×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. septembris, 2012
Drukāt

Dž.K.Roulingas jaunā grāmata izpelnās neviennozīmīgus kritiķu vērtējumus

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ceturtdien publicētās recenzijas par rakstnieces Dž.K.Roulingas jauno romānu “The Casual Vacancy” atzinīgi vērtē pievēršanos sociālām tēmām, taču brīdina, ka tā nelīdzinās nevainīgajai “Harija Potera” grāmatu sērijai.

Neilgi pirms romāna iznākšanas literatūras kritiķi rakstīja, ka viņus pārsteigušas ainas, kurās stāstīts par seksu un narkotikām, taču uzslavēja Roulingas dzīvo iztēli.

“Es tikko izlasīju pasaulē iemīļotākās bērnu grāmatu autores tekstu, kurā pusaudzi izvaro viņas mātes heroīna dīleris – vīrietis, kurš varētu būt viņas trīs gadus vecā pusbrāļa tēvs, taču to nekad nevar zināt, ja māte ir prostitūta,” raksta laikraksta “The Daily Telegraph” kritiķe Alisona Pīrsone.

Viņa piebilda, ka stāsts par politiku un nabadzību Anglijas mazpilsētā “dažreiz ir smieklīgs, bieži pārsteidzoši vērīgs, kā arī pilns cietsirdības un izmisuma”.

Savukārt avīze “The Daily Mirror” nodēvēja romānu par “Hariju Poteru un mēslu biķeri”, piebilstot, ka populārā bērnu grāmatu autore noteikti “tiks bargi kritizēta par bagātīgo rupjību lietošanu”.

Kā ziņots, romānu “The Casual Vacancy” iesāk kādas Pegfordas pilsētas amatpersonas negaidītā nāve, un pilsētas vidusslānis uzreiz sāk kalt plānus, kā nelaiķa vietā ievēlēt cilvēku, kas palīdzētu tiem atbrīvoties no atbildības par nolaistu dzīvojamo rajonu.

Eksperti prognozē, ka ceturtdien iznākusī grāmata kļūs par šī gada pārdotāko daiļliteratūras darbu Lielbritānijā.

Britu laikraksta “Independent” kritiķis Boids Tonkins norādīja, ka “The Casual Vacancy” ir “brīvības dziesma” pēc autores populārās “Harija Potera” sērijas.

“Visas sociālās un hormonu vētras, kas pēdējiem “Potera” sējumiem bija jāpiesedz ar fantāzijas žanram piedienīgiem eifēmismiem, šeit parādās atklāti,” viņš raksta.

Taču laikraksta “Guardian” recenzijā kritiķis Teo Teits nodēvēja skandalozās ainas par “sekliem uzbudinājumiem”. Savukārt avīzes “The Times” kritiķe Ērika Vāgnere rakstīja, ka “The Casual Vacancy” balstoties “uz ideju, ka romāns var dot sociālu labumu”, tomēr šķietot “nedaudz truls”.

Taču laikraksta “Telegraph” kritiķi uztrauc grāmatas nonākšana nepareizās rokās. “Turpmākajās dienās, tāpat kā tūkstošiem vecāku visā pasaulē, es darīšu ko tādu, kas ir pretrunā ar mūsu labākajiem instinktiem – neļaušu saviem bērniem lasīt grāmatu,” viņa raksta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+