×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Agris Liepiņš: Latvija esot klusa un miermīlīga ES valstiņa, kur apmesties (8)

Foto - LETAFoto - LETA

1919. gadā, mūsu valsts pirmajos pastāvēšanas mēnešos, vērojot vācu kolonistu nometināšanu Kurzemē, Kārlis Skalbe rak­stīja: “Visa šī brīža politika ir saņemama divos vārdos: aizveriet durvis! (..) Durvis uz Kurzemi vēl arvienu ir vaļā, un pa viņām plūst iekšā visas pasaules salašņas. Ja mēs gribam būt saimnieki savā mājā, tad – aizvērsim durvis!”

Pēc pāris gadiem mēs svinēsim Latvijas valsts simtgadi, bet liekas – šie vārdi teikti šodien! Jau vairākus gadus Latvijā tirgo termiņuzturēšanās atļaujas un pagājušogad drošības iestādes bija spiestas atzīt, ka atļauju saņēmējus nav viegli izkontrolēt, jo viņu skaits ir pārāk liels. Tāpat drošībnieki atzina, ka šie īpašumu pircēji, izmantojot viņiem pieejamos finanšu resursus, var nākotnē radīt nopietnus draudus Latvijai, atbalstot pret Latvijas valsti vērstas kustības. Katru gadu atļauju saņēmēju skaits pieaug un veido apjomīgu imigrāciju no trešajām valstīm, galvenokārt no Krievijas.

Šobrīd masu mediji ziņo – sakarā ar karadarbību Ukrainā un agresorvalsts Krievijas iespējamo starptautisko izolāciju būtiski pieaugusi Krievijas pilsoņu vēlme iegādāties īpašumus Latvijā. Te esot klusa un miermīlīga Eiropas Savienības valstiņa, kur apmesties.

Šos viesiedzīvotājus par “pasaules salašņām” nenosauksi, jo viņi ir salīdzinoši turīgi, bet pievērsīsim uzmanību kādai citai masu medijos izskanējušai ziņai – atbalsts Putina politikai Krievijā pēdējā pusgadā ir dubultojies un nu jau sasniedzis gandrīz deviņdesmit procentus! Diez vai termiņuzturēšanās atļauju pircēji visi kā viens bēg no Putina režīma. Vismaz daļa noteikti ne, un, turpinot šādu politiku, mēs riskējam no klusas ES valstiņas pārvēr­sties par Doņecku. Ukraina nespēj kontrolēt savu robežu, caur promaskavisko bandu sagrābtajiem robežpunktiem valstī ieplūst krievu diversanti. Latvija arī nav spējīga izsekot, kādi ir uzturēšanās atļauju pircēju patiesie nodomi un caur mūsu politiķu dāsni atvērtajām durvīm valstī ieplūst nezināmas izcelsmes nauda un citas, mums ne visai draudzīgas, valsts pilsoņi. Fakts, ka krieviem ir nauda, vēl nenozīmē, ka viņi nav uzticīgi Putinam un Krievijas prezidenta murgainajām idejām par krievu pasaules nostiprināšanu un sadalītās krievu tautas atkalapvienošanu vienā valstī.

Uzturēšanās atļauju tirdzniecību izdomāja apsviedīgais un naudu mīlošais politiķis Ainārs Šle­sers, kurš neslēpj vēlmi nākamajās Saeimas vēlēšanās atgriezties politikā un neiebilst to darīt kopā ar prokremlisko “Saskaņu”. Tomēr nemetīsim akmeni vienīgi “buldozera” dārziņā, par uzturēšanās atļauju tirdzniecību kopā ar saskaņiešiem draudzīgi nobalsoja gan “Vienotība”, gan zaļzemnieki un nu jau izjukusī Reformu partija. Pret to iestājās vienīgi Nacionālās apvienības deputāti. Līdz šim viņu viedoklis tika pieciests kā zobu sāpes, bet laiki mainās. Kad NA deputāti aicināja atbalstīt Latvijas uzņēmējus un pirkt Latvijā ražotu preci, par viņiem smīkņāja – globalizācijas laikmetā ir nenopietni stāstīt nacionālpatriotiskas pasaciņas, mums ir brīvais tirgus utt. Tagad premjerministre Straujuma pati aicina iedzīvotājus iegādāties Latvijas preci. Kad Nacionālās apvienības deputāti aicināja aizliegt Krievijas propagandas kanālu translāciju, par viņiem spurdza – 
interneta laikmetā kaut ko aizliegt var tikai pastaliņās čāpojoši bāleliņi. Tagad valdošās partijas atzīst – nekontrolēta citas valsts propaganda nav vēlama un katrai valstij jārūpējas par savu informatīvo telpu. Varbūt sagaidīsim, kad valdošās partijas aicinās pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju tirdzniecību. Laiks rādīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Pārāk nopietna problēma,lai to šobrīža saspringtajā situācijā neņemtu vērā,4.oktobrī dodoties vēlēt 12.Saeimu! Diemžēl,nevaram vairs gaidīt,ko “laiks rādīs”! Pārāk ilgi jau esam gaidījuši!

 2. “Agris Liepiņš: Latvija esot klusa un miermīlīga ES valstiņa, kur apmesties””

  Tas gan kaut kā “neiet kopā” ar mūžīgajām vaimanām pašu mājās un pasaulē par fašisma atdzimšanu,rusofobiju un otrās šķiras pilsoņu apspiestību Latvijā.Tad jau sanāk,ka Ždanoka un visi viņas plineri ir meļi.

