×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

Dumpīgā māksla: gaidāmas britu mākslinieka un aktīvista Džordana viesizrādes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

5. un 6. maijā Ģertrūdes ielas teātrī notiks britu mākslinieka un aktīvista Džona Džordana viesizrādes, LA.lv uzzināja Latvijas Jaunā teātra institūtā (LJTI).

LJTI piedāvā iepazīties ar aktīvistu un mākslinieku kolektīva “Dumpīgās iztēles laboratorija” (Francija / Lielbritānija) darbiem un idejām izrādē “Mēs nekad agrāk te neesam bijuši”.

Aiz “Dumpīgā iztēles laboratorijas” stāv brits Džons Džordans, francūziete Izabella Fremo un viņu līdzgaitnieki visā pasaulē. Viņi rīko radikālas, mākslas un prieka cauraustas pretošanās akcijas, protestējot pret lielvaru “strausa politiku” attiecībā uz klimata pārmaiņām, globālo ekonomikas kursu, sociālo nevienlīdzību, varas un baiļu ideoloģiju. Džons Džordans ir viens no atraktīvo protesta kustību “Atgūsim ielas” un “Slepenā nemierniecisko dumpinieku – klaunu armija” iniciatoriem Lielbritānijā, kas mainīja protestu kultūru un izvērtās par globālām kustībām visā pasaulē.

“Mēs nekad agrāk te neesam bijuši” ir autobiogrāfiska izrāde – lekcija, kurā Džons Džordans dalās savā teju 30 gadus ilgajā aktīvista pieredzē un retoriski jautā, kā saglabāt ticību, drosmi un rīcības spēju. Pusotru stundu garajā izrādē atklājas vesels laikmets, kurā Džordana dzīvesstāsts cieši savijas ar mākslinieciskā aktīvisma neseno vēsturi.

Mākslinieks kopā ar dēlu Džeku, kurš ir izrādes mūzikas autors un izpildītājs, atskatās uz piedzīvoto, organizējot protesta reivu ar 8000 dejotāju uz Londonas apvedceļa, rīkojot pret kapitālu vērstu karnevālu Londonas finanšu kvartālā ar satelītpasākumiem visā pasaulē, par piedzīvoto G8 samitā Dženovā, kura laikā policija smagi savainoja un pazemoja simtiem protestētāju, par policijas aģentu iefiltrēšanos aktīvistu kustībās, par brīdi, kad bailes uzvar pārliecību. Izrādē mijas grēksūdzei raksturīga intīma atklātība, informatīvai lekcijai tuva stilistika, burvju triki, skype saruna ar “Šoka doktrīnas” autori Naomi Kleinu. Šī izrāde ir Džordana uvertīra jaunam protestu vilnim Parīzes klimata samita laikā šīgada decembrī.

Izrādes “Mēs nekad agrāk te neesam bijuši” pirmizrāde notika 2014. gada vasarā Itālijā, pēc tam tā ir izrādīta festivālos Berlīnē, Briselē, Ģentē, Londonā un citur.
Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzē un Ģertrūdes ielas teātrī pirms izrādes.

Pēc izrādēm mākslinieki dosies uz Cēsīm, kur Ruckas muižā vadīs meistardarbnīcu “Māksla, aktīvisms un klimata izmaiņas” 20 māksliniekiem, vides un klimata speciālistiem un aktīvistiem no Latvijas, Čehijas, Somijas un Baltkrievijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+