×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Dūklavs: zivrūpnieku zaudējumi no Krievijas tirgus lēšami 100-200 miljonu eiro apmērā (11)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Latvijas zivrūpnieku zaudējumi pēc Krievijas lēmuma uz laiku aizliegt konservu eksportu lēšami 100-200 miljonu eiro apmērā, trešdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes”, atsaucoties uz nozares aplēsām, teica zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Pēc viņa sacītā, darba grupa šobrīd strādā pie precīzākiem zaudējumu aprēķiniem. “Šis jautājums nav tāds ar vienu teikumu atbildams, pašreiz darba grupa pie šī jautājuma strādā un mēģina aplēst. Ne jau pilnīgi visa zivrūpniecība tāpēc apstāsies, ka ir šis aizliegums. (..) [Zaudējumi varētu būt] sākot ar 100 līdz 200 miljoniem, tās ir tās aplēses, ko saka nozare, ko saka atsevišķi nozares pārstāvji. Mēs gribētu precīzāk šo jautājumu izpētīt un tad pateikt, kādi ir šie cipari,” atzina ministrs.

Dūklavs atgādināja, ka Krievijas aizliegums ir noteikts uz diviem mēnešiem. “Pārtikas un veterinārajam dienestam kopā ar nozares pārstāvjiem šajā laikā ir jāizpēta, kādas ir problēmas – benzopirēna normas tiek pārsniegtas, arī sterilizācijas jautājumi un izsekojamība. Krievijas eksperti ir norādījuši, ka nevar izsekot, kā zivs no kuģa borta nonāk līdz konservu bundžiņai un pircēju galdam. Uz šiem jautājumiem ir jārod atbildes un pēc diviem mēnešiem būs Krievijas lēmums,” stāstīja zemkopības ministrs.

Ministrs arī norādīja, ka Latvijas puse ir Krievijas kolēģiem izteikusi savu neapmierinātību, jo pārbaudīti tika tikai četri uzņēmumi, bet aizliegums eksportēt noteikts visai nozarei.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Krievija no 4.jūnija aizliegusi ievest zivis un zivju produkciju no Latvijas un Igaunijas. Aptaujātie zivju pārstrādātāji aģentūrai BNS atzinuši, ka Krievijas aizliegums ievest zivju produkciju Latvijas zivrūpniekiem ir smags trieciens un vairāki uzņēmumi varētu bankrotēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. padoms Duklavam un vel kādiem – nu neej uz kazino naudu vinnēt – pazaudēsi …Ja savādāk – Krievija ir valsts, kur politika ir priekšā ekonomikai un ja spēlē tur – tad pašam arī atbildība. Kad pats br’idin’aji – Krievija tas nav uzticami?

 2. Dūklavs ir otrs Sesks (Liepāja), kas organizē visādas darba grupas zaudējumu noteikšanai, šausminās par zaudējumiem, nevis ZM izstrādā efektīvus paņēmienus un intensīvi meklē jaunus eksporta tirgus, kā šos zaudējumus novērst. Šie padomju laika kadri ir gan labi pavēļu (tagad likumu) pildītāji, bet ar ļoti vāju radošu domu un iniciatīvu nozares problēmu risināšanai. Viss ko viņi ir spējīgi darīt, ir prasīt valdībai un EK kārtējo naudu un sūkstīties par lielajiem zaudējumiem.

 3. Lai kaut ko realizētu, pārdotu, ir jābūt KVALITĀTEI.

  • Pirms tam, kā ražot, jābūt garantija ka to pirks. Ja nav garantijas – neražo. Tās benzopirina normas ir pupu mizas, kā pie mums to sauc. Ja kādam gribās to spēlēt – tad tam jābūt paredzētam līgumā. Un visa gudrība. Kungi spēlējās, zinot, ka savas muļķības (vai blēdības) segšanai dabūs vieglu naudu no valsts (blēžiem).

 4. Jau gadu atpakaļ bija jāpārtrauc šprotu ražošana RUS tirgum un jāpārorientējas uz citu ko. Cik var kāpt uz viena un tā paša grābekļa! Tā ka nav ko ņaudēt.

 5. Cik saprotu,tad klasiskās šprotes ,ievērojot benzopirēna normas ,nemaz nevar saražot Ja nav līgumā speciālas atrunas tad nevajag cepties.Jābeidz vienreiz visai tautai glābt neveiksmīgos biznesmeņus.Vai tad citās tatsaimniecības nozarēs nenotiek bankroti?

 6. Tieši tā, ražo tik, cik pasūta!!! Acīmredzot mūsējiem PATĪK ŅEMTIES AR KRIEVIJU un tādēļ NEKO iepriekš NEBIJA DZIRDĒJUŠI, ka balstīties uz šo valsti vienkārši NEVAR!?? KURO REIZI JAU IR ŠIS ĀRPRĀTS???????? KĀPĒC ZM nestrādā un NEMEKLĒ CITUS ZIVJU PRODUKCIJAS NOIETA TIRGUS????????? KAS NOTIEK MŪSU VALSTĪ!? KAD BEIDZOT KĀDS PAR KAUT KO SĀKS NEST ATBILDĪBU??? K A D!??

 7. dots devejam atdodas. sutiet amerikosiem lai ed vai izdala saviem badacietejiem

 8. Ir vai nav pārsniegtas benzopirēna normas? Krievijā tās ir tādas pašas kā eiropā,ja ir ,un nevaram pēc receptes iekļauties normās ,tad muti ciet,ēdam uz vietas cik gribam.

 9. Nekvalitatīvas preces ražošanā atbildība jānes drīzāk Duklavam nevis Putinam.Bet pie mums brāķdaru zaudējumus samaksas visa tauta,bet brāķdari saņems bonusus un atbalstu.Uz ko gan citu ir spējīgi bijušie komunisma cēlāji?

 10. Vai tad peļņu, kas nav iegūta, var skaitīt par zaudējumu. CIk reizes jau ir teikts, ka nevar balstīt ražošanu uz Krievijas tirgu. Tie nav zaudējumi, tie ir neliedderīgi izķēzīti resursi. Biznesa pamatprincips – razots tiek tik daudz cik pasūtīts un apmaksāts.

Draugiem Facebook Twitter Google+