Latvijā
Kriminālziņas

Dūriens tieši sirdī0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Fotolia

Dūriens tieši sirdī. Pēdējos gados nereti šādi no sievietes rokas iet bojā vīrieši, kopīgi lietojot alkoholiskus dzērienus.

Ventspilī, Fabrikas ielā pagājušā gada 21. decembrī īsi pirms diviem naktī 51 gadus vecā Elza tieši tā nogalināja savu paziņu, 62 gadus veco Visvaldi. Pagājušajā piektdienā šo lietu sāka izskatīt Kurzemes rajona tiesa Liepājā.

Visvaldis dzīvoja dzīvoklītī. Tajā viņam atļāva iemitināties Alvis, invalīds, ar kuru viņš bija iepazinies patversmē. Zinot, ka Alvis dzīvo patversmē, pašvaldība bija viņam piešķīrusi mājokli, kurš uz laiku bija palicis tukšs, kad vīrietis aizbrauca uz Vāciju. Tad nu arī pie Visvalža uzradusies Elza.

Kad Elza bija Visvaldi sadūrusi, viņa vērsās pēc palīdzības pie kaimiņa, kas sazvanīja Neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Kā tiesā liecināja ārsta palīdze Sanda, kad viņa ieradusies dzīvoklī, Visvaldis jau miris gulējis uz grīdas, uz matrača vienā T-kreklā. Krūšukurvī bijusi centimetru plata brūce, bet asinis nekur neredzēja.

Elza bijusi stiprā alkohola reibumā, stāstījusi, ka bijis atnācis kāds čigāns, kurš prasījis cigaretes un pēc tam Visvaldi piekāvis. Elza aizgājusi gulēt, bet naktī pamodusies un nevarējusi saprast, kāpēc nevar Visvaldi pamodināt…

Saistītie raksti

Policija un prokuratūra gan Elzai nenoticēja. Arī pati sieviete tiesā no versijas par čigānu atteicās: Visvaldis viņai uzmācies, viņa divreiz viņu atgrūdusi, bet trešo reizi atgrūdusi ar roku, kurā bijis nazis. Nebijusi doma nogalināt, sadurt sanācis netīši.

Tiesa, oficiāli Elza vēl nav nopratināta. Vispirms vēl jānopratina divi liecinieki. Tiesvedība atsāksies vasarā. Elza atrodas Liepājas cietumā.

LA.lv