×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
1. decembris, 2017
Drukāt

Dukurs par spļāvienu sejā godīgajiem sportistiem (15)

Foto - AP/LETAFoto - AP/LETA

Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) lēmums atcelt Krievijas sportistu pagaidu diskvalifikācijas ir spļāviens sejā godīgajiem atlētiem, sarunā ar aģentūru LETA teica Latvijas skeletona komandas treneris Dainis Dukurs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka IBSF piektdien lēmusi, ka jāatceļ vairākiem Krievijas sportistiem piespriestās pagaidu diskvalifikācijas.

IBSF Uzklausīšanas komisija piektdien uzklausīja skeletonistus Aleksandru Tretjakovu, Jeļenu Ņikitinu, Olgu Potiļicinu, Mariju Orlovu un Sergeju Čudinovu, kā arī bobslejistus Aleksandru Kasjanovu, Aleksandru Zubkovu, Alekseju Puškarevu un Iļviru Huzinu.

Pēc uzklausīšanas IBSF nonāca pie secinājuma, ka nav pietiekami daudz pierādījumu, lai saglabātu spēkā sportistu pagaidu diskvalifikācijas. Uzklausīšanas komisija aicina Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) pēc iespējas ātrāk IBSF prezentēt pamatotu lēmumu, lai varētu veikt turpmākās darbības.

“Cerēju, ka lēmums šoreiz būs citādāks, jo pierādījumu bija vairāk, nekā gada sākumā, kad arī tika piespriestas pagaidu diskvalifikācijas. Tas liecina, ka ir kādi citi spēki, kas ietekmē šos lēmumus. Šoreiz bijām pārliecināti, ka viņi netiks cauri sveikā. Acīmredzot, ir citas sviras,” teica Dukurs.

Krievija ir pieķerta valsts atbalstītas dopinga programmas izveidošanā un izmantošanā 2014.gada Soču Olimpiādē, savukārt Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) komisija līdz šim par dalību dopinga programmā 25 Krievijas sportistiem anulējusi Sočos sasniegtos rezultātus un diskvalificējusi viņus no olimpiskajām spēlēm.

Pirmdien SOK publicēja 46 lappušu garu detalizētu skaidrojumu par diskvalificētā distanču slēpotāja Aleksandra Ļegkova lietu, un, visticamāk, šādi ziņojumi būs arī par pārējiem sodītajiem sportistiem.

“Slēpošanas federācija arī Ļegkovu tik viegli nevarēja dabūt malā. Grūti spriest, vai IBSF pārliecinās jaunie argumenti. Tur ir citi spēki, krievi visu laiku presē. Tas ir spļāviens sejā “tīrajiem” sportistiem. Šo visu laiku bija pārliecība, ka lēmums būs citādāks. Ja Latvijas sportisti kaut ko tādu izdarītu, viņi sen jau būtu iznīcināti,” skaidroja Dukurs.

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri šobrīd gatavojas nākamajam Pasaules kausa posmam, kas pēc nedēļas norisināsies Vācijas trasē Vinterbergā.

“Šodien saņemsim tehniku no Ziemeļamerikas. Martins mainīs skeletonu, arī Tomass šo to uzlabos. Tagad būs daudz mierīgākas trases, nekā Ziemeļamerikā. Pasaules kausa posmos startējam ar domu par kaut ko augstāku,” atzīmēja D.Dukurs.

SOK šobrīd diskvalificējusi 25 Krievijas sportistus, kuri piedalījušies valsts atbalstītā dopinga programmā. Ja sākotnējais pārbaudāmo lietu skaits bija 28, tad piektdien SOK ziņo, ka izmeklē par astoņiem gadījumiem vairāk, līdz ar to, iespējams, sekos vēl 11 diskvalifikācijas.

Kā vēstīts, SOK olimpisko spēļu zeltu atņēmusi arī Krievijas sportistam Aleksandram Tretjakovam. Visticamāk, pēc viņa diskvalifikācijas par olimpisko čempionu kļūs Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram tagad pienākas bronzas godalga.

Tāpat zelts atņemts bobsleja divniekos un četriniekos triumfējušajam Aleksandram Zubkovam, kas pirmo vietu četrinieku sacensībās, visticamāk, ļaus iegūt Oskaram Melbārdim, kuram pēc cita krievu pilota Aleksandra Kasjanova diskvalifikācijas pienāktos bronza arī divniekos.

