×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

“Dvēseļu puteni” cer pirmizrādīt 2018. gada 18. novembrī (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Režisors Dzintars Dreibergs.

Filmas “Dvēseļu putenis” pirmizrāde iecerēta 2018. gada 18. novembrī, atzīmējot Latvijas simtgades svētkus, aģentūrai BNS pavēstīja filmas sabiedrisko attiecību konsultante Marta Krivade.

Režisors Dzintars Dreibergs trešdien iepazīstināja ar filmas “Dvēseļu putenis” komandu un filmas plānoto tapšanas gaitu.

Šogad plānoti filmas sagatavošanās priekšdarbi – detalizēta scenārija izstrāde, aktieru atlase, kurā tiks iesaistīta arī jaunsardze, kā arī potenciālo kino projekta atbalstītāju un sponsoru uzrunāšana, bet 2016. un 2017. gadā notiks aktīvākais filmēšanas un montāžas darbs.

“Filmas mērķis ir, cienot Aleksandra Grīna autordarbu, izstāstīt vēsturiski nozīmīgu, personīgu stāstu mūsdienu kino valodā. No gandrīz 800 lappušu romāna esam iecerējuši izveidot filmu, kas attēlo personisku galvenā varoņa pieredzi kara šausmās un noved pie apziņas par neatkarīgas valsts nepieciešamību. Veidojot filmu, iecerēts maksimāli saglabāt Grīna spilgto, poētisko un dokumentāli precīzo valodu. Spēlfilmai “Dvēseļu putenis” ir jāatgādina, cik smagi mēs izcīnījām brīvību un kādus upurus tas prasījis, lai mēs novērtētu to, kas mums ir dots šodien,” uzsvēra režisors.

Radošajā komandā pie filmas strādā gan jau zināmas kino personības, gan jaunās paaudzes kino profesionāļi.

Dreibergs kino režisora maģistra grādu ieguvis Baltijas filmu un mediju skolā, līdzdarbojies mākslas filmas “Sapņu komanda 1935” (2012). Viņš veidojis filmas “Nāc ar mani padejot”, “VEF 54.sezona”, kinoprojektu “Plūdi un saulgrieži Straumēnos”, “Padoties aizliegts” (2009), kā arī bijis starptautiskā dokumentālā projekta “15 stāsti par jauno” (“15 young by young”, 2012) Latvijas filmas režisors. Patlaban Dreibergs ir arī LTV1 Latvijas jaunatklāšanas raidījuma “TE” režisors.

Filmas scenāriju pēc grāmatas motīviem veidojusi Māra Svīre (filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, kas iekļauta Latvijas kultūras kanonā, un seriāla “Likteņa līdumnieki” scenāriju autore).

Operators ir jaunās paaudzes viens no pieprasītākajiem profesionāļiem Valdis Celmiņš (“Pelnu sanatorija”, “OKI”).

Izpilddirektore būs Undīne Buka, kas izglītību ieguvusi Vestminsteres Universitātē Londonā un kā producente realizējusi Latvijā zināmus kino projektus, piemēram, Oskaram virzītās animācijas filmas “Akmeņi manās kabatās” latviešu versiju (režisore Signe Baumane), mūzikas video grupām “Prāta Vētra” un “Instrumenti”.

Filmas izstrādē piedalīsies arī Rīgā dzimušais un dzīvojošais Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins un video producents Krists Mathurs. Tāpat plānots uzrunāt ASV dzīvojošo latviešu izcelsmes komponisti Lolitu Ritmanis, kas ieguvusi “Emmy’s” balvu.

Jau vēstīts, ka pērn kino nozarē konfliktu radīja finansējuma piešķiršana iecerei veidot filmu “Dvēseļu putenis”, kas ar projektu vērsās Saeimā, nevis ierastajā atlases kārtībā pretendēja uz valsts finansējumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atkal jauns n e v ā r d s !!! PIRMIZRĀDĪT?! Tad jau jājautā -kad tad atbrauks pie mums VIESIZRĀDĪT?

Draugiem Facebook Twitter Google+