×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. oktobris, 2013
Drukāt

Dundagas novadā vētra radījusi zaudējumus vismaz 20 000 latu apmērā

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

A young boy climbs on a fallen tree on a fallen tree in Oakwood following a storm in Hartley Wintney, in Hampshire, west of London, on October 28, 2013. More than 300,000 homes were left without power across northern Europe and trains and planes cancelled as a fierce storm battered the region, leaving at least three people dead. AFP PHOTO / ADRIAN DENNIS

Dundagas novadā naktī uz otrdienu piedzīvotā vētra radījusi zaudējumus 20 000-30 000 latu apmērā. Pašvaldība cer, ka vismaz daļēji šos zaudējumus kompensēs valsts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, atzina Dundagas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns (“Strādāsim kopā”).

Apdzīvotās vietas piekrastē joprojām ir bez mobilajiem sakariem, bet bez elektrības joprojām ir apmēram 30% novada iedzīvotāju – galvenokārt piekrastē. Pašā Dundagā elektrības piegāde vakar ir atjaunota. Elektrības pārrāvumu ļoti stipri izjūtot arī uzņēmuma “Līcis 93” zivju pārstrādes cehs Kolkā. Elektrības trūkumu sāpīgi izjūt arī zemnieku saimniecības, kurās ir slaucamas pārdesmit govis, bet nav pašiem sava ģeneratora, atzina Laicāns.

Dundagas novadā vētrā daudz lūzuši koki, radot postījumus arī kapsētu teritorijās. Vētrā cietušas divas mājas – Dundagā daudzdzīvokļu mājai vienā galā daļēji norauts jumts, bet Jaundundagā koks uzkritis kādai pašvaldībai piederošai vairāku dzīvokļu mājai, sabojājot to tik stipri, ka ēku, kas jau līdz tam bijusi sliktā stāvoklī, vairs neesot nozīmes atjaunot.

Par laimi, cietušo nav – vētras brīdī mājā atradušies trīs cilvēki, bet pavisam tajā dzīvojuši pieci iemītnieki. Pašlaik viņi mitinās pie radiem vai paziņām. Pašvaldība viņiem plāno piešķirt citus mitekļus, kā arī izmaksāt katram 200 latu pabalstu.

Laicāns lēš, ka vētras postījumi varēja būt vēl lielāki, bet daudzos gadījumos koki krituši veiksmīgi, nesabojājot īpašumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+