Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
5. septembris, 2016
Drukāt

Dundagas pusē bērnam tuvākais transports uz skolu 11 km attālumā (3)

Foto - - LETAFoto - - LETA

Pašvaldībām ir jānodrošina iespējas bērniem nokļūt skolā, šorīt LTV “Rīta panorāmā” uzsvēra tiesībsargs Juris Jansons.

Jansons atzina, ka Tiesībsarga birojs ik pa laikam saņem sūdzības par to, ka netiek nodrošinātas iespējas bērniem nokļūt līdz skolai. Reizēm, lai arī mazāk, tiekot saņemtas sūdzības par bērnu-invalīdu iespējām nokļūt skolā.

Tiesībsargs uzsvēra, ka normatīvie akti diezgan skaidri nosaka, ka pašvaldībai bērnu nokļūšana skolā ir jānodrošina. Viņš kā piemēru minēja tiesas spriedumu, ar kuru Dundagas pašvaldībai uzdots attiecīgs pienākums. Konkrētajā gadījumā bērnam tuvākais sabiedriskais transports esot 11 kilometru attālumā no mājas.

Pašvaldība šajā gadījumā atrunājusies, ka tai trūkst naudas transporta nodrošināšanai, taču tiesībsargs ir pārliecināts, ka pašvaldībām kopā ar vecākiem šādā gadījumā jāmēģina rast kādi citi abas puses apmierinoši risinājumi.

Savukārt skolas formu ieviešanā Jansons problēmas nesaskata, jo lēmumus pieņem paši vecāki vecāku padomes sēdēs kopā ar skolas administrāciju.

Skolas formas piegādā dažādi uzņēmumi, tātad arī konkurence esot, savukārt mazturīgajiem iegādāties formas ir jāpalīdz pašvaldībām, sprieda tiesībsargs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Autobusam 11 km braukt dažu bērnu pēc ir idiotisms. Vecāki pēdējā laikā tikai palielina savas prasības, bet savu atbildību vispār nevērtē. Lai paši arī ved.

  2. Smieklīgi!!! Trūkst naudas!!! Atbrauciet mīļie reportieri, žurnālisti uz Dundagas pašvaldību un uzdodiet jautājumus,kur viņiem radās nauda,lai nopirktu jaunu automašīnu Ziemeļkurzemes galvenajam Bāliņa kungam??? Jautājums,vai tas viņam ir privātais auto vai darba,jo viņš braukā ar viņu arī brīvdienās un darbadienu vakaros.Varbūt tagad mēs parastie mirstīgie arī varam iet un pašvaldībai palūgt lai nopērk privātās automašīnas par brangām summiņām.Tas ir ārprāts kas notiek pašvaldībās? un ar to sadzīvojam un klusējam Dundagā!!!

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+