

Kā ziņots, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) eksperti, veicot pastiprinātas mājas un mežacūku laboratoriskās pārbaudes, konstatēja, ka Latvijas pierobežā, dažus metrus no robežas ar Baltkrieviju, trim mežacūkām apstiprināta Āfrikas cūku mēra vīrusa klātbūtne. Tāpat klātbūtne apstiprināta trim mājas cūkām piemājas saimniecībā Krāslavas novadā sešu kilometru attālumā no robežas ar Baltkrieviju. Laboratoriski tiek pārbaudītas vēl trīs atrastās nobeigušās meža cūkas.

Par pierobežā atrastajām beigtajām meža cūkām PVD informēja Valsts robežsardze. PVD inspektori nekavējoties izbrauca uz norādīto vietu, noņēma paraugus laboratoriskajai izmeklēšanai un likvidēja meža cūku līķus, tos sadedzinot.

Āfrikas cūku mēris nav bīstams cilvēkiem. Šī kaite Latvijas teritorijā līdz šim nekad nebija reģistrēta.

Šodien plkst.11 Krāslavas novadā tiks sasaukta ārkārtas situācijas komisijas sēde, kurā tiks lemts arī par cūku izkaušanu Āfrikas cūku mēra skartajā teritorijā.

Pievienot komentāru

Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+