×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Džebs Bušs oficiāli paziņo par startu ASV prezidenta vēlēšanās

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Bijušais Floridas gubernators Džebs Bušs pirmdien Maiami oficiāli paziņojis par savu nodomu startēt 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās.

62 gadus vecais politiķis, kura tēvs un vecākais brālis jau pabijuši Baltā nama saimnieka godā, ir jau desmitais republikānis, kas pieteicis pretenzijas uz partijas nomināciju startam vēlēšanās. Par savu lēmumu startēt vēlēšanās Bušs paziņoja runā, ar kuru viņš uzstājās Maiami Deidas koledžā.

Savā runā politiķis norādīja, ka pašreizējā prezidenta Baraka Obamas pēctecim jābūt cilvēkam ar pieredzi izpildvarā, uzsverot, ka tādu viņš guvis Floridas gubernatora amatā. Bušš arī norādīja, ka tagad Florida ir “pirmajā vietā” gan darbavietu, gan mazo uzņēmumu radīšanā.

Vienlaikus Bušs kritizēja pašreizējos Vašingtonas politiķus, kuriem izdevies panākt “lēnāko ekonomikas atlabšanu”, kāda pieredzēta vēsturē. “Amerika ir pelnījusi ko labāku,” uzsvēra pretendents uz prezidenta krēslu, apsolot, ka gadījumā, ja viņš nonāks Baltajā namā, ASV tautsaimniecības izaugsmes temps sasniegs četrus procentus. ASV kļūs par “ekonomisku supervaru”, kam neviens nespēs līdzināties, solīja Bušs.

Ar savā runā bieži iekļautajām spāņu frāzēm, viņš acīmredzami vēlējās izrādīt arī savu izpratni par imigrantu lomu ASV sabiedrībā.Piesaucot pašreizējo atkusni ASV un Kubas attiecībā, Bušs solīja, ka viņa vadītā administrācija solidarizēsies ar brīvas Kubas tautu.

Ja Bušam izdosies gūt virsroku republikāņu priekšvēlēšanās, vēlēšanās viņam, visticamāk, nāksies sacensties ar bijušo pirmo lēdiju Hilariju Klintoni, kura tiek uzskatīta par favorīti demokrātu pretendentu vidū.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+