×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2013
Drukāt

Dvēseles inventarizācija dzimšanas dienā

Foto - www.andriskozlovskis.lvFoto - www.andriskozlovskis.lv

Cirka māksliniece Dzintra Žilde iesaka dzimšanas dienas svin citādi, nekā ierasts. Viņas pasaulē nākšanas diena ir 15. februāris.

 

“Ja mēs visi vienā un tajā pašā dienā pēkšņi sev pajautātu, cik godīgi esam bijuši un ko labu izdevies paveikt, pasaule strauji mainītos uz gaismu. Ir daudz piemērotu brīžu, lai varētu parunāties ar savu sirdsapziņu, lai apstātos un mēģinātu atrast atbildi uz jautājumu, kāpēc esmu ieradies šajā pasaulē. Man jau daudzus gadus iegansts ieiešanai sevī ir dzimšanas diena,” atklāj Dzintras kundze.

 

Dara tā

* Klāju lielo galdu, ap kuru sasēžas ciemos atnākušie. To gan kļūst aizvien mazāk. Pārējās vietās ir galda piederumi tiem, kuru vairs nav. Pretī viņu fotogrāfijas, vēstulītes. Vēlot labu un uzklausot apsveikumus, nosaucu vārdā tās pēdas, ko aizvadītais gads un mīļo piemiņa atstājusi dvēselē.

Saku paldies, ka man joprojām ir iespēja darīt kādam labu. Ar prieku izmantoju to – tā Zvaigznes dienā kopā ar dažiem kolēģiem atkal bijām Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur mazajiem par prieku katrs demonstrējām kādu priekšnesumu.

* Reiz Sverdlovskā, kad manēžas inspektors pieteica manu numuru: nopelniem bagātā māksliniece…, no skatītāju rindām atskanēja pērkondimdošs: Sveiki, Dzintra! Cik ārkārtīgi nozīmīga sajutos, negaidot sapratusi: kādam cilvēkam tobrīd esmu kas vairāk par mākslinieci – vēstnesis no dzimtenes.

* Sportisti, baletnieki vai cirka mākslinieki, kuri ekspluatē savu ķermeni pārslodzēs, to nolieto ātrāk, nekā paredz fizioloģiskais vecums. Taču kārtējā dzimšanas dienā atgādinu sev: nekad nevajag nožēlot izvēli, kam sirds klāt. Nekas šajā pasaulē nav mūžīgs, tāpēc katrs brīdis jāuztver ar pateicību. Dzimšanas diena ir logs, caur kuru lūkojoties, pagātne ar nākotni sadodas rokās, lai ļautu labāk ieraudzīt to laukumiņu tagadnē, uz kura stāvot, joprojām va-
ram būt vajadzīgi citiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+