 3. “Agris Liepiņš: Latvija esot klusa un miermīlīga ES valstiņa, kur apmesties”
  —————-
  Izejot no šīm pozīcijām “putinososi” Latvijā ar Krievijas “krievu pasaules” ideologisko bagāžu ir pieņēmuši lēmumu latviešus drāzt, ka mazos “ezīšus”. Visu to mēs redzam un jūtam ik dienas, no valdošajām partijām. Eiropas lielvalstis ar Merkeli smīkņā, un uzskata, ka Baltijas valstīm un Polijai nepienākas kādas NATO bāzes, jo redziet tas nepatiks fašistiskajai Krievijai un “krievu pasaules” stutētājiem Latvijā. Latvija, kas ar tevi ir noticis! Deviņdesmitajos gados mēs spējām paveikt priekš savas tautas un valsts, bet šodien esam palikuši kusli, padevīgi un vienaldzīgi. Mēs pakļaujamies kaut kādiem pētījumiem, kas ir politiski tendēti vienos vārtos, tas ir “krievu pasaules” vārtos, kur tiek parādīts, ka Latvijas visas nacminoritātes vairakumā ir lojālas Latvijai. Ir viens kāzuss, ka visas nacminoritātes ir saliktas vienā katlā. Es dziļi šaubos vai tadas nacminoritātes ka lietuvieši, igauņi, tatāri, ukraiņi čigāni un čečeni ir pret Latvijas valsti un ir nelojāli un neuzticami. Es nevaru teikt to pašu par krieviem LAtvijā. Vinu lojalitāte mēs esam redzējuši, dzirdējuši un jutuši visus iepriekšējos gadus. Ar šo krievu grupu es neietu atbildīga kauja par savu dzimteni Latviju, jo šie cilvēki ir piesātināti “krievu pasaules” infekciju, un izdevīgā brīdī ietrieks man mugurā dunci. Tekts skarbi, bet es tā jūtu ikdienas, un lai man piedod.

 4. Nav tādu vārdu kā “NAV” un NAV VIEGLI”!!! NAV neviena varda, kas sāktos ar zilbīti “ne”!!!Ir VIENĪGI NEvēlēšanās UN NEgribēšana STRĀDĀT!!! Ir VĒLME šeit visu iztirgot un PĀRDOT, PĀRDOT un vēlreiz PĀRDOT nekontrolējot, KAM KO un KAD PĀRDOD…Ieraugot NAUDU, acis kā APAKSTASĪTES un viss parējais ir otršķirīgs…Cik reizes neesmu lasījusi tais pašos komentāros SKATĪSIES, IZSVĒRT, STRĀDĀT SAVAS VALSTS LABĀ UN PLĀNOT VISMAZ 5 GADUS UZ PRIEKŠU VALSTS ATTĪSTĪBU, BET KURLIE NESADZIRĒJA, AKLIE NEREDZēJA, SLINKIE NEGRIBĒJA… Nesaprotu tagadējo darbošanas “imitāciju” PIRMS vēlēšānām!??? ĀĀA!!!! Gribas ATKAL SAEIMĀ un TAD VARĒS TURPINĀT LATVIJAS IZNĪCĪBAS CEĻU???! DOMĀJU (un ne jau tikai es!), ka EKSPERIMENTU LAIKS IR PAGĀJIS, KUNGI UN DĀMAS!!! Ja gribam izdzīvot, eksistēt un ATTĪSTĪTIES turpmākā nākotnē, JĀMAINĀS KARDINĀLI UN GALĪGI!!! Bet JŪS NEMAINĪSIETIES, jo esat sapinušies savos melos un pretīgajos NEDARBOS PRET LATVIJU!!! NA esat TIKAI PAZEMOJUŠI, IZSMĒJUŠI, APMELOJUŠI un no tās VISU LAIKU CENTUŠIES NOVIRZĪT ELEKTORĀTA PRĀTUS SEVIS LABĀ!? Ar nedomājušiem vēlētājiem jums ir arī izdevies (lasu komentāros uzbrukumus NA!)… ESMU PAR LĪDZĪGU BLAKUS ATRAŠANOS NEVIS PRETĪGIEM MELIEM, KUNGI un DĀMAS!!! Labāk paklusēt melu vietā!!! ZZS – NEPIESAVINATIES CITU NOPELNUS!!!

 5. Liepiņa kungs visu salicis ”pa plauktiņiem” pareizi, tikai šaubos vai to novērtēs liela daļa vēlētāju.

 6. latviesi izvelejusies necelt razotnes,bet iznicinat esosas,naudu aiznemties lai pirktu apsaubamu importa preci.Kangaru mudinati latviesi izàrdod savu zemi ,jo to tacu nekur nevarot aiznest un cel villas bagatiem pasaules salasnam,lai velak stradatu pie tiem par kalpiem.

 7. No SAEIMAS man AUSIS DZHINKST DUSI SALDI.

 8. Pilnīgi piekrītu un aicinu arī Vienotībai šo lasīt un varbūr arī ZZS , varbūt sapratīs…
  ”Kārlis Skalbe rak­stīja: “Visa šī brīža politika ir saņemama divos vārdos: aizveriet durvis! (..) Durvis uz Kurzemi vēl arvienu ir vaļā, un pa viņām plūst iekšā visas pasaules salašņas. Ja mēs gribam būt saimnieki savā mājā, tad – aizvērsim durvis!” ” Un tikai tā. Durvis vaļa draugiem un tādiem, kas nav draugi, bet tevi ciena ( ne visi var būt draugi).

Draugiem Facebook Twitter Google+