×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. februāris, 2014
Drukāt

Dursupē atklāj jaunatnes sporta un atpūtas centru

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien Balgales pagasta Dursupē oficiāli atklāts jaunatnes sporta un atpūtas centrs, kas priecēs ne tikai sportiskākos iedzīvotājus, bet arī Dursupes pamatskolas skolēnus, jo šeit norisināsies fizkultūras stundas, portālu “LA.lv” informēja Talsu novada pašvaldības izpilddirektora padomniece sabiedrisko attiecību jomā Ivonna Vicinska.

Centra atklāšanā pulcējās Talsu novada domes deputāti, vietējie iedzīvotāji, Dursupes pamatskolas skolēni un sporta entuziasti no citiem pagastiem. Jauno centru iesvētīja Nurmes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Valdis Podziņš.

Savukārt simboliskā sarkanās lentes griešana šoreiz uzticēta Talsu novada domes priekšsēdētāja vietniecei Sandrai Pētersonei un Lauku atbalsta dienesta (LAD) Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītājai, Talsu novada domes deputātei Juzefai Kļavai.

“Mūsu novadā, šoreiz Balgales pagastā, tiek atklāta skaista sporta zāle, kurai jāpulcē aktīvos cilvēkus dažādās jomās – izglītībā, kultūrā un sportā. Šodien es jums visiem gribu vēlēt veiksmi, izdošanos un jaunas radošas idejas jūsu turpmākajā ceļā. Lielisks darbs, kas padarīts!” klātesošos uzrunāja Pētersone.

Projekta īstenošana paredzētajā termiņā dažādu apstākļu dēļ kavējās. Ēkas nodošanas termiņu nācās pagarināt trīs reizes. Uzsākot būvdarbus, būvuzņēmējs informēja pasūtītāju, ka tehniskajā projektā nav veikta ģeoloģiskā izpēte, tāpēc, uzsākot pamatu betonēšanu, būvbedrē uzkrājās liels daudzums gruntsūdeņu.

Pēcāk atklājies, ka projekta autors tehniskajā projektā nav iekļāvis griestu montāžu ģērbtuvēs un dušas telpās, nav atrisināts jautājums par lietus ūdeņu kanalizācijas novadīšanu, nav paredzēta ēkas fasādes laukuma. Savukārt, veicot katlu mājas izbūvi un katlu uzstādīšanu, atklājies, ka tehniskajā projektā nav iekļauta izplešanās trauku izbūve katlu mājā, kas būtiski palielina ekspluatācijas risku.

Saistībā ar traģiskajiem notikumiem Zolitūdē veikalā “Maxima” neatkarīga testēšanas laboratorija pārbaudījusi ēkas būvkonstrukcijas un sniegusi atzinumu, ka visas metāla konstrukcijas atbilst projektā paredzētajām. Arī šis process aizkavēja ēkas nodošanu ekspluatācijā.

Pēc nepieciešamās dokumentācijas parakstīšanas būvuzņēmējs 30. janvārī saņēmis atzinumu no Valsts ugunsdzēsības dienesta par ēkas gatavību ekspluatācijai – objekts nodots ekspluatācijā 5. februārī.

Komentējot ieilgušo ēkas tapšanas procesu, Talsu novada pašvaldības jurists Andis Ūsiņš skaidro, ka 2013.gada sākumā slēgtie līgumi un papildus vienošanās – gan būvniecības darbu veikšanai, gan autoruzraudzībai un būvprojekta izstrādei – saturiski noslēgti ar nosacījumiem, kas pašvaldībai, kā pasūtītājam nedeva iespējas nodrošināties par līguma nosacījumi neizpildi.

Jau vēstīts, ka 2013. gada 21. janvārī pēc atklāta konkursa tika noslēgts būvdarbu līgums ar iepirkumā uzvarējušo apvienību SIA “ECC” un SIA “Inženiertehniskās būves” par projektu “Jaunatnes sporta un atpūtas centra būvniecība Balgales pagastā”. Projekta būvuzraudzību nodrošināja SIA “Andri SG”, bet autoruzraudzību – būvprojekta izstrādātājs SIA “REMM”.

Kopējās projekta izmaksas ir 541 540,44 eiro, tostarp 165 480 eiro ir LAD administrētais Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+