Tiesa, par medaļu pārdali jālemj IBSF.

IBSF bija piespriedusi pagaidu diskvalifikāciju pieciem Krievijas skeletonistiem un septiņiem bobslejistiem.

SOK komisija prioritāri izmeklē to sportistu lietas, kuri varētu piedalīties Phjončhanas Olimpiādē

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Dukuriem bailes no konkurences? Un kāpēc tāda pārliecība, ka krievi salietojušies dopingu??? Gan jau Dieviņš visu saliks savās vietās.

  • Savādi,nesen lasīju līdzīgu komentāru,bet ar citu niku.
   Varbūt,vienreiz visām tām litām,vitām,beātēm,solevigām u.c.pietiks dzīt muļki?

  • Pēterīšmiķelīšandrīšjānītis Atbildēt

   Pārliecība droši vien ir tāpēc, ka Dukuri, atšķirībā no Litas/Vitas/Beātes/Solveigas SOK ziņojumu ir arī lasījuši..

 2. Par naudu pat velns danco. Un Krievija pietiekoši bagāta naudas ziņā lai spētu apdzēst dopinga skandālu. Korupcija pat neskaitās. Tiesnešiem, tehniskajiem darbiniekiem, modernajam tehniskajam aprīkojumam nepieciešama ne mazā nauda. Un kas maksā, tas pasūta mūziku. Un Latvijas samaksātais – tā tikai tāda dzeramnauda lai pa durvju spraugu iekšā iekļūtu.

 3. es teiksu ,ta latvieši ko kasaties ,neviens lemums nav isti stajies spekā ,kad stasies tad runajiet ,citadi var gadities ka kadas analizes klus nepareizas pareizajiem ,un ko tad teiksiet ,sports nav politika tapat ka maksla ,un tam nav naciju ,un vel ,lai ka mums nepatiktu kaimiņi ar viniem ir jasadzivo …..

 4. Tāpat vien nekas nepienākās medaļas jānopelna.

 5. ja dopings nav atrasts tad ups un diskvalificet nav iemesla. laidukurs to medāli nopelna nevis pietiesā

  • Var redzēt, ka tev par to visu nav nekādas sajēgas. Krievijas pretdopinga aģentūras (RUSADA) sportistu paraugus tikai ņem, bet analizē Pasaules pretdopinga aģentūra (WADA). Tātad vienīgais, ko RUSADA ar savas valsts sportistu paraugiem varēja izdarīt, ir pirms nodošanas WADA tos apstrādāt un samainīt. Loģiski, ka nekādu dopingu tur vairs neatrast (tad jau WADA to būtu atradusi!). Vienīgais, kas palicis ir iespējamās neatļautas iejaukšanās pēdas (piemēram, skrāpējumi uz pudelītēm).

   • ir neliela problema Atbildēt

    tevis atbalstitajā teorijā-tie ir netieši pieradijumi , kaut vai skrapejumi vareja rasties daudzun dažadu iemeslu dēļ. turklat ceribā pieķert viņus kontroleja nepārtraukti un nekā, un rezultāti tādi paši kā visu laiku

    • Saprotams, ka skrāpējumi varēja rasties arī citādāk, un ar vieniem pašiem skrāpējumiem tiešām neko nepierādīt, taču ziņojumā minēts vēl daudz kas, tostarp fizioloģiski neiespējami liela sāls koncentrācija Zubkova un Vojevoda urīna paraugos un vīriešu DNS sieviešu hokeja dalībnieču urīna paraugos. Vajadzētu taču spriest pēc SOK galdā liktajiem pierādījumiem, nevis vadīties pēc galējībām „pie visa vainīgi krievi” vai tavā gadījumā „visa sazvērējušies pret krieviem”, ne tā?

 6. Nauda,nauda un vēlreiz nauda .. un gan jau čekas puspalkavniekam vovam ir vēl kaut kādas sviras!

  • zinama taisniba ir Atbildēt

   olimpiskā komite javu lēmumu noteikti naudas ietekmē pieņēma- asv piedraudeja vairs naudu nedot un nebija izvēles. tiesa lēmuma pamatojumu vel joprojām nespēj noformulet, jo pieradijumu jau nav

Draugiem Facebook Twitter Google+