×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2015
Drukāt

Dvēseliskais koncertstāsts “Vidū pašai dzīvībai!”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dailes teātra aktieri Jānis Paukštello un Inita Dzelme aicina uz dvēselisku koncertstāstu “Vidū pašai dzīvībai”, kurā skan Gaita Lazdāna dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem. “Tas ir stāsts dziesmās un dzejā, jo programma ir piesātināta gan muzikāli, gan dzejā. Tā varbūt nav tipiska izrāde, tāpēc to saucam par stāstu,” atklāj Gaitis.

Tas nebūs parasts stāsts, bet romantikas un mīlestības pilns dvēseļu lidojums. Koncertstāsts “Vidū pašai dzīvībai” sevī ietvers jaunas, vēl nekur neskanējušas, kā arī jau tautā iemīļotas komponista G. Lazdāna dziesmas tikai un vienīgi ar dzejnieka J. Petera dzeju un dziesmu tekstiem. Šī ir pirmā J. Petera un Gaita sadarbība tik lielā projektā, kura pavadošajā sastāvā ir iesaistīti Latvijā pazīstami mūziķi – pianists Artūrs Palkēvičs, saksofonists Zintis Žvarts, basģitārists Aivars Vīksna, ģitārists un dziedātājs Mārtiņš Taranda, bundzinieks Edgars Raila un jauniešu kora “Balsis” vokālā grupa Inta Teterovska vadībā.

Pirms četriem gadiem Gaitis, J. Peters un J. Paukštello sāka domāt par šo koncertstāstu. “Ar dzejnieku J. Peteru sadarbība aizsākās pēc koncerta Dailes teātrī, uz kuru J. Paukštello bija uzaicinājis dzejnieku. Tur mēs arī iepazināmies. Tad sekoja tikšanās kādā kafejnīcā, parunājāmies par šo un to, un J. Peters man iedeva dzejoļu krājumu. Tur viņš bija atzīmējis dzejoļus, kuriem vēl nebija uzrakstīta mūzika un viens no tādiem bija “Ielūgums”. Manuprāt, “Ielūgums” nu ir pārtapis par skaistu dziesmu, tad radās doma par koncertprogrammu un jauna CD albuma ierakstu, kurā būs dzirdamas manas melodijas ar J. Petera dzeju,” radošos aizsākumus atceras Gaitis. Viņam tā bija pirmā lielā pieredze rakstīt mūziku dzejai. “No vienas puses bija viegli, jo J. Petera dzeja jau arī bija tā, kas mani iedvesmoja! Tiešām – tā notiek. Tu lasi dzejoli un sāc spēlēt, un viss raisās vaļā kā kamols un skanēdams ripo uz priekšu,” smaidot teic Gaitis un piebilst: “No otras puses, ir jāveido aranžējumi un ieraksts, kas prasa daudz enerģijas un laika. Protams, pati koncertprogramma un viss, kas saistīts ar to, arī ir darbietilpīgs process! Tā ir sanācis, ka esam sev uzlikuši plecos pamatīgu nesamo, taču klausītāju labās atsauksmes, komplimenti un sajūta par to, ka viss izdodas, dod spēku un iedvesmu!”

Skatītājiem bijis nepieciešams tāds dvēselisks muzikālais stāsts, turklāt duetā kopā ar Initu, apliecina J. Paukštello: “Es ļoti labi jūtu skatītāju, un negadās bieži, ka pēc dzejoļiem skatītāji aplaudē, tas ir patiesi liels gandarījums. Es runāju dzeju un sapratu, ka man vajag dvēseli blakus. Iespējams, ka bija vairākās kandidatūras, bet tad, kad pateica, ka tā būs Inita, man nepieklājas tādas emocijas laist vaļā, bet man nav ko slēpt, man viņa patīk jau no tā brīža, kad ienāca teātrī.” Arī Inita neslēpj, ka viņai ir liels prieks būt daļai no šīs radošās komandas un strādāt kopā ar kolēģi. Šī viņai ir pirmā pieredze dzejas lasījumos. Iespējams, vēl pirms gada viņa nebūtu tam bijusi gatava, bet tagad jūt – ir īstais brīdis!

Kad māksliniekiem jautā, kas tad ir vidū pašai dzīvībai, J. Paukštello nevilcinoties teic: “Dvēsele!” Īsi, kodolīgi un patiesi. Viņi ir pārliecināti, ka šis ir stāsts par mums visiem! Bet dzejnieks par šo radošo projektu neslēpjot nosaka: “Ir gandarījums, kad tiek lasīta dzeja. Vieni vienīgi dziesmoti koncerti ir vienmuļi. Kad tiek lasīti dzejoļi, arī dziesmas kļūst interesantas.”

Līdztekus J. Petera mīlas dzejai abu aktieru izpildījumā skanēs gan J. Paukštello, gan Initas solo dziesmas un, protams, dziesmas duetā – “Ielūgums”, “Strazda dziesma”, “Nakts Vecrīgā”, “Tavs tuvums”, “Vidū pašai dzīvībai”. Tās ir tikai dažas no gandrīz divu stundu garās koncertprogrammas. Mākslinieki un viņu radošais kolektīvs atzīst – šis būs romantikas un mīlestības pilns dvēseļu lidojums.

Koncertstāsta režisors ir Valdis Lūriņš. Kā īpašie viesi koncertā dziedās arī bērni no dažādām vokālajam studijām – Liepājā vokālais ansamblis “Gaismiņa”, Ventspilī popgrupa “Jūras akmentiņi”, Cēsīs popgrupa “Hey”, Jēkabpilī vokālais ansamblis “Ding Dong”, bet Rīgā vokālā studija “Tev un man”.

Koncertos tiks prezentēts arī J. Paukštello jaunais CD albums, kurā ir iekļautas desmit dziesmas ar J. Petera vārdiem, kuru mūzikas autors ir G. Lazdāns.

Varbūt noder!

3. X. 19.00 Liepājas Olimpiskajā centrā “Rožu zāle”

10. X. 19.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti”

18. X. 17.00 Cēsīs Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

24. X. 17.00 Jēkabpilī Krustpils kultūras namā

29. X. 19.00 Rīgā koncertzālē “Rīga”

Biļetes – “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 – 12

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+