Kultūra
Māksla

Durbē norisināsies “Atvērtība ir vērtība” radošā darbnīca “D/z/eja”0

Publicitātes foto

Sestdien, 19. oktobrī, plkst. 13 Durbes muzejā notiks trešā Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) informatīvās kampaņas “Atvērtība ir vērtība” un “Kim?” Laikmetīgās mākslas centra kopīgi rīkotā radošā darbnīca “D/z/eja”, informē Kampaņas pārstāve Agnese Ruberte.

Darbnīca notiks festivāla “Zemlika” ietvaros, un tajā piedalīties aicināti mākslas apvienības MASLO dalībnieki, kuri pēta aktualitātes mūsdienu krievu kultūrā.

“Kim?” Laikmetīgās mākslas centra izpilddirektore Laima Ruduša: “Lai gan šī ir pēdējā radošā darbnīca “Atvērtība ir vērtība” radošo tikšanos ciklā, “D/z/eja” ir par ilgtspējīgu sadarbību un par turpinājumiem.

Šoreiz atkāpjamies no idejas par svešinieku sastapšanos un pievēršamies pagrīdes kustībām ar līdzīgiem mērķiem. Domājot par mazākumtautību un laikmetīgās mākslas saskares punktiem, šādas iniciatīvas un tikšanās jau notiek, tikai ir būtiski tām dot skatuvi, atbalstu un redzamību.”

Šī iemesla dēļ “Kim?” uzaicinājusi apvienību MASLO, kuri pēta jauniešiem svarīgo un aktuālo mūsdienu krievu kultūrā.”

Mākslas apvienība MASLO ir seši jauni cilvēki no Latvijas, Krievijas un Ukrainas – Kalerija Zakrotski, Daniels Ravinskis, Ņikita Andrejevs, Emilija Karetnikova, Darja Prokazova un Pāvels Mers.

Viņus vieno Aleksandra Puškina “Pasaka par zvejnieku un zivtiņu”, slavenais stāsts par zelta zivtiņu, kas savā īpašā veidā ir nozīmīgs katram MASLO dalībniekam. “Šī darba galvenā problemātika ir tā, ka cilvēks vēlas daudz lietu, mēģina pārņemt kontroli pār brīnumu un galu galā paliek bez nekā. Mēs to redzam kā laikmetīgu problēmu, kas saistīta ar pārmērīgu resursu patēriņu,” stāsta jaunie mākslinieki.

Durbē iecerētajā performancē un darbnīcā notiks dzejas lasījumi ar komentāriem par darba sižetu un faktiem par vides piesārņojumu, kā arī dziedājumi, dejas un video ar daļēju tulkojumu latviešu valodā. Pēc iesaistošām performancēm plānota mākslinieku saruna ar skatītājiem.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Atklās Gitas Sprinces gleznu izstādi
16 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Foto: Atvērta leģendārā kino operatora Valda Eglīša trešā grāmata par profesijas noslēpumiem
1 diena
LE
LETA
Kultūra
“Zelta globusu” nominantu vidū dominē “Marriage Story”
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Vienmēr esmu bijusi politiska”. Saruna ar Alīdi Ausmu Forstmani no Kanādas
Intervija 5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns noliedz savu ietekmi uz ASV lēmumu vērst sankcijas pret Lembergu 1
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Latvijas florbolistes kapitulē titulētajai Zviedrijai, bet iemet goda vārtus
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Berlīne izsludina “klimata ārkārtas stāvokli”
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Burovs: Plāns pārņemt Rīgas ostu valsts pārziņā ir “tālu no saprāta robežām” 1
5 stundas