Latvijā
Kriminālziņas

Dundagas novadā divās privātmājās atrod iespaidīgus ieroču krājumus 1

Foto Valsts policija

Divās privātmājās Dundagas novadā izņemts liels apjoms dažādu šaujamieroču un to sastāvdaļu, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

11.oktobrī likumsargi, veicot virkni izmeklēšanas darbību divu kriminālprocesu ietvaros, divās dzīvojamās mājās Dundagas novadā atrada un izņēma dažādus šaujamieročus un to sastāvdaļas. Ierodoties adresēs, VP darbinieki konstatēja, ka privātmāju teritorijās šaujamieroči un to sastāvdaļas ne tikai tika glabātas, bet arī pašrocīgi izgatavotas, pārveidotas un atjaunotas.

No nelikumīgās aprites Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki izņēma 1120 dažāda kalibra šaujamieroču munīciju, četras pistoles, trīs karabīnes, vienu ložmetēju, automātu un dažādas šaujamieroču sastāvdaļas.

Par pretlikumīgu ieroču apriti uzsākts kriminālprocess pret 1962., 1970., 1973. un 1981.gadā dzimušiem vīriešiem. Divi no viņiem – 1970. un 1973. gadā dzimušie vīrieši – iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Saistībā ar notikušo kriminālprocesos tiek turpināta izmeklēšana par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča izgatavošanu, remontēšanu, glabāšanu vai realizēšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Lorem ipsum
FOTO: Leta
LA.lv