×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
4. septembris, 2012
Drukāt

Dūle atbalsta tautas nobalsošanas, arī “nepilsoņu referendumu”

Foto - LETAFoto - LETA

Topošās partijas “Skaistā nākotne” līderis Viesturs Dūle atbalsta tautas konstitucionālās tiesības rīkot referendumus, tajā skaitā tiesības rīkot tautas nobalsošanu par automātisko pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem.

Savukārt mūziķis Gustavo uzskata, ka cilvēkiem, kuri ir dzimuši Latvijā, neatkarīgi no tautības pēc pilngadības sasniegšanas būtu jādod Latvijas pilsonība.

“Mēs principā atbalstām tautas konstitucionālās tiesības rīkot referendumus. Jo referendumi raksturo valstī esošās aktualitātes – tās, kurām politiķiem jāpievērš vairāk uzmanības. Tāpat tās liecina, ka ir jautājumi, kurus politiķi nesaprot vai to risināšana tiek atlikta,” norādīja Dūle atbildot uz jautājumu, vai atbalsta “nepilsoņu referendumu”.

Iecerētā politiskā spēka veidotāji vēlas arī piebilst, ka medijos izskanējusī mūziķa Gustavo ziņa bija kā retorisks jautājums Latvijai, nevis partijas viedoklis. Dūli satrauc tas, kā publiskajā telpā ir izskanējis mūziķa teiktais, ka “pēc loģikas naturalizācijas eksāmenu vajadzētu kārtot visiem Latvijā dzimušiem, bet daļa nez kāpēc to nedara… Tad varbūt vienosimies – vai nu visi kārto, vai neviens”!

Gustavo, komentējot minētos izteikumus, skaidro, ka, “pirmkārt, es neizteicu partijas viedokli. Un lūdzu medijus būt korektiem, un kā speciālistiem, kas strādā ar tekstu, izprast, ka svarīgs ir konteksts. Jo sevišķi, ka es nevienu no teikumiem šajā intervijā neminēju “sašutumā”, bet mierīgi un līdzsvaroti, piedāvājot kā retorisku tēmu apspriešanai”.

“Un no manis kā atsevišķa piebilde šajā jautājumā: kāpēc notiek šī dalīšana pirmās un otrās šķiras cilvēkos? Ja cilvēks ir dzimis Latvijā, tad viņam neatkarīgi no tautības pēc pilngadības sasniegšanas būtu jādod Latvijas pilsonība. Jo tas ir Latvijas valsts uzdevums – dot cilvēkam visu labāko mācību procesu bērnudārzā, pamatskolā, vidusskolā, lai cilvēks kļūtu par Latvijai lojālu personību,” norāda Gustavo.

Kā ziņots, kādreizējais TV šovu producents Dūle ar abiem pārējiem topošās partijas “Skaistā nākotne” dibināšanas iniciatoriem pieņems jaunus vārdus, tāpēc viņiem būs jāmaina pase. Partijas atbalstītājiem un biedriem viņu piemēram nebūšot jāseko, aģentūrai LETA apgalvoja Dūle.

Dūle turpmāk būšot Zuarguss, mūziķis Gustavs Butelis jeb Gustavo – Arstarulsmirus un režisors Aivars Čivželis – Jurgstulajstus. Pagaidām viņi nav oficiāli norādījuši, kā plāno mainīt uzvārdu, bet, kā liecina sociālajā tīklā “Facebook” pieejamā informācija, tie varētu būt attiecīgi Klororus-Zarmass, Arsujumfus-Tarus un Lajurgus-Urgurus.

Jau vēstīts, ka “Skaistās nākotnes” dibināšanas ideja ir nopietna, tomēr pie tās platformas izveidošanas notiks darbs kopā ar ekspertiem un nav vēl zināms, vai partija oficiāli tiks dibināta šogad, 29.augusta preses konferencē pauda Dūle.

Partijas veidotāji uzskata, ka bez kardinālām reformām un transformācijas politiskajā un ekonomiskajā jomā Latvija nespēs izkļūt “no smagās un ilgstošās krīzes”. Viņi ir pārliecināti, ka “politiķi, kas noveduši valsti līdz esošajam kritiskajam stāvoklim”, nav spējīgi atrisināt situāciju, kā dēļ “tautas cerības uz kaut mazliet labvēlīgāku nākotni ir ļoti apšaubāmas”. Ņemot vērā šos apstākļus, Dūle organizējot masveida Latvijas intelektuālās jaunatnes politisko kustību, kas būšot vērsta pret “varas struktūru visatļautību un korumpēto ierēdņu dominējošo stāvokli”.

“Skaistās nākotnes” viens no pirmajiem uzdevumiem būs veicināt visu iedzīvotāju slāņu izpratni par politiskajiem procesiem, mudināt sociāli aktīvas, intelektuāli attīstītas un uz garīgu pilnveidošanos tendētas jaunatnes iesaistīšanos politiskajās aktivitātēs. Partijas veidotāji uzskata, ka jaunatne atbilstoši Satversmei spēs jau pašos pamatos mainīt valsts pārvaldes struktūru, tādējādi “uz visiem laikiem atbrīvojot Latvijas iedzīvotājus no beztiesiskuma un nabadzības, ierēdņu uzurpēšanās un korupcijas visos varas līmeņos”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+