×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. septembris, 2012
Drukāt

Dullo novatorisko ideju konkurss


Foto - LETAFoto - LETA

Izsludināts konkurss “Ideju kauss”, kur ikviens pilngadīgs Latvijas iedzīvotājs var īstenot savu biznesa ideju un iegūt tās sākšanai nepieciešamās prasmes, pieredzi, kontaktus, kā arī finansējumu.

 

“Ideju kausu 2012” jau sesto gadu rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), šogad sadarbojoties ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un SEB banku. 2012. gadā konkursa rīkotāji izlēmuši vērst uzmanību uz ekonomiskās un demogrāfiskās situācijas saistību.

LIAA direktors Andris Ozols “Latvijas Avīzei” stāsta, ka svarīgākais ir dalība šajā konkursā, jo tā sniedz iespēju iepazīties ar daudziem uzņēmējiem, nozaru ekspertiem un riska kapitāla fondu pārstāvjiem, kuri būs žūrijā. Visi dalībnieki iegūs pilnu LIAA atbalstu, kā arī informāciju par valsts atbalsta instrumentiem. Katrs varēs apmeklēt seminārus par mārketingu, biznesa plānu izstrādi, risku analīzi un par uzstāšanās prasmi. Visas šīs iespējas sniedz lielu pieredzi, un neviens no dalībniekiem rezultātā nebūs zaudētājs.

“Iesniegtajai biznesa idejai nav jābūt grandiozai un plašā mērogā vērstai. Tai jābūt unikālai, vēl iepriekš nekad neredzētai. Šeit patiešām ir svarīgs šis radošais un inovatīvais komponents. Svarīgi, cik dalībnieks ir traks, cik ļoti atšķirīgs no pārējiem,” piemetina A. Ozols. Piemēram, pagājušajā gadā trešo vietu ieguva Inga Priedīte ar ideju “Adītu atstarotāju zīmols”. Tā dod iespēju pievienot cepuru, cimdu vai pat parastu T-kreklu trikotāžai atstarojošas šķiedras pavedienu. Šobrīd šo produktu var iegādāties jebkurš, kas bez speciāla atstarotāja tumsā vēlas būt redzams. Savukārt 2010. gadā trešās vietas ieguvēji izgudroja auto dzeramtrauku sunim, kas paredzēts mājdzīvnieka dzirdināšanai ceļojuma laikā automašīnā vai citā transporta līdzeklī.

 

Pagājušā gada pirmās vietas ieguvējs un idejas “HugLock” autors Bruno Mellis izgudroja bezgalīgo savienojumu no koka, ļaujot bezgalīgi ātri, bezgalīgu reižu skaitu, bezgalīgi izturīgi un vienkārši savienot dažādas detaļas, izveidojot izstāžu konstrukcijas, galdus un grāmatplauktus, kā arī citus savienojumus.

 

B. Mellis ar “Latvijas Avīzes” starpniecību visiem šā gada konkursa dalībniekiem iesaka daudz nedomāt par panākumiem. Neizvirzīt priekšplānā gaidas, jo tās vienmēr nes vilšanos.

Kopš konkursa sākuma 2007. gadā kopumā ir iesniegtas 2366 idejas, uz kuru pamata dalībnieki ir sagatavojuši vairāk nekā 600 biznesa plānu. Ievērojams skaits ideju ir pārtapušas veiksmīgā patstāvīgā uzņēmējdarbībā. Kā informē RTU Studentu parlamenta prezidents Juris Iljins šobrīd ir iesniegti jau 45 ideju pieteikumi. “Pērn tika iesniegtas 485 inovatīvas biznesa idejas, domāju, ka arī šogad līdz iesniegšanas termiņa beigām skaits būs līdzīgs,” prognozē J. Iljins.

 

Uzziņa

Svarīgākie noteikumi dalībai konkursā 
”Ideju kauss 2012″:

Jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Ideju var iesniegt gan individuāli, gan komandā līdz četriem cilvēkiem.

Ideja iesniedzama tikai elektroniski.

Dalībniekiem sākotnēji jāreģistrējas portālā www.idejukauss.lv un jāiesniedz biznesa ideja līdz 16. septembrim.

Pirmajā kārtā dalībnieks konsultēsies ar ekspertiem un izveidos idejas biznesa plānu. Otrajā kārtā – 28. novembrī – biznesa plāns jāprezentē žūrijai, uzvarētājs būs zināms 4. decembrī.

Pirmās vietas ieguvējs iegūs 5000 latu naudas balvu, otrās – 3000 latu un trešās – 1000 latu.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+