×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
9. aprīlis, 2018
Drukāt

Dumpis Merkeles partijā: pieprasa atteikties no “atvērto durvju” imigrācijas politikas (3)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Vācijas kanclere Angela Merkele kārtējā CDU sanāksmē.

Tikai mēnesi pēc ceturtā pilnvaru termiņa uzsākšanas Vācijas Kanclere Angela Merkele piedzīvojusi atklātu dumpi pašas vadītās partijas rindās, vēsta konservatīvais tīmekļa žurnāls “Legal Insurrection”.

Aptuveni 100 politiķi, kas pārstāv Merkeles vadītos kristīgos demokrātus (CDU) un viņu Bavārijas māsaspartiju – Kristīgi sociālo savienību (CSU), sestdien bija pulcējušies uz sanāksmi Švetcingenē, kur viņi nāca klajā ar dokumentu, kurā konservatīvie aicināti atgriezties pie savām kristīgajām vērtībām.

Dumpinieki, kurus atbalsta arī vairāki ietekmīgākie CDU/CSU politiķi, tostarp pašreizējais veselības ministrs Jenss Špāns, pieprasa atteikties no Merkeles piekoptās atvērto durvju politikas imigrācijā un cer viņu gāzt no CDU līderes krēsla.

“Viens no kustības mērķiem ir partijas kongresā rudenī atcelt Merkeli no [Kristīgo demokrātu] savienības priekšsēdētāja amata,” vēsta Vācijas sabiedriskā raidorganizācija “Deutsche Welle” (DW).

Sanāksmes dalībnieki ar vētrainiem aplausiem sveica Špāna uzstāšanos, kurā viņš aicināja atgriezties pie “saprātīga liberāla konservatīvisma”.

Dumpinieki, kas sevi dēvē par “Vērtību savienību” (“WerteUnion”) aicina CDU/CSU pievērsties ģimenes vērtībām, ierobežot imigrāciju, atjaunot obligāto karaklausību un likvidēt dubultās pilsonības institūtu.

“Konservatīvo manifestā”, kas apstiprināts grupas sanāksmē, uzsvērta laulības un ģimenes nozīme, norādot, ka “sabiedrības galvenais pamats ir tēvs, māte un bērns”.

Manifests arī aicina “kritiski izvērtēt islāmu”, norādot, ka tam piemīt “duāla iedaba” – “islāms ir ne tikai reliģija, bet arī politiska ideoloģija”.

Dokumentā atzīts, ka “islāma ekstrēmisms un šariats nav savienojams” ar Vācijas konstitūciju un tāpēc nevar būt piederīgs Vācijai.

“Vērtību savienība” norādījusi, ka Merkeles lēmums 2015.gada rudenī atvērt Vācijas robežas nekontrolētai masu imigrācijai, bijis “nelikumīgs un nepareizs” un ka nelegālie imigranti ir nekavējoties jāizraida.

“Konservatīvo manifestā” pieprasīts arī pildīt NATO dalībvalstu 2002.gadā Prāgā panākto vienošanos un palielināt aizsardzības izdevumus vismaz līdz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), pret ko iebilsts CDU/CSU pašreizējie koalīcijas partneri sociāldemokrāti (SPD).

Lai gan CDU/CSU uzvarēja pagājušā gada septembrī notikušajās Bundestāga vēlēšanās, paverot Merkelei ceļu uz ceturto pilnvaru termiņu kanclera krēslā, konservatīvo sniegums bija vājākais kopš 1949.gada.

Daudzi CDU un CSU biedri ir pārliecināti, ka konservatīvi noskaņotie vēlētāju ir vīlušies pārāk centriskajā kursā, kuru kristīgie demokrāti uzņēmuši Merkeles vadībā.

Tas licis daļai CDU/CSU elektorāta pieslieties pret imigrāciju krasi noskaņotajai eiroskeptiķu partijai “Alternatīva Vācijai” (AfD), kas, iegūstot 12% balsu, pirmo reizi iekļuvusi Bundestāgā un, SPD piekrītot atgriezties “lielajā koalīcijā” ar CDU/CSU, kļuvusi par galveno opozīcijas partiju.

Ar Merkeles politiku neapmierinātie partijas biedri ir pārliecināti, ka vēlētāju uzticību iespējams atgūt, vienīgi atgriežoties pie tradicionālās konservatīvo politikas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Kartejajais pseidodemokratijas paraugs.Mutti Theresa ir jatiesa par Eiropas Valstu un tautu eksistences apdraudesanu iepludinot Eiropa islamistu galvugriezeju ordas.

 2. par LETAS stilu un LA žurnālistu mazspēju ... Atbildēt

  LETAS neoliberālisma ideoloģijas sludināsana ir katrā rakstā. Arī šajā, izvēlotiues vārdus, nosodījumi u.t.t. vārdu sakot, smadzeņu skalošana, bet nevis sausa objektīva informācija. Bēdīgi, ka LA sīkiem solīšiem skrien pakaļ šai ievazātajai slimībai – neoliberālismam. Pretīgi, LA, nesauciet sevi par patriotisku, nacionālu vērtību pārstāvošu plašsaziiņu, – tie ir meli!

 3. Roterdamas visgudrākā Anna Atbildēt

  tā, kas politiku studējusi – jā tā pati Anna Ulla Rone, aicināta komentēt ungāru, itāļu un austriešu tautu netoleranto antimigrācijas izvēli. Lūdzu paskaidrot arī Merkeles nesenās 6 mēn. grūtības valdības veidošanā un šībrīža pretMerkeles nostāju.
  Arī māte Ināra Rubene varētu paust savu viedokli.
  Abas kārklueiropietes tādas klusas kļuvušas velkomisma jautājumos. Vai mainījušies uzskati?

Draugiem Facebook Twitter Google+