Sports
Ziemas sports

Dukuriem Vinterbergā neslīd, tāpēc PK otrajā posmā nākas palikt aiz goda pjedestāla0


Tomass Dukurs sezonas otrajā Pasaules kausa posmā bija piektais.
Tomass Dukurs sezonas otrajā Pasaules kausa posmā bija piektais.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas skeletonisti Tomass un Martins Dukuri piektdien ierindojās attiecīgi piektajā un septītajā vietā Vinterbergas trasē Vācijā notikušajā Pasaules kausa otrajā posmā.

Brāļiem šoreiz īsti neslīdēja, jo īpaši Martinam, taču kā atzina sportistu tēvs Dainis Dukurs, tad Martins šoreiz nav trāpījis ar sliecēm, kā arī pēc šīm sacensībām, visticamāk, tiks veiktas kādas korekcijas jaunajās kamanās. Tāpat šoreiz galvenajiem konkurentiem izdevās sasniegt lielākus ātrumus nekā latviešiem.

Tikmēr par sezonas otrā posma uzvarētāju tika kronēts skandalozais krievs Aleksandrs Tretjakovs. Viņš par iespaidīgām 0,83 sekundēm apsteidza vācieti Akselu Jungku, kurš pēc pirmā brauciena bija tikai piektais.

Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena bija Phjončhanas olimpisko spēļu čempions Sunbins Juns no Dienvidkorejas, kurš bija otrais pēc pirmā brauciena. Ceturtais piektdien bija vēl viens Krievijas skeletonists Ņikita Tregubovs, kuram sekoja T.Dukurs. Latvietis no uzvarētāja atpalika par 1,06 sekundēm, bet no goda pjedestāla viņu šķīra 0,22 sekundes.

Tikmēr M.Dukurs uzvarētājam piekāpās par 1,27 sekundēm.

T.Dukurs pirmo braucienu veica diezgan pārliecinoši, kas viņam tobrīd ļāva atrasties ceturtajā pozīcijā, tomēr otrais brauciens bija neveiksmīgāks, kas kopējā vērtējumā lika atkrist par vienu vietu. Savukārt M.Dukurs pēc pirmā brauciena jau atradās dalītā septītajā vietā, bet otrais tika veikts tīrāk, tomēr tas tik un tā neļāva veikt kāpumu kopējā ieskaitē.

Savukārt pie otrā brauciena piektdien netika Pasaules kausa debitants Ivo Šteinbergs, kurš pirmajā braucienā starp 26 dalībniekiem bija priekšpēdējais, tādējādi sacensības noslēdzot 25.pozīcijā.

Saistītie raksti

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc diviem posmiem pirmo vietu ar 417 punktiem dala krievi Tretjakovs un Tregubovs, kamēr M.Dukurs ar 378 punktiem ir ceturtais. Savukārt T.Dukurs ieguvis 360 punktus un ir sestais, bet Šteinbergs ar 176 punktiem atrodams 18.pozīcijā.

Sezonas pirmajā posmā Siguldā aizvadītajā nedēļas nogalē Martins Dukurs bija otrais aiz krieva Tregubova, Tomass Dukurs bija sestais, bet Šteinbergs debijā ierindojās 11.vietā.

LA.lv