Mobilā versija
+3.1°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
6. novembris, 2016
Drukāt

Durbes pils kalpu mājas jumts – kā jauns!

Foto: Tukuma novada domeFoto: Tukuma novada dome

Pabeigti Durbes pils kompleksa kalpu mājas jumta rekonstrukcijas darbi, kas izmaksāja 30 127 eiro, aģentūra LETA uzzināja Tukuma novada pašvaldībā.

Darbu laikā veikta jumta konstrukciju nostiprināšana, atsevišķu konstrukciju un to daļu demontāža un pastiprināšana.

Durbes muižas centra apbūvi apsaimnieko pašvaldības iestāde Tukuma muzejs. Durbes pilī atrodas ekspozīcijas, savukārt bijusī klēts un kalpu māja tiek izmantota kā muzeja priekšmetu krātuve un restaurācijas darbnīcas.

Tehniskās apsekošanas atzinumā tika konstatēts, ka zudusi jumta siju un spāru savienojumu mezglu nestspēja, sabrukusi mūra dzega un jumta konstrukcija ir dzīvībai bīstama, tāpēc neatliekami bija nepieciešana pagaidu balstu un stiprinājumu izbūve. Saskaņā ar izstrādāto Durbes muižas kalpu mājas restaurācijas un glābšanas projektu ēkā veikta nozīmīgo jumta konstrukciju nostiprināšana, atsevišķu konstrukciju un to daļu demontāža un pastiprināšana, lai novērstu avārijas vai pirmsavārijas stāvokli.

Kalpu mājas jumta atjaunošanas darbus veica SIA “Kaskāde 19”. Kopējās projekta izmaksas ir 30 127 eiro, no kuriem 15 000 eiro ir Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas finansējums.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+