×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
7. janvāris, 2016
Drukāt

“Dvinskas muzikanti” ar dzīvesstāstu debijas albumā (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās taustiņinstrumentālists, saksofonists un vokālists Andis Kīsis, akordeonists Valērijs Mukāns un projekta vadītājs, vokālists Juris Ostrovskis.

Gada izskaņā muzikālais projekts “Dvinskas muzikanti” izdevis pirmo albumu “Dzymtuo puse”, kurā iekļautas desmit dziesmas. Puiši rūpīgi pārdomājuši dziesmu izvēli, un albumā iekļautas praktiski visas Jura Ostrovska sarakstītās dziesmas, sākot no “Patrioti.lg” laika un beidzot ar jaunākajām.

“Neapšaubāmi, albuma izdošanas ideja sākās ar mūsu klausītāju sirsnīgo atbalstu, piedzīvojot debiju “Latvijas šlāgeraptaujā” ar dziesmu “Dzymtuo puse” un turpinot dalību ar dziesmu “Hej, bruoļ latgalīt”. Šīs dziesmas ir albuma vizītkartes, tāpēc izdomājām, ka dziesmas nosaukums būs zīmīgs arī mūsu debijas albuma nosaukumam,” atklāj Juris. Viņš neslēpj, ka tika domāts par kopīgā albuma saturu un noskaņojumu. “Ja noklausīsies no pirmās dziesmas līdz pēdējai, tad klausītājs sapratīs, ka tas ir tāds kā dzīvesstāsts, kur viss sākas ar dzimteni, turpinās ar sadzīvi, mīlestību un beidzas ar aicinājumu nebēdāties par slikto, jo dzīvē gadās arī pa kādai ķibelītei,” smaidot teic Juris. Šajā albumā iekļautas dziesmas “Zemeite”, “Mana laime” (Tumbalalaika) un “Aglyunai”, kurai tika mainīts skanējums, bet “Hej, bruoļ latgalīt” ir albuma pēdējā dziesma. “Pateicībā Latgales folkloras zelta fonda dziesmām, kas iemūžinātas cilvēku sirdīs uz mūžu kā neaizstājama vērtība, mēs uzdrošinājāmies izpildīt latgaliešu tautas dziesmu “Rūžeņa”. Izpildījām ar savām sajūtām, emocijām, redzējumu un arī “Rūžeņa” iekļauta mūsu albumā, cerams, ka tas kļūs par tradīciju,” nosaka Juris.

“Dvinskas muzikanti” par godu pirmā albuma iznākšanai 30. janvārī rīkos īpašu prezentācijas pasākumu. Lai pasākums būtu krāšņāks, tajā piedalīsies arī īpašie viesi, par kuriem Juris teic: “Vēlējāmies pasākumu veidot krāšņu, interesantu, kur tiktu rādīti priekšnesumi ar humoru, tāpēc pasākumu vadīs radošā apvienība “Termoss””. Būs arī Pilskalnes vidējās paaudzes deju kolektīvs, kurš pirms diviem gadiem iestudēja un iekļāva savā deju programmā deju dziesmas “Mana laime” izpildījumā. Jurim ir īpašs stāsts par šo dziesmu: “Šī ir ebreju tautas dziesma. Pārsvarā es darbojos kā dziesmu autors, bet ar šo dziesmu sanāca tā, ka skatījos filmu, kur ieskanējās jau no bērnības pazīstami vārdi “Tum bala, tum bala, tum balaike …”, un mani tik ļoti tas izpildījums uzrunāja, ka piesēdos pie datora un sāku skatīties visu pieejamo dziesmas vēsturi. Uzzināju, ka dziesma ir ļoti nozīmīga ebreju tautai (lasīju, ka vācu zaldāti, zinot dziesmas nozīmi un vedot uz nāvessoda izpildīšanu ebrejus, speciāli ķircināja nomocītos ieslodzītos ar izjokošanas manieri dziedāja “Tumbalalaiku”). Atradu dziesmas oriģinālteksta tulkojumu krievu valodā. Dziesma ir iztulkota ļoti daudzās valodās, gan krievu, gan poļu, gan angļu, bet par pārsteigumu man pašam, latviskās versijas nebija! Tulkojums atnāca ļoti ātri un pats no sevis. Pārbaudot un pieslīpējot tekstu, es uzdrošinājos ierakstīt latvisko versiju studijā. Koncerta apmeklētājiem būs unikāla iespēja to redzēt un dzirdēt klātienē.”

Kā koncerta īpašie viesi būs arī ansamblis “Dobeles zemessargi”. “Es nosauktu to nevis par sadarbību, bet par draudzību un jūtos pagodināts, ka man dzīvē tika dota iespēja iepazīties ar Artūru Reiniku un “Dobeles zemessargu” puišiem. Kad iepazināmies, es uzzināju, ka Artūram saknes ir Latgalē, laiku pa laikam sazvanījāmies, tikāmies pasākumos. Kādu vakaru piesēdos pie klades un mūzikas instrumenta un sarakstīju jaunas dziesmas tekstu. Rakstot dziesmu, nekad nezinu, par ko tā būs. Kad nodziedāju dziesmu pie sevis, sapratu, ka tā pēc savas noskaņas iederētos tieši “Dobeles zemessargu” repertuārā. Es biju mazliet nekaunīgs un uzrakstīju Artūram vēstuli ar tekstu un primitīvi iespēlēto pavadījumu. Nākamajā dienā saņēmu jau aranžēto dziesmas demoversiju. Manās acīs bija prieka asaras un emocijas, kuras nevaru aprakstīt pat tagad, jo manas dziesmas oficiāli neizpilda neviens muzikālais projekts! Interesanti jau tas, ka tieši tāpēc arī sākās mana muzikanta un dziesmu autora gaitas,” atklāj Juris un piebilst: “Tāpēc, dziesma “Neskumsti” ir ļoti īpaša un nozīmīga man kā dziesmas autoram. Dziesma iekļauta “Dobeles zemessargu” jaunajā albumā “Esmu Latvietis” un, protams, arī mūsu albumā.”

Kā jau pirmssvētku laikā Jurim ir īpašs vēlējums mūzikas cienītājiem: “”Latvijas Šlāgeraptaujas” sauklis ir “Dziesmu sirdij rodi …”, vēlam klausītājiem rast sirdij dziesmas katrā aptaujas raidījumā. Uzskatu, galvenais mūsu tiesātājs un kritiķis mūzikā vienmēr ir mūsu klausītājs un skatītājs, ja mūziķim nebūs sava klausītāja, tad nebūs arī mūziķa! Bet ikdienas steigā, protams, vissvarīgākais ir veselība un prieka mirkļi, ko arī no sirds novēlam katram!!!”

 

Varbūt noder!!

30. janvārī 18.00 Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā “Joriks”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 5 – 7.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vot kur labs nosaukums, lai latvijci neaizmirst impērijas vietvārdus.

Draugiem Facebook Twitter Google+