×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
8. novembris, 2016
Drukāt

“Dvēseļu puteni” redzēsim pēc trim gadiem Lāčplēša dienā (2)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Dzintara Dreiberga filmas “Dvēseļu putenis” pirmizrāde notiks 2019. gada 11. novembrī, Lāčplēša dienā, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēdē teica Dreibergs.

Viņš norādīja, ka pēc Aleksandra Grīna romāna “Dvēseļu putenis” veidotās filmas uzņemšana sāksies maijā, taču pēc iespējas ziemas ainas, ja tās būs finansiāli pamatotas, varētu tikt filmētas jau šogad.

Pēc Dreiberga teiktā, ir atrasta filmas uzņemšanas vieta, kas grāmatā tiek saukta par Vanagu mājām, – Miķeļa muzejs.

Dreibergs skaidroja, ka filma primāri būs domāta latviešu auditorijai, taču, tā kā tās produkcijā piedalīsies arī filmu studijas no Igaunijas, Lietuvas, Čehijas un Beļģijas, tā tiks tulkota arī angļu valodā.

Vienlaikus Dreibergs informēja, ka no šī gada 11.novembra darbību sāks mājaslapa “Dveseluputenis.lv”, kurā tiks apkopotas cilvēku atmiņas, tostarp fotogrāfijas, stāsti un pieraksti par latviešu tautas cīņām Pirmā pasaules kara laikā un citas vēsturiskas liecības.

Jau ziņots, ka 2015.gada novembrī Saeima atbalstīja Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas rosinājumu nākamajos divos gados piešķirt 935 000 eiro no valsts budžeta filmas “Dvēseļu putenis” pabeigšanai.

Tika paredzēts, ka 2016.gadā filmas veidošanai tiks piešķirti 467 500 eiro un tāda pati summa 2017.gadā.

Filmas kopējās izmaksas tiek plānotas 2,1 miljona eiro apmērā. Valsts budžeta finansējuma daļa projektā plānota 65% jeb 1,37 miljonu eiro apmērā. No šīs summas 435 571 eiro jau ir piešķirts.https://www.youtube.com/watch?v=-DMbp2dZPKs

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. jautājums gļēvuļiem Atbildēt

    Kad redzēsim filmas par latviešu cīņām pret krievu okupantiem Otrā pasaules karā un pēc tā?

    • Viena filma par pēckara gadiem jau bija – tur gan vairāk cīnījās pret vietējiem istrebikeļiem, bet nošāva arī dažus krievu okupantus. Nosaukums – “Segvārds Vientulis”. Par priesteri Ontonu Juhneviču.

Draugiem Facebook Twitter Google+